Příspěvky uživatele prasezlesa

402 příspěvků
Strana 1 ze 26
Tetsuo: Říct, že ti nejde o efektivitu, ale o monokly, je docela zvláštní...
Efektivita fakt není v tvrdosti.
Ale je. Jak tu někdo psal, tak krav maga učí reagovat na hodně konkrétní situace, které v realitě beztak vypadají úplně jinak, takže jsi pak v prdeli. Zatímco kyokushin z tebe udělá tvrdého bojovníka schopného reagovat na cokoliv, když to vydržíš. Když děláš kyokushin, můžou na tebe jít tři hovada, ale rány od nich na tebe nemají účinek, protože do tebe bouchají pěstmi na tréninku 7 dní v týdnu, zatímco rány od tebe jim vyrazí dech nebo zlomí žebra..

prasezlesa

• BAN
  • 402 příspěvků
  • 31 poděkování

30.10.2014 11:06

ragu: DUPhttp://www.imghosting.cz/images/26dfg.jpgJestli ti jde o modřiny a monokly, stačí říct, řeknu někomu z Olomouce, aby tě zbil do bezvědomí, když ti to teda pomůže v cestě bojovníka.
Jé, ty jsi tak hustej, to bys fakt dokázal?

prasezlesa

• BAN
  • 402 příspěvků
  • 31 poděkování

29.10.2014 23:42

Tetsuo: Přirozené vlastnosti bojovníka jsou samozřejmá věc. Kdo je nemá, má v boji smůlu.
Na trenérech taky záleží, nezpochybňuju.
Já jen řekl, že vyhodnotit kyokushin jako nejefektivnější systém pro boj na ulici (i když je to pořád relativně tradiční styl karate v kimonech, s pásky, naboso apod.), je zvláštní, vzhledem k tomu, že byla vyvinuta řada systémů přímo pro boj na ulici, kde se cvičí v botech, přímo věnuje boji s nožem, pistolí apod.
O nic jiného mi nešlo.
Mně zase nešlo o nic jiného než o to, že když člověk zvládne kyokushin na dobré úrovni, tak nic lepšího není. A je to tak. Neexistuje tvrdší bojové umění, kdy člověk má po tréninku tolik monoklů.

prasezlesa

• BAN
  • 402 příspěvků
  • 31 poděkování

29.10.2014 23:08

Tetsuo: Existuje opravdu hromada bojových metod/systémů/stylů, které jsou efektivní při boji na ulici.
izraelská Krav Maga
ruská Systema
latinoamerické vale tudo
KFM Keysi Fighting Method
Nějaké starší věci jako Jeet Kune Do a Kenpo, ale i ty jsou dost složité.
Pak jsou tu ještě starší věci jako filipínské kali nebo indonéský penchak silat či hongkonský wing chun/tsun.
Kyokushin karate je vedle toho dost silové a málo použitelné. Velmi málokdy máš dost prostoru, síly a kuráže dělat podobné věci. To už ...
Nebo prostě vidím něco, co ty nevidíš, ale to ne, to není možné, ty rozumíš nejlíp úplně všemu. Do politiky s tebou :-)

prasezlesa

• BAN
  • 402 příspěvků
  • 31 poděkování

28.10.2014 10:38

Venec: Nejúčinnější v čem? Zmrzačit, zastrašit, odzbrojit nebo útočníkovi prstem vypíchnout oko?
To tvoje "nejúčinnější" bojové umění je tak málo definované, že ho můžu stále přirovnat k "nejlepšímu čaji".
Ale co, trolle...stejně dostaneš dřív nebo později zas ban, tak si užij svůj (ne)konečnej topic o všem a ničem.
Vyhrát.

prasezlesa

• BAN
  • 402 příspěvků
  • 31 poděkování

27.10.2014 22:39

Barbar-Conan: Tradiční boj. sporty jako je karate, judo apod. jsou ti na ulici k piči. Pokud jde fakt o obranu, tak má smysl učit se leda nějakou moderní mutaci základních technik, tj. musado/krav-maga, ovšem ne civilní alevojenskouverzi.
Je to jednoduché, účinné, základ má člověk za 6 měsíců. Ne jako to tvoje kyokushin karate, to je s prominutím pičovina.
Řekl buran, co o tom ví hovno.

prasezlesa

• BAN
  • 402 příspěvků
  • 31 poděkování

27.10.2014 22:03

Venec: Jak můžeš o jednom ze stovek bojových umění tvrdit, že zrovna tohle je to nelepší?
To je jako říct, že nejlepší z čajů je třeba červený pu-erh pěstováný v jižní Číně a lisovaný do tvaru koblihy.
Každýmu chutná něco jinýho, stejně tak každé bojové umění má nějakou výhodu a zase slabinu oproti jinému.
To jen opět zapadá do tvé povahy...ptát se na něco ikdyž už předem máš svůj názor, kterej stejně nikdy nezměníš.
Good luck s power cleanem :)
Můžu to tvrdit proto, že u čaje je to tak, že chuť se dá považovat za subjektivní, ale nejlepší bojové umění je jednoduše to, které je nejúčinnější. Něco si o tom zjisti a pak mi tvrď, že sem píšu nějaká velkohubá prohlášení.

prasezlesa

• BAN
  • 402 příspěvků
  • 31 poděkování

27.10.2014 21:39

Krav magu do budoucna nevylučuju. Ale to až si začnu vydělávat MLM, ne teď, když trávím celý den v práci :P
Kdybych si měl vybrat nějaké bojové umění, nejlepší je kyokushin karate.

Každopádně i síla získaná ze cvičení zvyšuje pravděpodobnost, že se člověk ubrání. A o to přece jde. Nikde jsem nepsal, že to ze mě udělá neporazitelného bojovníka.

prasezlesa

• BAN
  • 402 příspěvků
  • 31 poděkování

27.10.2014 10:34

ragu: O hrubé síle v souvislosti s tebou může být řeč jenom tehdy, pokud by byl tvůj protivník žák první třídy základky a tys ho zaskočil tím, žes ho chytl zezadu za ucho na aktovce a stáhl ho k zemi. Jinak doporučuju, co už bylo řečeno - naučit se rychle běhat a kde to nejde, tam nasadit osvědčenou techniku hrát si na mrtvého.
Proč mě podceňuješ? Za půl roku můžu zvedat třeba 70 nebo víc.

prasezlesa

• BAN
  • 402 příspěvků
  • 31 poděkování

26.10.2014 18:50

Kaduhaz: Abys špatně nedopadnul. Já si myslel v podstatě přesně to, co ty - jenom místo přemístění jsem zase hodně rval váhu. Pak mi začal v hlavě hlodal červ zvědavosti a šel jsem na thaibox...Nějakej čas jsem u toho vydržel a mužu ti říct, že je to uplně o něčem jinym.
A jak tu už zaznělo, na ulici ještě k tomu neplatěj žádný pravidla, takže teleskopy/boxery tě taky můžou pozdravit, nehledě na to, že dost týpků, co se rvou nějakej bojovej sport trénujou.
Takže se vykašli na voloviny, bud zvedej, běhej,...
Jn, hrubá síla je totiž při boji naprosto nepoužitelná. Je mi to jasné.

prasezlesa

• BAN
  • 402 příspěvků
  • 31 poděkování

26.10.2014 17:14

Kaplii: To jsou ale blbosti.
Prasezlesa// nevím, kolik ti je, ale dám ti radu do života. Pokud si nikdy nezápasil a ani nebyl v opravdové rvačce (podle toho, jak si představuješ boj, tak asi nebyl), tak ti doporučuji to, co bylo řečeno - spíše naučit běhat.
Nemyslím si, že je moc lidí, co by při konfliktu sopravdovýmagresorem nevytuhnulo.To je i moje zkušenost ze života před několika lety a to jsem dělal bojové sporty, což je vážně jen teoretická příprava.
Zbraň by ti každý normální člověk na kurzu se...
Mně je jedno, co si myslíš. Prostě chci mít do boje větší sílu, proto cvičím silové přemístění, které sílu rozvíjí. Nevím, o co vám všem jde. Jestli je to tak, jak píšete, se holt sám v nějaké rvačce přesvědčím.

prasezlesa

• BAN
  • 402 příspěvků
  • 31 poděkování

26.10.2014 14:22

Azurit: No nevím, jak s 45 kilama nabereš hrubou sílu, trošku se zpevníš, to možná jo. S tou váhou se do toho snad nedá dát ani pořádnej dip nohama, bál bych se, že to přestřelím a činka mi vyletí z ruk.
Psal jsem, že momentálně nemůžu zvedat víc. Ne napořád..

prasezlesa

• BAN
  • 402 příspěvků
  • 31 poděkování

26.10.2014 13:18

MichalDee: Pokud má člověk ambice se umět ubránit a měl by je mít každý, je potřeba v první řadě mít srdce, bohužel s tím se člověk rodí. Je možný do určitý míry na tom zapracovat, ale výsledek nebude vždy stoprocentní. Teprve potom přichází na řadu dovednost a síla. Zbraně jsou jasná volba, ale pokud se poseru a zamrznu nepomůže mi nic.
Mě bojování baví, to je taky důležité.

prasezlesa

• BAN
  • 402 příspěvků
  • 31 poděkování

26.10.2014 11:10

JendaCitron: Nabízím Ti sparing. Zcela bezplatně. Popř. prostory pro nácvik obrany před více útočníky, jelikož se nejen odsud určitě někdo rád přidá. 45 kg činka bude k dispozici.
Tak já jsem z Olomouce a nemám čas někam dojíždět, ale dík :-)

prasezlesa

• BAN
  • 402 příspěvků
  • 31 poděkování

26.10.2014 11:08

ragu: Plynovka se dá strčit do kapsy nebo kabelky. Většinou stačí to jenom vytáhnout a je po konfliktu. Případně full-auto slzákem do obličeje odradí spolehlivě každého.
Stejně chci mít i zálohu.

prasezlesa

• BAN
  • 402 příspěvků
  • 31 poděkování

26.10.2014 10:26

ragu: Od toho jsou zbraně.
Jo, takže já s sebou budu třeba do kina tahat zbraň. Navíc v téhle zemi se fakt děsně vyplácí někoho střelit, i když je to jenom v sebeobraně..

prasezlesa

• BAN
  • 402 příspěvků
  • 31 poděkování

26.10.2014 10:15

402 příspěvků
Strana 1 ze 26