Mrtvý tah

28 příspěvků
Strana 1 ze 2

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Mrtvý tah

Mohl by mi prosím někdo poradit, co dělat s rameny při mrtvým tahu? Jestli tlačit dozadu jakoby lopatky k sobě nebo zárveň směrem k latům nebo je mít svěšené...

Díky

Upraveno moderátorem admin 07.04.2014 18:41

Slabej Čaj Offline

Slaboch

04.04.2014 11:59

Odpovědět

Re: Mrtvý tah

Svěšené určitě ne. Lopatky (a tím pádem ramena) by měly být zpevněné. Rozhodně by ti neměly jít za činkou tak, že se ti zakulatí horní záda. Je to o práci trapézu. Výjimkou jsou pokusy kolem 95-100% 1OM kdy jdeš na doraz. Tam se to těžko drží po celou dobu rovně.

Zase si myslím, že příliš koncentrace na ramena ti vyřadí pozornost na celkový pohyb a pevnost trupu na kterou se nejvíc soustředím během tahu. Nijak bych to nehrotil, ramena prostě zpevnit, snažit se je držet víc vzadu a dole. Celý ten horní pletenec musí být jako skála a ruce jen jako jakési prodloužené háky, které drží činku. Hlava v neutrální pozici k páteři (případně mírně zvednutá - to lehce ulehčí pocit)

Rozdílné pocity budeš mít při střídavém úchopu, protože jednu ruku budeš mít v supinaci a druhou v pronaci. Chce si na to trochu zvyknout a střídat úchop.

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Jakub Mach Offline

Esak

04.04.2014 12:24

Odpovědět

Mohl by mi prosím někdo poradit, co dělat s rameny při mrtvým tahu? Jestli tlačit dozadu jakoby lopatky k sobě nebo zárveň směrem k latům nebo je mít svěšené... Díky
těch možností tam není, jelikož máš mít zatlý latissimy. tzn. ramena klasicky dozadu a jak zatnes latissimy, tak ti loaptky pujdou dolu a do strany

Martin Offline

Mrak

04.04.2014 16:12

Odpovědět

1) Ono existuje víc verzí mrtvého tahu a některé obnášejí i krčení ramen

2) V zásadě - nejtěžší a nejbezpečnější je nehýbat rameny nijak. Prostě je trochu zatáhnout do těla a držet pevně celkou dobu. Tvůj vršek je jeden velký monolit.

Více zde: http://body-test.cz/cs/clanky/146-mrtvy-tah-s-velkou-cinkou/

Kamil Fila Offline

Tetsuo

04.04.2014 16:23

Odpovědět

Díky Vám.

Ještě sem se chtěl otázat na nohy při DL. Holeňe by měly být co nejvíc kolmo s podlahou a kolena tím pádem by něměla jít moc před osu. Čemu škodí to, když do toho jdu trochu víc jakoby dřepem? Vím, že práce se trochu víc přenese ze zad na nohy, nemusí se tolik předklánět, ale zase se mi tak líp drží rovná záda atd. Jaký jsou důvody, proč to nejít kolenama před osu?

Upraveno moderátorem admin 07.04.2014 18:40

Slabej Čaj Offline

Slaboch

04.04.2014 20:29

Odpovědět

Abys mohl jít kolenama přes osu, musel bys mít mnohem vzpřímenější trup a tzv. duck stance, vzpěračský-kachní postoj a ne lifterský. V podstatě jde o přenášení těžiště a víc pracuje kvadricepsy. Lifterský mrtvý tah je spíš záležitostí hamstringů a hýždí.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

05.04.2014 09:35

Odpovědět

Je možné dlouhodobě nahradit klasický mrtvý tah (s pouštěním od kolen) Rack pulls a hamstringy cvičit samostatně? Je to tak ve dvou zdejších splitech a celkem mi to vyhovuje.

Jaroslav Vorlíček Offline

Skylarker

06.04.2014 15:00

Odpovědět

Jak dýchat u deadliftu?

Celou dobu jsem měl za to, že dole se nadechnu a výdechem zvedám.

Nedávno jsem četl na risebyperformance.cz opačný způsob:
Pravidlo číslo 4: Byť se vám to může zpočátku zdát nepohodlné, naučte se nadechovat při cestě nahoru tak, abyste měli nahoře v sobě kyslík. V horní pozici pak vydechněte a udělejte 2-3 krátké nádechy a výdechy. Viděl jsem již moc lidí, kteří po těžkém opakování mrtvého tahu málem ztratili vědomí díky tomu, že šli nahoru s výdechem a mozku se tak nedostalo potřebného kyslíku.

Více zde: http://www.performancetraining.cz/news/deadlift-101/
Stává se mi přesně to, co saleb popisuje - když ukončím sérii, občas se mi chvíli motá hlava.

Naposledy upraveno 30.05.2014 20:30

Jakub E. Offline

bellito

30.05.2014 20:30

Odpovědět

To je docela zajímavý tip.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

01.06.2014 13:35

Odpovědět

Mám takovej netradiční problém s MT, celkově mám problém se dostat do správné startovní pozice, nohy mě nechcou moc pustit. Existuje nějaký strečování, co by tomu mohlo pomoct? Takhle se přez nohy musím dost předkláňet a to asi není úplně moc dobrý na záda, trochu se mi "rozjedou lopatky"
Díky.

Michal Vašíček Offline

mclama

01.06.2014 16:54

Odpovědět

mclama: Mám takovej netradiční problém s MT, celkově mám problém se dostat do správné startovní pozice, nohy mě nechcou moc pustit. Existuje nějaký strečování, co by tomu mohlo pomoct? Takhle se přez nohy musím dost předkláňet a to asi není úplně moc dobrý na záda, trochu se mi "rozjedou lopatky"
Díky.
nerozumím. ty víš, že jsou problém nohy, víš, že je potřebuješ protahovat. tak o čem se tu bavíme

Martin Offline

Mrak

01.06.2014 17:20

Odpovědět

bellito: Jak dýchat u deadliftu?
Celou dobu jsem měl za to, že dole se nadechnu a výdechem zvedám.
Nedávno jsem četl narisebyperformance.czopačný způsob:Stává se mi přesně to, co saleb popisuje - když ukončím sérii, občas se mi chvíli motá hlava.
dole se nadechni do bricha a az se dostanes nahoru do horni konecne pozice, tak vydechni(ale ne tak, ze se uvolnis-spis takovej odfuk) a nasledne se nadechni (zpevni se) a zacni pokladat cinku. Vzdycky se nadechuj nebo vydechuj pri stabilnich polohach. Neco malo zdeText odkazu...

hulk smash Offline

TheJacob

01.06.2014 21:15

Odpovědět

Četl jsem, že zámkový úchop by se měl střídat na pravé i levé ruce aby nevznikla asymetrie, ale co když mám problém dát levačku do podhmatu? Přesněji se mi hůře dělá mrtvý tah, takže kdybych cvičil stylem obě ruce nadhmat a střídat to se zámkovým úchopem levá-nadhmat a pravá-podhmat bylo by to OK? nebo by se časem mohla objevit asymetrie?

lukynnn

25.09.2014 18:09

Odpovědět

Taky jsem tahal stridavym uchopem porad stejne, prava nad, leva pod, protoze naopak mi to prislo divny.. potom jsem je zacal stridat v kazde serii, tak po dvou trenincich jsem si zvykl a neni problem.

Tomáš Červinka Offline

tom3

25.09.2014 18:17

Odpovědět

Jenom tak mimochodem, zámkový úchop je hook grip - používaný při vzpírání, ne střídavý úchop. Hook gripem se dá samozřejmě tahat taky, pokud mezi tvoje záliby patří bolest.

Naposledy upraveno 25.09.2014 18:30

Ragu Offline

ragu

25.09.2014 18:25

Odpovědět

no jasne, neboli drtipalec :D
Ale on mluvi o jedne ruce podhmatem, tak jsem odpovedel na toto.

Tomáš Červinka Offline

tom3

25.09.2014 18:31

Odpovědět

28 příspěvků
Strana 1 ze 2

Vytisknout