Příspěvky uživatele tom4096

12 příspěvků
Strana 1 z 1
Ta reference měla být jen jak rychle tu kaši trávím, abys to odhadnul i u té snídaně před tréninkem.
Tohle je úplně v pohodě. U kaší/vloček je hraniční tak 90-60 minut. Problém by byl jít za půl hodiny cvičit, tam to budeš cítit. 2 hodiny jsou absolutně v klidu.
Tohle je myšleno tak, že po nějakých 60-90 minutách mě už nebude zatěžovat osmotický tlak či jiné problémy spojené s výkonem se sacharidy v žaludku? Já se spíš bojím, že když bych si po 60 minutách od kaše dal ten kloubní drink, ve kterým je hydrolyzovaná bílkovina, tak v žaludku mám ještě nedotrávené mléčné bílkoviny z kaše a to hydro je začne strhávat s sebou a skončí v záchodu. Nebo to tak nefunguje a není to problém?

EDIT: Asi to problém bude. Dneska jsem mezi kaší a kloubním drinkem měl jen 1.5h a po vypití gaineru po tréninku zcela řídká stolice. Už nevím, kde jinde by mohl být problém.

Tomáš Pitner Offline

tom4096

 • Uživatel
 • 12 příspěvků
 • 0 poděkování

před 5 měsíci

Zkusím kysané zelí.

Na důvod těch průjmů jsem přišel - bylo to zvýšenýma dávkama ionťáku. Ono např. jsem zjistil, že za celé to dopoledne jsem do sebe mohl dostat cca 400mg hořčíku (snídaně, Nexgen, ionťák, gainer), což je asi množství způsobující akutní průjem. Nebo to byl jiný minerál nebo některý z vitamínů. Každopádně teď když dodržím dávkování ionťáku na obalu, tak problém nemám za předpokladu, že dodržím dostatečné odstupy jídel.

Ještě bych měl jeden dotaz k té snídani. Píšeš, že žaludek má 3 travicí maxima denně, proto největší porce jídel by měly být právě na snídani, oběd a večeři, přičemž snídaně trochu menší, protože po ránu nedokáže žaludek trávit tak dobře. Zároveň píšeš, že před tréninkem je nevhodné přijímat vlákninu. Bylo by možné dávat na snídani menší dávku Optigermu 27%, cca 75-100g? Má sice dost vlákniny, ale něco mi říká, že bude snadněji stravitelný (aspoň v takové menší dávce), než vejce + bílé pečivo. Po kaši bych počkal 2 hodiny, dal 30g kloubního drinku, po půlhodině předtréninkové kapsle a po další pulhodině už bych cvičil. Takhle nějak to dělám i teď když snídám vejce, ale ty prodlevy musí být delší, abych neměl problémy.

Jen pro referenci, včera na oběd jsem zkoušel 150g Optigermu 27%, odhadem 20g kešu a odhadem 10g goji. Trávil jsem to asi 4 hodiny, pak jsem během chvíle dostal značnej hlad.

Tomáš Pitner Offline

tom4096

 • Uživatel
 • 12 příspěvků
 • 0 poděkování

před 5 měsíci

To bych neměl mít. Jako malej jsem měl "nesnášenlivost" mléka, ale mléko v jídlech trávím bez problému a syrovátku používám už několik let. Ale všímám si, že teď to nadýmání a plynatost cítím i v netréninkové dny, většinou cca 3 hodiny po obědě, kdy už dostávám znovu hlad na další jídlo. Je možný, že jím příliš mnoho bílkovin, protože jak jsem začal znovu cvičit, tak jsem přidal 3-4x týdně gainer, kterej má 40g bílkovin na dávku a to mi průměrnej příjem celkem výrazně zvedlo. Už tak se bílkovinám celkem "vyhýbám" (jen po tréninku mám 40g v gaineru a třeba 50-60g v jídlu), tak asi to zkusím omezit ještě víc, menší porce jídel během dne, možná i trochu menší potréninkový jídlo.

V souvislosti s tímhle bych se ještě zeptal na ty volný aminokyseliny. U AMG Post Workoutu je obsah bílkovin (resp. dusíkatých látek) 63g na 100g prášku, což vypadá jako vysoký číslo, ale předpokládám, že se to do denního příjmu počítá trochu jinak, protože většina z toho se vůbec v žaludku netráví a rovnou vstřebává. Dá se teda říct, že tím AMG Post Workoutem ulehčím trávení/vstřebávání oproti tomu gaineru, i když číselně je tam "bílkovin" víc?

EDIT: Tak jsem si dneska naschvál spočítal, co jsem za dnešní den snědl. 180g bílkovin, 360g sacharidů, 130g tuků, 30g vlákniny. Na netréninkový den je to asi fakt hodně. Jen netuším, co změnit. Ráno vstávám většinou tak v 7, kdy snídám, pak obědvám okolo 11h, večeři různě okolo 18-21h. Na oběd si vždycky dám polívku, jídlo a velkej zeleninovej salát, abych zůstal najezenej co nejdýl, ale stejně po 3-4h dostanu strašnej hlad, že musím na jídlo znovu a dát si třeba jenom rizoto. Často mám mezi oběděm a večeří třeba 8-9 hodin a to bych bez menšího jídla nedal. Uvažoval jsem i o nějaké tekuté stravě jako OptiGerm 27%, ale já bych potřeboval spíš něco jako OptiGerm 10%. :-D

Tomáš Pitner Offline

tom4096

 • Uživatel
 • 12 příspěvků
 • 0 poděkování

před 6 měsíci

V Brně chodím do NewPark Gym. Dělám tam silovej/výkonnostní trénink, začínám se vzpíráním, vybavenost perfektní. Navíc pro studenta vstup za 87Kč. Spousta lidí tam dělá vyloženě Crossfit, je tam i plno různých skupinových lekcí....

Tomáš Pitner Offline

tom4096

 • Uživatel
 • 12 příspěvků
 • 0 poděkování

před 6 měsíci

No, do jisté míry to pomohlo, ale pořád mi přijde, že prakticky po každým tréninku tam trochu nějaká plynatost a nadýmání je. Dneska jsem byl asi 4.5 hodiny po obědě (masovej vývar, drůběží játra s rýží, zeleninovej salát). Vytráveno jsem měl určitě (už mi kručelo v břiše před začátkem tréninku), suplementace stejná, trénink 1.5 hoďky, pak 100g gaineru s cca litrem vody, nevypil jsem to zaráz, ale tak na pětkrát během 15 minut. Po cca půlhodině až hodině cítím občasnou plynatost (trochu i se zápachem). Je to jídlem, nebo gainerem? Příště asi půjdu do AMG Post Workout, protože tam jsou jenom snadno vstřebatelný složky a asi to bude s mým trávením vhodnější (krom ostatních benefitů toho složení). Ale stejně, všude píšeš, že pokud se toto děje, tak je to zpravidla jídlem a ne gainerem, tak nevím...

Tomáš Pitner Offline

tom4096

 • Uživatel
 • 12 příspěvků
 • 0 poděkování

před 6 měsíci

Ještě jeden dotaz. Co dělám špatně?

Dnes jsem snídal 3 vařená vejce a bílou pšeničnou housku (tuším 120g). Žádné ovoce ani zelenina, jen asi 15g sušenýho goji k vitamínům. Přibližně po 2,5h po dojezení jsem začínal cvičit. Před tréninkem zelený čaj,rhodiola,inosin, při tréninku 20g ionťáku Suprex Iont Power Drink v 0.7 litru vody. Trénink trval asi 1:50. Ihned po skončení tréninku jsem vypil cca 100g OSX v 0.5 litru vody, vypil jsem to během cca 5 minut. Po cca 30 minutách, jak jsem dojel domů, jsem byl asi 3x na záchodě s průjmem.

Občas mě to s touto kombinací nadýmalo i předchozí tréninky, občas jsem měl i trochu průjem, ale dneska to bylo nejvýraznější.

Hádám, že ta nestrávená potrava je snídaně? Takhle to nedopadlo ani když jsem k snídani dával žitnej chleba a k tomu ovoce, s podobnou pauzou (2.5h) a to jsem podle mě určitě nestíhal trávit. Myslel jsem, že s bílým chlebem to bude lepší - předevčírem bylo, dneska ne. Mám vynechat vejce ve snídani? Nebo 100g gaineru prakticky naráz je moc? Nebo u ionťáku mám moc hustý ředění? (na obalu je 12g do 0.5 litru)

Jinak dávám 1.5g GOS denně.

Jo a ten inosin jsem měl dneska poprvé, 4 tabletky, nemohl to nějak způsobit on?

Tomáš Pitner Offline

tom4096

 • Uživatel
 • 12 příspěvků
 • 0 poděkování

před 6 měsíci

Díky. S tou ALA jsem si už nějak poradil.

Jestliže tedy GOS neovlivňuje trávení bezprostředně po užití, pak by asi mělo být jedno, kdy ho užívám? Stačí dávat půlku dávky před snídaní a půlku před večeří, ikdyž třeba největší jídlo mám po tréninku?

Ještě bych měl jeden dotaz. Váš obchod je mi docela sympatickej, proto jsem přemýšlel, že bych místo OSX příště vzal něco od vás, abych nemusel dělat pokaždé 5 objednávek. Za 100g OSX dám cca 30Kč. Co bys mi doporučil jako alternativu v podobné cenové relaci, ideálně jako jeden nápoj hned po tréninku? Chtěl bych asi něco dostatečně bioaktivního, abych doplnil i mikroživiny vypocené během tréninku. Nebo je lepší přístup dávat víc ionťáku při tréninku? Taky jsem začal preferovat bulgur před rýží v potréninkovém jídle (víc vitamínů). Líbí se mi, že do proteinů přidáváte kolagen. Ačkoliv nemám problémy s klouby, asi bude při tom vzpírání na místě mít aspoň těch 10g kolagenu v potréninkovém nápoji, že? A taky se mi úplně nechce řešit ještě nějakou kloubní výživu několikrát denně.

Tomáš Pitner Offline

tom4096

 • Uživatel
 • 12 příspěvků
 • 0 poděkování

před 8 měsíci

Díky za odpovědi.

Takže ta ALA udělá nejvíc parády když si ji vezmu před potréninkovým jídlem? Hned po tréninku si dávám 100g OSX a po cca 2 hodinách jím většinou drůbeží maso s rýží a trochou zeleniny (takových 70g bílkovin a 150g sacharidů, ne moc tuku). Mám teda dávat 400mg ALA před tím jídlem? Nevadí, že to budu dávat jen nárazově v tréninkové dny?

A nějaký nápad, v čem tu ALA rozpustit? Ve studené vodě se to moc nerozpouští a mám z toho podrážděnej krk, že kašlu ještě půl hodiny. Zkusím teplou vodu, ale ještě něco do toho přidat?

Je vhodné dávat GOS i před potréninkovým jídlem? Asi se to chová jako vláknina a zpomaluje trávení, což asi není úplně vhodné?

Na ty greens a superfoods jsem koukal, můžu koupit třeba kilovej pytel goji, ale kolik toho mám denně jíst? A mám to jíst v době když si dávám Nexgen, nebo je to jedno?

A k té rhodiole ještě, stačí to dávat ráno třeba 400 mg, nebo je to lepší rozdělit během dne? Díky.

Tomáš Pitner Offline

tom4096

 • Uživatel
 • 12 příspěvků
 • 0 poděkování

před 8 měsíci

Po delší době začínám znovu sportovat a rád bych se zeptal, jestli je můj plán doplňků stravy smysluplný, jestli něco nechybí a co případně změnit.

Mám asi 80 kg (před výpadkem 90 kg), 3-4x týdně cvičím výkonnostní trénink (silové, vzpěračské, gymnastické cviky). Mám velice rychlej metabolismus, takže jídla jím opravdu hodně, nic si neodpírám. Potřebuju mozek na 100%, takže v žádném případě neplánuji jakoukoli dietu/snižovaní příjmu energie. Bílkovin nějakých 2g/kg denně přijmu určitě, jen to nijak nepočítám. O důležité tuky bych také neměl mít nouzi, jím spoustu ořechů, másla, vajec,...

Mám trochu sníženou imunitu a poslední dobou jsem byl často nachlazený, proto jsem se při výberu doplňků zaměřil i na to. Také se mi zdá, že se potýkám s vyšší únavou. 3 roky zpět jsem prodělal mononukleózu, ale únavový syndrom by už snad měl být pryč?
vitamíny/minerály Nexgen 2 tbl denně (ráno a večer po jídle)
GOS 1.5g denně (rozděleno do dvou dávek - před snídaní, před večeří)
kreatin 3-5g denně (dávám v době, kdy mám vytráveno, nikdy před tréninkem)
extrakt z rhodioly 400mg denně (4% extrakt tady z eshopu)

před tréninkem 2-3 kapsle zeleného čaje (1-1.5g), 200mg rhodioly, 2.4g inosinu (2 kapsle 30 min před tréninkem, 2 kapsle těsně před začátkem)

při tréninku 12g Suprex Iont Power Drink, možná budu dávat trošku víc, ale vypadá to, že to funguje

po tréninku 100g One Stop Xtreme od Reflexu (je tam všechno potřebný, chutná to skvěle a není to drahý) a k tomu 400mg ALA
Nejsem si jistý tou ALA. Má mít antioxidační účinky, snižovat únavu a zlepšovat regeneraci, ale kdy se ji vyplatí brát nejvíc? Koupil jsem si práškovou (což byla zřejmě chyba), tak se mi s tím nechce bojovat vícekrát denně.

Kdy mám dávat tu rhodiolu? Zatím jsem ji ještě neotevřel. 400mg v jedné dávce ráno? Nebo to mám rozdělit během dne?

Je tu ještě něco zásadního na imunitu, co mi tady chybí? Extrakty z asijských hub jsou na mě moc drahý. Glutamin je nějakej v ionťáku a nějakej v OSX, mělo by to být asi 10g dohromady.

Předem díky za rady!

Tomáš Pitner Offline

tom4096

 • Uživatel
 • 12 příspěvků
 • 0 poděkování

před 8 měsíci

jakublonsky: Zdravím,
máte ještě silnější verzi rhodily.
Co se týče zeleného čaje, tak tam tomu bylo naopak. Změny probíhali v jeden den a kolega to nestihl odfiltrovat tak aby nedošlo k této situaci.
Dávka je tedy 500 mg zeleného čaje na tobolku a s tím spojené množství jednotlivých složek obsažených v zeleném čaji.
Prosím, ozvěte se před příští objednávkou na info@nutri-exact.cz a zařídím "bolestné".
Děkuji za pochopení.
Jakub
Dobře, děkuji za objasnění a vstřícnost.

Tomáš Pitner Offline

tom4096

 • Uživatel
 • 12 příspěvků
 • 0 poděkování

před 8 měsíci

jakublonsky: Zdravím,
dobíhaly staré etikety se starým složení. Nyní prodáváme již se 100 mg v tobolce i se správným složení.
Objednával jsem minulý týden, na webu bylo uvedeno 100 mg v tobolce, na etiketě je 200 mg v tobolce. Etiketa je tedy stará a v tobolce je opravdu jen 100 mg?

Ještě jsem se chtěl zeptat, neměnili jste nedávno složení zeleného čaje? Jsem přesvědčen, že v době objednávky bylo na webu uvedeno 700 mg extraktu na kapsli (z toho 100 mg EGCG) a dostal jsem 500 mg na kapsli (z toho 70 mg EGCG). Děkuji za odpověď.

Tomáš Pitner Offline

tom4096

 • Uživatel
 • 12 příspěvků
 • 0 poděkování

před 8 měsíci

Chtěl bych se zeptat, jestli v současnosti ty kapsle rhodioly prodávané zde v eshopu obsahují 100 mg nebo 200 mg standardizovaného extraktu? Já tam pořád vidím 100 mg, je to chybné? Příp. proč to neopravíte? Děkuji za odpověď.

Tomáš Pitner Offline

tom4096

 • Uživatel
 • 12 příspěvků
 • 0 poděkování

před 8 měsíci

12 příspěvků
Strana 1 z 1