Jak tedy na to

3 příspěvky
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Jak tedy na to

#1

Diskuse k článku Jak tedy na to.

Tomáš B. Offline

Cornelius

17.12.2015 23:02

Odpovědět

Re: Jak tedy na to

#2

Zdravím tetsuo super článek. Chtěl bych se zeptat jestli stačí začít s tim primal move jen přes nějaké youtube tutorialy páč v okoli kde bydlim nejsou žádné takové kurzy. Dále bych se chtěl zeptat jak se zbavit zatuhlych/zkracenych lytek a harmstringu předem děkuji

Robin bobin Offline

Luko

24.12.2015 01:40

Odpovědět

Re: Jak tedy na to

#3

Záleží na tom, odkud jsi a jestli není lepší dojet někam do Prahy nebo Brna, kde tyto věcí učí v gymech specializovaných na kettlebell a funkční trénink.

Primal Move se DÁ naučit i z videa, ale je nutné chápat, co ty cviky s tebou mají reálně dělat. Není to jen pohyb tam a zpátky, ale něco mezi protahováním a posilováním najednou, kdy cítíš, jak se najednou stáváš pohyblivějším a silnějším zároveň. A není to úplně lehké, začátečníci jsou po 10-15 minutách i celkem unavení.

Podstatné je neulevovat si v náročnosti pohybu. Občas narazíš na cvik, kdy se ti bude špatně dostávat do krajní polohy. Typicky mají lidé problém s rotací trupu v kleče a mobilitou hrudní páteře. Nesmí se přitom jít přes bolest. A pozor na typické vyklánění, vychylování na jednu stranu (poklesnutí boků, poklesnutí ramen apod.)

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

24.12.2015 11:09

Odpovědět

3 příspěvky
Strana 1 z 1

Vytisknout