Příspěvky uživatele Dixxik

43 příspěvků
Strana 1 ze 3
Jo turinabol je skvělý do pct :D :D :D :D

Jan Navrátil Offline

Dixxik

• Uživatel
  • 43 příspěvků
  • 23 poděkování

před 1 měsícem

Jasně, zvýšení citlivosti hladin hormonů jsou benefity fastingu, at už přerušovaných, nebo delších. Autofagocytoza je možná jeden z nejlepších benefitů fastingu s potenciálem k léčbě civilizačních onemocnění. Nově se tím zabývá dost studií, např. [1], která také definuje fasting jako: "fasting is characterized by the complete deprivation of food but not water, with intervening periods of normal food intake. Based on the duration, fasting can be classified as (i) intermittent fasting (IF—e.g., alternate day fasting (≥16 hours) or 48 hours of fasting/week) or (ii) periodic fasting (PF—e.g., a minimum of 3 days of fasting every 2 or more weeks)". Tudíž fasting je kompletní odebrání potravy po určitý časový interval. Není to popíjení proteinu s glukozou, tím se připravuješ o část benefitů, který by ti IF přinesl. Možná se to rozšířilo jako určitá forma stravování, zřejmě se to i tak chybně nazývá IF, ale nemělo by.

Zřejmě je pravda, že to svoje benefity taky bude mít, jako tebou zmiňované ušetření energetické zátěže trávicí soustavy, ale já to vnímám, jako nevyužití plného potenciálu a benefitů, které plynou ať už z krátkodobého, či klidně i více denního fastingu.

Ad gluakgon, nevím odkud čerpá pan Roubík, knihu bohužel nemám. I kdyby glukagon měl přímý vliv na snižování hladiny růstového hormonu, pořád ta hladina je zřejmě dostatečně vysoká.

A nevím, na co tady kdo čeká, ale z vlastní zkušenosti vím, jak mnoho lidí vůbec nemá ponětí, jak lidské tělo funguje a akorát se drží starých zažitých brosience dogmat jako, že když si nedáš protein co tři hodiny, tak tvoje tělo rozhodně pálí svaly. Jsem rád, že ty jsi vzdělanější. :)

[1] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6257056/

Jan Navrátil Offline

Dixxik

• Uživatel
  • 43 příspěvků
  • 23 poděkování

před 4 měsíci

checht777: S tím bych si dovolil polemizovat. Princip IF stojí především na principu oken kdy organismus nepřijímá PEVNOU STRAVU a odpočala si trávicí soustava, + všechny ty další benefity, kterých je tolik, že se mi je nechce ani vypisovat. U sportovců, kteří mají zájem i na budování svalové hmoty ( a ta se na IF buduje hodně špatně) a nebo alespoň na minimalizaci rizika katabolizace svalové tkáně se používá adaptovaný přístup, kdy sportovec přijímá v době půstu rychlevstebatelné bílkoviny, BCAA, AMG neb...
No je zřejmě pravda, že IF začíná být tak populární, že se to začíná šířit a upravovat do forem, které s pravým IF mají méně a méně společného. Jak už název napovídá (Intermittent fasting = přerušovaný půst) tento styl stravování ve své pravé formě stojí na onom půstu. A půst není nepříjímaní pevné potravy (nechápu, kde se tohle vzalo). Také nevím, co přesně konkrétně myslíš odpočíváním trávicí soustavy, ale to původně není účel true IF. Mezi hlavní benefity patří hormonální změny, které při půstu nastávají a výhody z nich plynoucí. Při půstu se nevyplavuje inzulin, tím pádem se zvyšuje hladina jeho antagonisty glukagonu, který mimo jiné pomáhá odbourávat a spalovat tuk. Taky při nízké hladině inzulinu je vyplavováno více růstového hormonu, který má mnoho benefitů, ale mimo jiné působí anti-katabolicky (nějakého katabolismu při IF při dostatečném příjmu živin v jídelním okně se fakt není třeba obávat, naopak popíjením bcaaček v okně půstu si člověk může spíše uškodit).

Tímhle vším chci říct, že se mi zdá, že na IF je tebou a zřejmě i velkou spoustou lidí nahlíženo z dost špatné stránky. To co se děje v těle z hormonálního hlediska je dost složitý proces, ale právě tohle je výhoda půstu, či přerušovaného půstu. Není to o odpočívání trávicí soustavy od pevného jídla, ta to zas tak nutně nepotřebuje. A pokud přijmeš cokoliv, co vyvolá reakci těla vyplavením inzulinu (od jednoduchých aminokyselin BCAA, přes proteiny a nápoje až po tuhou stravu), tak už nejsi v půstu a přicházíš a část benefitů půstu a nevyužíváš jeho plný potenciál.

T-nation už dlouho nesleduju, ale ještě když jsem ho slevoval, tak tam bývalo hodně zavádějících článků a polopravd až po úplné blbosti. Samozřejmě tam byly i skvělé a revoluční články, ale dost to záleželo, úplně jsem to nikdy nebral jako nejlepší zdroj informací. Samozřejmě nic není dogma, neříkám že si tam ten protein nemůžeš dát. Furt to nebude nic vyloženě špatného, jako kdybys tam sežral pizzu, ale je třeba pochopit, jak IF principiálně funguje a není to o odpočívání trávicí soustavy. Většinu procesů v těle řídí hormony, které jsou alfou a omegou, to je potřeba si uvědomit.

Jan Navrátil Offline

Dixxik

• Uživatel
  • 43 příspěvků
  • 23 poděkování

před 4 měsíci

Problé to není, každopádně když si dáš protein, nebo nedejbože přímo glukozu tak už to prostě není půst. Ten půst je tam od toho, aby se ti nevyplavoval inzulin v reakci na přijatou potravu a od toho se odvíjí i ostatní hladiny hormonů a celkově ten benefitní stav fastingu. Samozřejmě tě to nezabije si dát protein, ale prostě to pak není fasting ;)

Jan Navrátil Offline

Dixxik

• Uživatel
  • 43 příspěvků
  • 23 poděkování

před 4 měsíci

Podle nich složení vymyslel Jonáš Petřík, tak jak je to :D

Jan Navrátil Offline

Dixxik

• Uživatel
  • 43 příspěvků
  • 23 poděkování

před 5 měsíci

Jak blokuješ před spaním modré světlo?

Jan Navrátil Offline

Dixxik

• Uživatel
  • 43 příspěvků
  • 23 poděkování

před 5 měsíci

bubak: Ahoj, pokud je, jak píšouideální příjem sacharidů40-50% dá se říct, že mám zdvojnásobit jen sacharidy a proteiny nechat na stejné hodnotě
Těmihle poměry se vůbec nemusíš řídit. V dnešní době se ukazuje, že např. ketogenní dieta (skoro úplně bez sacharidů) má mnoho zdravotních benefitů, tak samo půsty. Udělej to tak, že si určíš množství kalorií na den, které chceš sníst. V tom budeš mít určitý počet bílkovin a zbytek kalorického příjmu vyplníš sacharidy a tuky v libovolném poměru. Zkus experimentovat, přidávat tuky a ubírat sacharidy a nebo naopak a zjistíš, co ti nejvíce vyhovuje.

Jan Navrátil Offline

Dixxik

• Uživatel
  • 43 příspěvků
  • 23 poděkování

před 6 měsíci

Kdysi se u nás melatonin neprodával a panovaly na něj poměrně smíšené až negativní pocity, kvůli jeho možným negativním účinkům. Dnes je již u nás poměrně dobře dostupný, jaké máte na něj názory?

Jan Navrátil Offline

Dixxik

• Uživatel
  • 43 příspěvků
  • 23 poděkování

před 7 měsíci

Mayos: Díky za tip, ale není to ani trošku odpověď na moji otázku :)
No chtěl jsi názor, dostal jsi názor. :) S clenem zkušenosti mám, podle mě negativní účinky převyšují pozitivní, nějaký velký příznivý vliv jsem nezaznamenal. S T3 vlastní zkušenost nemám. Propík a oxan na samotné shazování nepotřebuješ, takže celkem nevidím důvod je dávat, pokud ti jde o to jenom shodit. Taky záleží, jestli je to tvoje první kůra, či na co navazuješ, jaké jsou tvoje stats, momentální situace atd... to se prostě nedá jenom tak říct. A dávkování taky nejde jenom tak říct, otázka je, jak velkému riziku a zátěži se chceš vystavit. Můžou to být malé základní dávky a nebo taky 4x takové...

Jan Navrátil Offline

Dixxik

• Uživatel
  • 43 příspěvků
  • 23 poděkování

před 8 měsíci

Za mě třeba nějakou modernější verzi 5/3/1, ale záleží co je tvým cílem, jestli spíše síla a nebo hypertrofie a vyšší počty opáček.

Jan Navrátil Offline

Dixxik

• Uživatel
  • 43 příspěvků
  • 23 poděkování

před 8 měsíci

Sypat je nejlepší začít když jsi na nízkém procentu tuku. Pokud chceš jenom snížit procento tuku a myslíš si, že si to tímhle ulehčíš, tak bych to určitě nedělal.

Jan Navrátil Offline

Dixxik

• Uživatel
  • 43 příspěvků
  • 23 poděkování

před 8 měsíci

pavelpale: Mám otázku k dávkování Adaptobolu.
V popisku se doporučují maximálně 4 kapsle denně.
Pokud by se mělo dávkovat 3x tolik, pak to je 12 kapslí denně ve zhruba třech dávkách.
Takto se má dávkovat jen v den tréninku nebo i v den volna?
Je pak těch 1 - 1,5 Kg svalů za první měsíc zaručeno?
Zaručeno není nikdy nic.

Jan Navrátil Offline

Dixxik

• Uživatel
  • 43 příspěvků
  • 23 poděkování

před 8 měsíci

Hořčík nic nezastoupí a pokud je v nějakých komplexech, tak je ho většinou málo a nebo v málo využitelné formě. Doporučuji suplementovat hořčík zvlášť v chelátové vazbě.

Jan Navrátil Offline

Dixxik

• Uživatel
  • 43 příspěvků
  • 23 poděkování

před 9 měsíci

No vyzkouším a uvidím, co zaznamenám za efekt. Ani jsem jí nepřisuzoval nějaký výraznější nootropický efekt, ovšem někteří lidi si ji velmi pochvalují jako nootropiku čtu, tak na to jsem taky zvědav. Pokud by to tak bylo, tak by to byl skvělý bonus.

Jan Navrátil Offline

Dixxik

• Uživatel
  • 43 příspěvků
  • 23 poděkování

před 11 měsíci

Kolik dávat reishi? Je mi jasné, že doporučených 5 kapslí v popisu je podhodnocený údaj. Také by měl zajímalo, pokud reishi blokuje konverzi TST na DHT, zda tím negativně neovlivňuje sexuální stránku, libido atd., které jsou právě dost spojené s hladinou DHT.

Jan Navrátil Offline

Dixxik

• Uživatel
  • 43 příspěvků
  • 23 poděkování

před 11 měsíci

Na značce nezáleží, všechny jsou stejné, liší se pouze v dochucení případně rozpustnosti.

Jan Navrátil Offline

Dixxik

• Uživatel
  • 43 příspěvků
  • 23 poděkování

před 12 měsíci

43 příspěvků
Strana 1 ze 3