Příspěvky uživatele Vidlak

497 příspěvků
Strana 3 ze 32
- Můžeš mi prozradit jak jsi určil váhu na benchi pro BBB? Nějak se mi to nezdá...
- Na ten levný KB se vykašli, byl by ti téměř k ničemu, rozhodně ne k swingování ;)
- Jak ti sedí myo opakování na zatínací cvik jako je lat pulldowns? Máš pocit, že to procítíš líp než kdyby sis dal delší pauzu a odjel další sérii? Někdy v budoucnu to zkusím, přijde mi to dost podobné jako když se cvičí na čas co nejvíce opakování a člověk jen čeká až dokáže dát dalších pár opakování, prakticky nic nového jen v novém obalu. Budu rád, když napíšeš své pocity.
- Jak ti sedí ten AMRAP hned po max rep setu? Nikdy jsem ten AMRAP nejel a když jsem cvičil nějaké asistenční série nebo joker sety, tak mi vždy přišlo že první série po max rep setu byla zdaleka nejtěžší, pak jsem se zase celkem probral a podal lepší výkon. Osobně bych byl od začátku té série na sračky i po delší pauze.
Díky a ať to šlape ;)

Martin Vidlák Offline

Vidlak

• Uživatel
  • 497 příspěvků
  • 280 poděkování

11.01.2016 14:30

Dan Green a jeho vydřené PR na mrtvole:
https://www.instagram.com/p/BAQF22PtrUm/?taken-by=dangreenpowerlifter

Martin Vidlák Offline

Vidlak

• Uživatel
  • 497 příspěvků
  • 280 poděkování

07.01.2016 23:24

v úterý jsem dělal přítahy v předklonu a swingoval, včera jen swingoval

dnes:

1) Box squat (speed):
3/ 50 - 90 - 120 - 120 - 120 - 120 - 120 - 120 - 120 - 120
minutové pauzy, nejlepší byla poslední série :)

2) DB lateral raises:
rampa a pak jeden drop set

3) Rear delt flyes:
5x12

4) Military press:
3/ 50 - 55 - 60 - 65
1/ 70
ztěžklo to, nejsem zvyklý a ani zrovna ve formě :X

5a) Incline bench press:

8/ 50 - 60 - 70
7/ 75
4/ 80
25/ 50

5b) Biceps Curls:

rampa a pak jeden drop set

6) Calf raises:
hafo

Od pondělí +1,5kg. A já ráno brečel, že jsem nějaký zalitý :D...

Někdy přes víkend chci dát hafo přítáhů v předklonu...

Martin Vidlák Offline

Vidlak

• Uživatel
  • 497 příspěvků
  • 280 poděkování

07.01.2016 22:58

Kde jsi k tomu rozpisu přišel? Triceps k mrtvole mi moc k Wendlerovi nesedí. Pokud se nepletu, další trénink bude bench a je škoda si ten triceps odpálit zrovna před ním...
Vždy to je uper/lower split nebo fullbody.

Škoda, že jsi přerušil Wendlera, mohlo to být o něco zajímavější :P. Snad ti to tentokrát vydrží déle...

Tak ať ti to šlape ;)

Martin Vidlák Offline

Vidlak

• Uživatel
  • 497 příspěvků
  • 280 poděkování

05.01.2016 21:15

No jsem realista. Na 180 si určitě věřím, ale pak to zřejmě půjde dost ztuha, přece jen mám 86kg a nejsem zrovna dobře stavěný/talentovaný. Výrazněji by mě mohl posunout jen lifterský opasek, žádný ale nemám. Takže buď budu zdlouhavě progresovat, nebo se mi podaří posunout váhovku, ale nevěřím tomu, že se ještě nějak zásadně a rychle posunu. Navíc mě čeká dost složité období a budu rád, když si stihnu zacvičit...

Martin Vidlák Offline

Vidlak

• Uživatel
  • 497 příspěvků
  • 280 poděkování

05.01.2016 14:49

včera swingy a přítahy v předklonu

dnes:

1) DB push press:
3/ 15 - 20 - 25+ - 30+ - 35+
1/ 40+
na pohodu a zahřátí

2) Box squat:
3/ 50 - 90 - 110 - 130 - 150 - 160
1/ 170
2/ 175 PR

3) Hack squat machine - close stance:
DC set: 20x25c, 15x20c, 15x15c (cihly)

4a) DB incline bench press:
8/ 20 - 30+
DC set: 15x30+, 12x20, 8x20

4b) DB chest supported rows:

2x max

5) Calf raises

Martin Vidlák Offline

Vidlak

• Uživatel
  • 497 příspěvků
  • 280 poděkování

04.01.2016 23:18

Kaduhaz: Poctivej ctenar T-nationu koukam :-D
Jasně no :D. A víš jak, tonoucí se stébla chytá :D. Já už na lýtka zkoušel kde co a jsou stále extrémně malá, takže zkouším každou ptákovinu. Ale mám pocit, že tohle už jsem někde viděl, dokonce mám pocit, že to jel někdo z fóra (možná Marek a jeho mýtická lýtka).
dv9: A jaké má ten kettlebell madlo? Dají se s ním dělat i swingy jednoruč?
Díky
No v životě jsem nedržel jiný KB, takže to nemám s čím srovnat. Zkoušel jsem to a řekl bych, že se to dá. Nějak netuším proč by to nemělo jít, v čem by měl být problém...
Poslední dny jsem byl v šíleném stresu a strašně špatně jedl. Poslední měsíce to je pořád dokola. Přes týden se snažím a o víkendu přijde nějaký problém, který má absolutní prioritu a vše musím hodit za hlavu :X. V podstatě kvůli toho neustále stagnuji s váhou (resp. se pořád houpe nahoru dolů a nevyšplhám se tam kde jsem býval). Ale tak nikdo to nemá růžové...

Martin Vidlák Offline

Vidlak

• Uživatel
  • 497 příspěvků
  • 280 poděkování

03.01.2016 20:29

Tetsuo: (Zatáhnout lopatku dolů a dovnitř do těla...)
A co si myslíš o tomhle?

"Shrug your traps at the top. This creates space between your upper-arm and AC joint for your rotator cuff tissues. No shrugging is no space is shoulder impingement."

zdroj:

http://stronglifts.com/overhead-press/

Martin Vidlák Offline

Vidlak

• Uživatel
  • 497 příspěvků
  • 280 poděkování

02.01.2016 21:39

včera nějaké ty swingy a přítahy v předklonu, pěkně jsem dneska cítil hamy :)

dnes:

1) DB lateral raises:
do 4 x 8

2) Rear delt flyes:
do 3 x 10-12

3) Seated DB press:
do 3 x 8-10 x 25+kg

4a) DB chest supported rows:
4 x 8 x 20kg

4b) Incline DB bench press:
do 14 x 30+kg a pak drop set: 12 x 30+kg, 10 x 20kg, 10 x 20kg

5) Box squat:
3/ 50 - 90 - 110 - 130 - 150
1/ 155 - 160 - 165 - 170 - 175
celkem pohoda, ale bolely hamy a nechci jet pokaždé naplno, dokonce asi ještě uberu a jednou pojedu na max a jednou si dám den na dynamiku

6a) Pullups:
3x

6b) Leg extensions:
3x + 1x drop set

+ Každý den jezdím výpony na lýtka ve stoje

Budu více používat jednoručky na tlakové cviky, je to má slabina, tak s tím zkusím zabojovat. Přestanu dělat shyby, nedělá mi to dobře na rameno i když se snažím o maximálně striktní techniku...

Martin Vidlák Offline

Vidlak

• Uživatel
  • 497 příspěvků
  • 280 poděkování

30.12.2015 22:31

U Wendlera se zaokrouhluje nahoru na celých 2,5kg, přidávat po 5kg bude problém. Navíc by to dost nabouralo systém progresu především u benche a military. Pravděpodobně by ses často dostával do bodu, kdy by si musel znova podsekávat a bylo by to zbytečně takové kostrbaté...

Martin Vidlák Offline

Vidlak

• Uživatel
  • 497 příspěvků
  • 280 poděkování

29.12.2015 21:45

z aktin.cz ... mají tam levné SEDCO KB a spojil jsem to s nákupem animal flexu...

Jsem dost překvapený jak těžce to působí je to úplně jiné než klasická jednoručka. Třeba pushpress s tím absolutně nedávám jak mám těžiště úplně jinde než jsem zvyklý :X. Za to swingy jsou naprosto luxusní :)

Martin Vidlák Offline

Vidlak

• Uživatel
  • 497 příspěvků
  • 280 poděkování

29.12.2015 18:52

Kaduhaz: Nevím, ale spousta lidí to na zahraničních fórech chválí. Tady to chválil Ragu. Mně přijde zítra, jsem fakt zvědavý.

dnes:

1) DB lateral raises:

rampa po 12op a pak 1x drop set

2a) Incline DB bench press:
do 3x8-9 x 30+kg

2b) DB chest supported rows:
5x??x20kg

3) Box squat:

3/ 50 - 90 - 110 - 130 - 150 - 160PR - 170PR

4a) Biceps curls:
3x12, 1x drop set

4b) Rope triceps pushdowns:

3x12-15, 1x drop set

4c) Calf raises:
3x10

Od pátku beru kreatin, pár suplementů ještě čeká na nasazení, ale zásoby se tenčí a nebudu teď zrovna při penězích, takže se fakt budu snažit, abych měl s mými možnostmi co nejlepší stravu. Když bude kulhat regenerace, tak uberu tréninkové dny. Od příštího týdne bych chtěl jet naplno s vyšší frekvencí (budu cvičit navíc doma kratší tréninky). Do posilovny bych chtěl asi 2x týdně. Pořád se rozhoduji, jestli dám 2x FB nebo jednou FB a jednou specializační trénink na (zaostávající) nohy.

Martin Vidlák Offline

Vidlak

• Uživatel
  • 497 příspěvků
  • 280 poděkování

28.12.2015 22:38

proběhla brigádka, trochu mě chytl vzpřimovač ze sezení v autě :X

dnes: box squat 8x3x120kg (cca 70%, minutové pauzy) a pak kruháček na napumpování. Omezovala mě kondice...
Teď budou zase dva dny volno. Objednal jsem si kettlebell, abych něco pošmrdlal i doma a Animal Flex :)

Martin Vidlák Offline

Vidlak

• Uživatel
  • 497 příspěvků
  • 280 poděkování

25.12.2015 20:42

poslední trénink do Vánoc:

1a) Strict pull-ups:
3x10, 3x8

1b) GHR:
3x8
a pak 2x10 rumunský mrtvý tah s jč

2) One-arm DB pushpress:
3/ 15 - 20 - 30+ - 35+
1/ 40+
celkem pohoda, ale ta nakládačka stojí za houby, člověk si to nahodí na rameno, uvolní se to a přestane to být stabilní.

3) Box squat:
3/ 50 - 90 - 110 - 130 (vzpěračský opasek) - 140 - 150
1/ 155 PR - 160 PR - 165 PR - 170 PR - 175 PR

4) One-arm DB rows:
shozená série MRS 40+30+20kg

Asi od 160kg byl pro mě box squat peklo v negativce. Navíc jsem tam byl sám a stojan je fakt na hovno je totálně vratký, takže vracet činku je humus. Naopak nahoru to šlo dobře a to včetně 175kg. Pocitově mi přišlo, že to vyletělo fakt pěkně a že by tam měla být ještě rezerva (co se noh týče). Slabiny bych si tipl v core a tak nějak celkově v tom, že na tyhle váhy vůbec nejsem zvyklý v hlavě.
Každopádně jsem si splnil velký cíl, je to přes 2xBW :), mám teď asi 86,2kg.

Po Vánocích bych si rád koupil nějaký těžký KB na puspressy a přítahy v předklonu, abych něco odcvičil i doma.

Ať se Vám daří a přeji Vám klidné svátky ;)

Martin Vidlák Offline

Vidlak

• Uživatel
  • 497 příspěvků
  • 280 poděkování

17.12.2015 20:11

Něco málo k zamyšlení. Zajímá mě co si o tom myslíte:
- Pokud si prohlédnete vícesložkové proteiny (např. izoláty s kaseinem apod.), tak se tvrdí, že rychle vstřebatelná složka je stále rychle vstřebatelná a pomalejší složky zajistí pozdější přísun živin. Prostě podle výrobce vše klape jako hodinky a jde o jakési "postupné uvolňování" živin.
- Většina proteinů se nedoporučuje míchat s mlékem. Protein se "znehodnotí" (co to vlastně je?) a je pomaleji vstřebatelný a najednou se vytratí jakákoli zmínka o "postupném uvolňování". Já se ptám proč? v čem je takový rozdíl oproti komerčnímu výrobku, který nemá vyloženě napasované aminokyseliny (takových vícesložkových proteinů je většina).
- Mléko samo o sobě má nějaké živiny. Proč doporučovat mléko, když prodávám tekutou výživu? Když někomu poradím mléko, je pravděpodobné, že spotřebitel bude spotřebovávat méně tekuté výživy. A teď si to představme ve velkém pro všechny spotřebitele.
- A zpět k znehodnocení živin. Pokud je mi známo (ale možná se pletu, proto uvítám opravu), pak mléko má vyšší využitelnost bílkovin (=vyrovnanější aminospektrum) než většina proteinů na trhu. Jak tedy může mléko běžný protein "znehodnotit"?

Fakt by mě zajímala skutečnost. Možná si někteří z vás zaťukají na čelo a řeknou si, že jsem z pravěku a že tohle všechno je dávno "vědecky dokázané", roky prověřené apod.
Zvláštní je, že spousta osobností nezávislých na výrobcích tekuté výživy stále doporučuje supershaky s mlékem...

Osobně to x měsíců dělám tak, že ke konci tréninku dám volné aminokyseliny a chvíli po tréninku supershake.

Martin Vidlák Offline

Vidlak

• Uživatel
  • 497 příspěvků
  • 280 poděkování

17.12.2015 09:15

No a jakou máš šířku postoje? High bar se většinou dělá užším postojem, ale klasický box squat se většinou jede na široko (soudím jen podle toho co jsem viděl). Snad jediný koho jsem viděl dělat box squaty na úzko je Pavla Kladivová a její svěřenci (a ještě nad paralel, prostě jako overload)

Martin Vidlák Offline

Vidlak

• Uživatel
  • 497 příspěvků
  • 280 poděkování

15.12.2015 10:54

497 příspěvků
Strana 3 ze 32