Příspěvky uživatele mibro

70 příspěvků
Strana 1 z 5
gimli7: kdyz trenuju v gymu,tak k cemu mi jsou tipy na domaci trenink
vazne ubohost
dlouho tu nejsem a web ma zhorsujici tendenci
se nedivim,ze se nam na ronnie cz loni smali
jak si to predstavujete dal?
Ja treba doma trenuju, takze pro me to ubohost neni. Kdyz te nejaky tema nezajima, cist ho nemusis.

Tvurci Body-Testu podle me udelali chybu v tom, ze stravili prilis dlouho casu budovanim novyho webu (pritom redakcni system a grafika nejsou tak dulezity jako pravidelne aktualizovany obsah). Po jeho spusteni pak zverejnili hrozne moc clanku najednou, coz cloveka na nejakou chvili zabavilo, ale pak uz zadny dalsi clanky moc nevychazely. Kdyby ty clanky nasazovali postupne, s nejakou pravidelnosti, clovek by mel vetsi duvod web pravidelne navstevovat. Stacily by i kratke clanky, jako o provedeni ruznych cviku (v databazi cviku jsou popsane jen zakladni cviky, zbytek tvori odkazy na YouTube). Nebo treba jen odkazy na zajimavy videa. Kdyby se tu neco takovyho objevovalo parkrat do tydne, tak se lidi nauci sem pravidelne chodit. Pak je tu jeste forum, ale jeho sekce jsou zbytecne moc rozvetveny. Kolikrat musim chvili premyslet, jestli dany dotaz zaradit pod kulturistiku, powerlifting atd. To muze od diskuze nektery lidi odradit. Pak je tu obchod, ale ten jsem zatim nezkousel. Priznam se, nejsem takovy expert, abych dokazal rict, v cem jsou jaky suplementy lepsi, tak vetsinou koupim neco od znameho vyrobce.

Kazdopadne, porad tu jsou jedny z nejlip napsanych clanku o posilovani v cestine. A byla by skoda, kdyby web uplne umrel. Tetsuo by mel napsat nejakou knizku. Materialu k tomu ma dost. Nebo si udelat YouTube kanal o posilovani (ale chapu, ze casu je malo).

mibro

• Uživatel
  • 70 příspěvků
  • 0 poděkování

28.06.2017 12:07

Tyhle značky často vídám u tréninkových plánů na T-Nation.
Např.:
A1. Kettlebell goblet squat
A2. Kettlebell swing
B1. Push-up (AMRAP)
B2. Horizontal row (AMRAP)
C. Three-way lateral raise
D1. Chin-up (AMRAP)
D2. Dip (AMRAP)

Co znamenají ty písmena a čísla? Jde o nějaký supersérie, nebo alternativy? Dík za odpověď.

mibro

• Uživatel
  • 70 příspěvků
  • 0 poděkování

23.06.2017 20:01

Taky planuju koupi hrazdy. Ma tu nekdo doma hrazdu? Jaky jsou vase zkusenosti?

Koupil jsem si takovou tu zavesnou hrazdu do dveri. Kdyz se do ni zavesim, tak mam kolena na podlaze, coz asi neni uplne dobry. Navíc mám u toho takový nepřijemný pocit, jestli ta hrazda třeba se mnou nespadne. :-)

Pak jsem viděl prodávat teleskopický hrazdy do dveří. U těch je asi problém, že nelze použit širší úchopy (ale na shyby podhmatem by možná šla). Teoreticky by šla přimontovat do vyšší úrovně, než je ta závěsna hrazda.

Hrazda na strop by mi asi v bytě vadila.

Hrazda na stěnu by mohla být super.

Ale co mě nejvíc zaujalo, je závěsná hrazda na žebřiny. Možná lepší varianta než do těch dveří. A žebřiny se dají využít všelijak (na gumový expandéry, určitě by do nich šly zavěsit i bradla apod.). Má s tímhle někdo zkušenost?

mibro

• Uživatel
  • 70 příspěvků
  • 0 poděkování

21.06.2017 15:38

Jaké jsou ještě dobré weby vedle Body-testu a T-Nation? Chodíte sbírat informace ještě někam jinam?

mibro

• Uživatel
  • 70 příspěvků
  • 0 poděkování

02.06.2017 23:03

Díky. A je lepší dýchat spíš pusou, nebo nosem? Nebo je to jedno?

mibro

• Uživatel
  • 70 příspěvků
  • 0 poděkování

12.05.2017 16:43

Aha, to jsem přehlídl, sorry :) Myslel jsem, že v článcích v rubrice cviky jsou jen odkazy na YouTube videa. :)

mibro

• Uživatel
  • 70 příspěvků
  • 0 poděkování

11.05.2017 13:43

Podival bych se na Aukro.

mibro

• Uživatel
  • 70 příspěvků
  • 0 poděkování

11.05.2017 09:52

Jediný, co mi na tomhle webu fakt chybí, jsou články o provedení nejčastějších cviků.

mibro

• Uživatel
  • 70 příspěvků
  • 0 poděkování

11.05.2017 09:48

Mluvis ted o tech klikach nebo o dumbell rows? Ted si znovu čtu ten svůj příšpěvěk, a je nejaky zmateny :)

Vždycky mě zajímalo, jak tomu přizpůsobit tempo dýchání, když je pozitivni fáze opakování rychlejší než negativní fáze opakování. Tak např., ve zdejším článku o tempu zvedání (http://www.body-test.cz/cs/clanky/43-treninkove-principy-v-technika-3-tempo-zvedani/) Tetsuo mimojiné píše, že u tahových cviků má být přítah rychlý, pak má následovat podržení ve vrcholně smrštěné fázi na 1-2 sekundy, a spouštění váhy má být kontrolované a do maximálního protažení.

Zkoušel jsem dva způsoby dýchání.
1) Způsob, kdy tempo dýchání přizpůsobuju tempu zvedání a spouštění (s tim, že u toho podržení zadržím dech):
- rychlý přítah (rychlý výdech) - podržení (zadržení dechu) - pomalé spouštění (pomalý nádech)
2) Způsob, kterým vydechuju a nadechuju stejnou rychlostí (během přítahu a podržení výdech a během spouštění nádech):
- rychlý přítah a podržení (pomalý výdech) - pomalé spouštění (pomalý výdech)

Někdo tvrdí, že zadržování dechu při cvičení neni dobrý, tak přemýšlim, jak se k tomu postavit. Nikde na netu jsem na tohle nenašel odpověď. Ale možná to moc komplikuju. Snažil jsem se na YouTube sledovat různý známý kulturisty, jak činky rychle zvedají a spouštějí oni a jak u toho dýchají. A u všech se mi zdálo, že si to zvedaj a dýchaj úplně nahodilym tempem, a nejspíš tohle vůbec neřešej :)

mibro

• Uživatel
  • 70 příspěvků
  • 0 poděkování

10.05.2017 23:13

simy: Zdravím, chtěl jsem se zeptat nevíte někdo o nějakém obchodním řetězci, kde by prodávali neochucený Milko Řecký jogurt v 1kg balení. Jednou se mi ho totiž podařilo sehnat v Hrušce za dobrou cenu ale od té doby jsem už tam na něj nenarazil. Díky za případné tipy.
https://www.rohlik.cz/1306505-recky-jogurt-0-bily-kbelik-1kg

mibro

• Uživatel
  • 70 příspěvků
  • 0 poděkování

10.05.2017 22:31

Chci se zeptat. Rippetoe říká, že u tlaků s velkou činkou máme ve vrcholný pozici pokrčit ramena, jako by je vytáhnout směrem ke stropu. Na stronglifts.com pak píšou, že totéž mámě dělat i u tlaků s jednoručkami. Tsatsouline ale naopak tvrdí, že během tlaku máme ramena zasunout dolů do jamky a představovat si, jako když se opřeme o rám dveří a tlačíme tělo směrem dolů. Říká to ovšem ve videích o cvičení s kettlebelly. Tak buď každý tvrdí něco jinýho, nebo něco jinýho platí pro cvičení s činkami a kettlebelly? Nebo první z toho platí pouze pro obouruční tlaky a to druhý pro jednoruční?

mibro

• Uživatel
  • 70 příspěvků
  • 0 poděkování

04.05.2017 20:42

Koupil jsem ty z Dechatlonu. Měli je tam dokonce rozbalený, tak jsem si je mohl předem vyzkoušet. Bylo by fajn, kdyby dělaly i delší, ale jsou super.

Jinak by mě zajímalo - používá tu někdo tyhle expandery i na posilování? Pokud jo, na jaký cviky?

mibro

• Uživatel
  • 70 příspěvků
  • 0 poděkování

02.05.2017 19:30

Kde bych mohl u nás koupit gumu, s kterou bych mohl dělat rozcvičovací cviky jako shoulder dislocations nebo band pull aparts?
https://www.youtube.com/watch?v=2GG4Qi5whnA&t=148s
https://www.youtube.com/watch?v=73Dm-j5wYIc

Šlo by něco takovýho?
http://www.decathlon.cz/cs/p/8363790_posilovaci-guma-15-kg.html?search_query=guma&results=21#/13459-230-15_kg
Nebo takovýho?
https://www.insportline.cz/11822/gumovy-expander-insportline-morpo-roll-30-x-light-metraz?gclid=Cj0KEQjwrYbIBRCgnY-OluOk89EBEiQAZER58tsoaDNR1mEImxCfgmw7hIs7a7ItorG2f_tLjy35AcIaAu0I8P8HAQ

Já nikdy nedokážu odhadnout, jak moc jsou ty gumy vhodný, když jsou zabalený a nemůžu si je vyzkoušet.

mibro

• Uživatel
  • 70 příspěvků
  • 0 poděkování

27.04.2017 20:15

Já mám tenhle:

https://www.domyos.cz/kettlebell-8-kg-id_8354815

mibro

• Uživatel
  • 70 příspěvků
  • 0 poděkování

11.04.2017 23:12

Všiml jsem si, že kettlebelly, který jsem viděl na internetu prodávat, mají občas madla různých tvarů. Zajímalo by mě, jaký tvar je ideální? Nebo jsou různé tvary vhodné pro různé cviky?
Já mám třeba tvar s širším madlem, které je nahoře rovné. Je to dobrý na swingy. Na tlaky úplně ne. Možná by byl pro ně lepší kettlebell s více zaobleným mladlem?

Jaký poůžíváte vy?

mibro

• Uživatel
  • 70 příspěvků
  • 0 poděkování

11.04.2017 18:28

Díky. "Nějaký cvik na střed těla" - to už je ten švih s KB, ne?

mibro

• Uživatel
  • 70 příspěvků
  • 0 poděkování

06.04.2017 13:27

70 příspěvků
Strana 1 z 5