Příspěvky uživatele Madeleine

13 příspěvků
Strana 1 z 1
Ahoj,
máte prosím někdo zkušenost s časnou intenzivní rehabilitací po poranění svalu? Natrhla jsem si lýtkový sval při explozivním plyo- pohybu, lidově se tomu říká
old-man injury, to mě moc potěšilo...Zvuk při prasknutí byl fakt hnusnej, ale zranění nebude vážné, po 2 dnech je bolest mnohem mírnější. Doktory jsem konzultovala, radí to, co nechci slyšet: 2-3 měsíce nezatěžovat, jen mírný strečink. Sama ale cítím, že cvičení mi pomáhá, s natrženým lýtkem se toho naštěstí dá dělat celkem dost, po tréninku se cítím daleko líp. Necvičila jsem ale samozřejmě nic, kde se přímo aktivuje lýtkový sval.
Našla jsem na webu tenhle protokol podle legendárního Billa Starra, moc se mi líbí, protože klidový režim a cviky a la pacient v hospicu nejsou nic pro mě: https://www.artofmanliness.com/articles/rehab-muscle-strains-tears/
Ve zkratce radí cvičit se zvyšující se zátěží přímo poraněný sval časně po úrazu, aby se nevytvořila nefunkční vazivová jizva, ale sval se co nejvíc opravil funkčními vlákny.
Máte s tím někdo zkušenost?
Díky moc, M.

Madeleine

• Uživatel
  • 13 příspěvků
  • 2 poděkování

před 5 měsíci

kernel: Všechny rady tady jsou na polykání tabletek a pod. Co to zkusit jinak ?
Byla bych opatrná se sterilizací a dezinfekcí rukou, vzduchu, povrchů a všeho. Člověk je přirozeně osídlen neškodnými bakteriemi, takhle se může rovnováha narušit.
Je známá "hygienická teorie" vzniku alergií a autoimunitních nemocí, naše prostředí je moc "čisté" a imunitních chorob přibývá, imunologové doporučují pít nepasterizované mléko a nechat děti, ať se batolí mezi slepičinci.

S operací mandlí je to jako s porodem: většinou to proběhne tak nějak normálně, ale jak člověk otevře internet, vypadá to na jednu velkou krvavou tragédii.
Obecně se při více než 3 angínách za rok doporučuje mandle odstranit, ale je to samozřejmě individuální.

Madeleine

• Uživatel
  • 13 příspěvků
  • 2 poděkování

29.12.2017 22:42

KrystofK: Regeneraci v tomhle kontextu determinuje především celkový příjem kcal a složení stravy výhradě 24h po tréninku a celkově poté 48h. Sacharidy okamžitě po tréninku, kor v takových podobách (viz. gainery, malta, glukoza...) a především v takovém množství, jak se tu zaostale doporučuje už dávno nikdo nedává, ani nedoporučuje, namají fakticky žádný postatný vliv na regeneraci, dělají z cvičících tak maximálně sádla, citlivějším jedincům pak zbytečně hážou s hormonama atd.
Ok, malou výjímkou, kterou...
Aha, už to tady čtu, díky za nasměrování.
https://muscleevo.net/carbs-after-workout/

Madeleine

• Uživatel
  • 13 příspěvků
  • 2 poděkování

29.12.2017 19:47

Prosím o doporučení množství sacharidů po tréninku. Mám na mysli silový/objemový trénink trvající cca 1 hod.
V jednom článku zde se píše, že by to mělo být 1.5g na 1 kg tělesné hmotnosti (http://www.body-test.cz/cs/clanky/101-sacharidy-ve-sportovni-vyzive/), ale v jiném článku uvádí Tetsuo 1g sacharidů na kilo čisté tělesné váhy, v případě horší regenerace lze vystoupat až na 1,5 g sacharidů na kilo čisté beztukové váhy (http://www.body-test.cz/cs/clanky/137-jak-jist-a-pit-pred-pri-a-po-objemovem-treninku-1-cast/).
Řeším to, protože mám problém s regenerací (AMG sice trochu pomohlo), ale když zas přijmu sacharidů moc, jdou okamžitě do tuku (ještě ke všemu na břiše).

A ještě poslední dotaz, po HIIT tréninku je to stejné? Necvičím ho po silovém tréninku, to by mě úplně oddělalo. Dávám si HIIT jiné dny, tak 20 min + k tomu něco lehčího, třeba okruh na TRX.
Díky.

Madeleine

• Uživatel
  • 13 příspěvků
  • 2 poděkování

29.12.2017 14:32

Nikde to přímo nezmiňuješ, ale ty nejíš maso? Z ideologických, nebo jiných důvodů?
Ty potíže s trávením, které popisuješ, vypadají jako "leaky gut syndrome", zkus si o tom něco načíst, je to taková módní diagnóza, ale už Hippokrates tvrdil, že všechny nemoci začínají ve střevě. Určitě má význam užívat látky, které působí systémově protizánětlivě: omega 3 kyseliny, vitamín D, probiotika, kimchi.

Madeleine

• Uživatel
  • 13 příspěvků
  • 2 poděkování

29.12.2017 12:09

No mně se zdá, že jsou tam málo nohy (a zadek).
Tréninky jsou to dlouhé, ale mladý člověk vydrží hodně.
Nenapsal jsi, co přesně cvičíš, jaké počty opakování, kolik sérií, asi by to chtělo rozvést konkrétněji.
Ale podle toho, co vím, velké svalové skupiny (záda, prsa) by se měly cvičit na začátku tréninku a biceps/triceps na konec.

Madeleine

• Uživatel
  • 13 příspěvků
  • 2 poděkování

28.12.2017 22:12

Ahoj, máš alergii na kasein i laktalbumin? V kombinaci s alergií na lepek je to fakt velké omezení. Alergie na bílkovinu kravského mléka ale často ustoupí, začal jsi mít potíže až jako dospělý? Zkus jíst hodně probiotik, zlepší se střevní a celková imunita a alergie na mléko by mohla vymizet. A co vepřový kolagenový hydrolyzát(aka připálená kopyta), ten by nebyl dobrý?

Madeleine

• Uživatel
  • 13 příspěvků
  • 2 poděkování

28.12.2017 21:58

Celulitida je určitě hodně podmíněná geneticky a hormonálně, ale mně výrazně pomohla úprava stravy - vyřazení pečiva a těstovin (ale ne striktní bezlepková dieta), omezit sladké, a samozřejmě shodit celkově trochu tuku.

Madeleine

• Uživatel
  • 13 příspěvků
  • 2 poděkování

04.12.2017 22:10

Ahoj, našla jsem tuhle diskuzi dost pozdě, ale pokud je to stále aktuální, z vlastní zkušenosti mohu poradit: na povzbuzení ženské sexuality funguje maca peruánská. A docela znatelně (v útočných dávkách).
Pokud jde o prsa, řekla bych, že jejich význam (estetický) se dost přeceňuje... Operace z mého pohledu nic moc estetického zpravidla nepřinese, některé extrakty mají estrogenní účinek (pueraria mirifica, mexican yam), takže se po nich prsa trochu napnou, ale spekuluje se o jejich možném karcinogenním účinku. V podstatě cokoli má estrogenní účinek může zvýšit riziko nádorů prsu (včetně hormonální antikoncepce). Já bych si s tím nezahrávala.
A fenugreek, i kdyby byl zázračný, divím se, že to tu nikdo nezmiňuje, ale bože, ten smrad! Jedla jsem ho pár dní a celý dům smrděl jako továrna na javorový sirup.

Madeleine

• Uživatel
  • 13 příspěvků
  • 2 poděkování

04.12.2017 19:20

Díky, zkusím AMG Postworkout a dám vědět, jestli ze mě bude Wonder Woman. I kdyby to byl jen poloviční zázrak, než se tu slibuje, budu nadšená.
Jím tak 1700-1800 kalorií denně
sacharidy 140-200 g
tuky kolem 80g
bílkoviny 100g (vcetne "umeleho" proteinu) - myslela jsem, že když chci nabrat svaly, musím jíst 2g proteinů na kg váhy?
nebudu tu rozepisovat konkrétní jídelníček, to nemůže nikoho bavit číst, ale jím zdravě: bílý jogurt, ovesné vločky, hodně zeleniny a ovoce, ryby min. 1x týdně, maso, rýži, brambory, ořechy, mandle. Nejím pečivo, domácí koláč si občas dám, sladkosti minimálně.
Podle článků tady jsem na hranici mentální anorexie (když se to počítá výška minus 100 minus 10 až 20%), BMI mám na dolní hranici normy. Což mi přijde divné, protože opravdu nejsem vyhublá, žádný modelkovský typ.
Takže kalorie zvyšovat moc nebudu, když jsem to zkusila, přibrala jsem 2 kila hlavně tuku.
Ještě jednou díky kluci.

Madeleine

• Uživatel
  • 13 příspěvků
  • 2 poděkování

19.06.2017 18:13

No profi teda fakt nejsem. Myslím, že stravu mám dobrou, zkusila jsem pár dní zapisovat do aplikace Myfitnesspal, která propočítává celkový příjem kalorií i podíl sacharidů/bílkovin/tuků a vycházelo mi to dobře, jen proteinů trochu chybělo.
Ale myslela jsem hlavně na tu regeneraci, tam mě fakt nic nezachrání? Tak se prostě musím smířit s věkem, jenže to je těžký, protože jinak si připadám pořád na dvacet..!
Našla jsem příspěvek Tetsua, jak mu bezvadně fungovalo AMG (nebo teda spíš jak to bolelo, když ho neměl), tak to vyzkouším.

Madeleine

• Uživatel
  • 13 příspěvků
  • 2 poděkování

14.06.2017 21:56

Mně to taky připadalo jako nesmysl kupovat si "cukr", ale pochopila jsem z článků tady, že problém může být ve vstřebávání živin, i když jich člověk konzumuje dost.
A nejvíc to hraje roli asi právě těsně po tréninku, jak tomu rozumím. Takže možná banán se nevstřebá dost tychle a má moc fruktózy a gainer by byl lepší?
Nebo na zlepšení regenerace raději něco z AMG řady?
Díky, M.

Madeleine

• Uživatel
  • 13 příspěvků
  • 2 poděkování

13.06.2017 19:59

Ahoj,
prosím vás o radu ohledně výběru vhodných doplňků výživy.
Jsem žena 39 let, 163cm, 50kg. Cvičím 2 roky, skladba tréninku nejvíce odpovídá článku Objemová rutina pro "dummies", takže základní cviky s velkou činkou a na hrazdě + nějaké přídatné izolované cviky. V posilovně cvičím 2x týdně, doma navíc s kettlebell cca 2x týdně tak 30-40 min základní cviky. Kardio moc nedělám, tak 1x za 2 týdny HIIT 20 min.
Můj cíl není nějaká zásadní transformace, s váhou jsem spokojená, klidně bych přibrala 2-3kg (ale svalů, tuk by byl taky hezký, ale bohužel se mi neukládá na místech, kde to ženám sluší). Zlepšování síly jde pomalu, ale jistě.
Problém mám s únavou a regenerací. Myslím, že mi trvá nepřiměřeně dlouho, než se z těžšího tréninku vzpamatuju a problém bude nejspíš ve výživě. Dávám si hned po cvičení ovoce (většinou banán) a tak za 30 min proteinový nápoj (váš Hydro DH32), někdy si dám proteinový nápoj i mimo tréninkové dny. Byl by pro mě lepší po cvičení gainer? Připadá mi divné, kupovat si cukry, navíc nechci přibrat tuk, jak jsem psala.
Dá se regenerace urychlit ještě nějakým jiným doplňkem?
Omlouvám se, že chci instantní rady, článků je dost, ale myslím, že situace je u žen trochu jiná, protože nabíráme o hodně hůř svaly, já tedy určitě.
Děkuju, M.

Madeleine

• Uživatel
  • 13 příspěvků
  • 2 poděkování

12.06.2017 20:50

13 příspěvků
Strana 1 z 1