Příspěvky uživatele petr.turnov

19 příspěvků
Strana 1 ze 2
Já bych určitě doporučil najet na klasický fitness jídelníček, pokud chceš výsledky a úpravu postavy. Loupák ti fakt postavu nevytvatuje. Snad není problém si vzít sebou jídlo, žitný rohlík s kvalitní šunkou. Hlavně je problém jedení v noci v práci, to má tělo odpočívat a ne hotovo cpat.udelal bych totem, že před prací bych si dal kvalitní velkou večeři.a v noci v práci menší svačinu a před koncem směny snídani a pak šel domů spát a tak dále.

Petr Štěpánek Offline

petr.turnov

 • Uživatel
 • 19 příspěvků
 • 1 poděkování

20.07.2020 16:50

Ahoj všem. Po x letech cvičení jsem se poměrně vypracoval.mam cca 10-12% tuku, chtěl bych teď něco málo nabrat. Mam rad fullbody,ale cvičil jsem i splity. Po měsíci tréninku korte jsem šel trochu nahoru, ale spíše jen nohy,které mi rostou krásné, ale vršek zaostává. Teď tapam, nechci už růst nohou, ale vršku. Nohy chci určitě cvičit dál, ale aby se spíše tvarovaly a vršek rostl.mate někdo tipy na trénink.napda mě třeba kombice bear rutine na vršek a spodek jet třeba jen silove do 3opakovani a pak pumpovani. Řeší někdo podobný problém?

Petr Štěpánek Offline

petr.turnov

 • Uživatel
 • 19 příspěvků
 • 1 poděkování

20.07.2020 16:46

Zkusil už někdo z vás tento druh tréninku? Chápu, že nejde o klasické posilování, ale i tak je zda mala frekvence procvičení svalů. Jde v podstatě o split, kde se každá partie jede jednou týdně. Nebo se pletu?

Petr Štěpánek Offline

petr.turnov

 • Uživatel
 • 19 příspěvků
 • 1 poděkování

07.08.2019 18:28

Denny1: Moc Dekuji za odpoved, aktualne je to 6tydnu co jsem bez uplneho treninku nohoud a musim rict ze jsem to nejspis vylecil, presne jak jsi psal, snad to nebude pocit, kazdopadne za par dnu jdu na kontrolu na ultrazvuk a tam by mi to mel potvrdit snad ze je to pryc, pote zacnu pomalu zatezovat v posilovne, dotet jsem vlastne ten upon protahoval, diky za odpoved cenim si toho.
Není zač, já jsem se s tím potácel sám, moc k přečtění nebylo a na diskuzích moc reakcí taky ne. Tak proto mě nedalo neodpovědět. 6 týdnů je dobrý, to by mělo stačit. Hlavně to nepřepálit, ale tak 2-3 týdny postupně. Např. jsem díky tomu přešel na čelní dřep, protože zvedám třeba jen kolem stovky, ale čistě a ne jako klasický dřep se 150 a na hovno technika. Zaměřil jsem se i na silové přemístění, high pull, truster, spíše takové crosfit cvik a moc nohy nezatěžuju i tak, prostě mám obavu stále z návratu.Ale formu mám teď větší než před tím a postavu taky a to díky právě těmto cvikům.
Ať to cvičí dobře!

Petr Štěpánek Offline

petr.turnov

 • Uživatel
 • 19 příspěvků
 • 1 poděkování

05.06.2019 13:32

Ahoj, taky jsem se léčil s entezopatí úponu pod čéškou. Před dvěma lety. Pak před rokem i s chondropatí čéšky, oboje je to dost podobné. S tím prvním jsem se zotavil po cca 4 týdnech úplného odstranění veškerých cviků co zatěžují nohy. Tím nemyslím jen dřepy a MT, ale i předkopy, ale dále i cokoliv ve stoje. Cvičil jsem jen vše v leže nebo v sedě (opruz), po cca 2-3 týdnech jsem dal rotoped pomalu, po měsíce zase postupně dřepy atd....To před rokem bylo horší, ignoroval jsem příznaky a cvičil jsem přes bolest, pak mě kolena bolela i v klidu, nic moc. Po další návštěvě ortopeda, jsem chodil na rázové vlny, opět necvičil nohy cca 2 měsíce. Během té doby jsem vyhledal fyzioterapeuta, kam chodím dodnes. Tak cca s tím druhým problémem jsem se trápil 3-4 měsíce než jsem začal zase cvičit.
Moje zkušenost opravdu necvičit nohy, nezahrávat si s tím. Zajít na fyzioterapii na rázové vlny a dbát na jeho rady, což znamená naprosto striktní strečink každý den. Protahovat po cvičení, ale i ve dne volna cca 15-20min, raději zkrátit trénink na úkor strečinku. Až se budeš cítit dobře, začni postupně rotoped, nebo eliptik, lehce nohy s vlastní vahou a sledovat co s bude dít. Při sebemenším pocitu, že se to vrací, prostě necvičit.
Toť moje nepříjemná zkušenost a jak jsem s ní snad, musím zaklepat, zatočil. Miluju cvičení, neumím si představit bez něho být....ale zdraví máme jen jedno.

Petr Štěpánek Offline

petr.turnov

 • Uživatel
 • 19 příspěvků
 • 1 poděkování

05.06.2019 12:20

Ano souhlasím taky jsem zkoušel, ale úplně jsem na něho zapomněl. Doporučuji. Ale taky funguje co jsem psal, jet po 5ti, dokud můžeš, pak po třech a pak klidně jet po singlech, jen si stanovit stejný čas na série např. 45s.
999JOZEF999: Na zhyby je dobrý tréning od Paula Tatsoulina "Fighter Pull up" keď ho dodržíš určite sa zlepsíš

Petr Štěpánek Offline

petr.turnov

 • Uživatel
 • 19 příspěvků
 • 1 poděkování

04.03.2019 16:02

Zapomínat, že máš asi o 25kg více (pokud sedí tvá váha v profilu) takže je jasné, že by jsi měl hlad s 2500kal denně.
Shyby jsem rozebral níže...
Denny: Na nějaké kalorie se vy*ser, spočítej si bílkoviny tak 2g na kg váhy co jsi psal že jíš přidej tam tak 4-5 vajec nebo (sýry,šunku)já bych teda měl hlad co ty jíš:-)) ,,,u shybu co mi pomohlo bylo stahovaní horní kladky, stáhnout podržet a pomálu spouštět....Dále nevím kdo přišel s tím že můžeš přidávat váhu až uděláš 10 a více shybu já jel s páskem pomalu od 6 shybu a pohoda zesílil jsem na tomhle a pak když jsem jel bez pasku tak jsem jel i 15 na pohodu ....

Petr Štěpánek Offline

petr.turnov

 • Uživatel
 • 19 příspěvků
 • 1 poděkování

03.03.2019 16:14

Ja s tím závažím u shybu jak píšeš nesouhlasím. Můžeme se dohadovat, kdy přidávat zátěž,ale já se klonim k těm poctivejm deseti opakovani a pak přídavat zátěž. Dokud neděláš slušně shyby, nezvládnes techniku a nebudeš mít jistotu tak zátěži jen vše pokazis. A neudělat 10 shybu při 58kg vlastní váhy...tak jako k čemu doporučujes dávat zátěž. Ale každý má volbu a každý si musí zkusit co mu vyhovuje. A já jsem si u shybu neuměl představit dát si zátěž když jsem jich dál 6. To by si mohl tvrdit, že dáš dva čisté shyby a hned tam soupnes 5kg navíc. Takže rozumně podle úvahy v rozmezí 6 až 12 pak zátěž.

Petr Štěpánek Offline

petr.turnov

 • Uživatel
 • 19 příspěvků
 • 1 poděkování

03.03.2019 16:12

Jak tě tak poslouchám tak v tom moc tápeš, přečetl sis vse možne. No podle me cvičíš až moc a nedokážeš to zregenerovat. Jsi unavenej, horší se výkony. Muj znazor, dej si týden volno, necvic. To jediné ti pomůže ať se ti to líbí nebo ne. Pak se vrchní do klasiky 3x týdne fullbody idealne 5x5. Vzpěračské cviky bych sel 6x3. Dobře jez a nepředal začátek, nechoď na krev, zvyšuj postupně. Toť moje rada a zkušenosti.
Jen sem pak časem hod jak to vypadá.

Petr Štěpánek Offline

petr.turnov

 • Uživatel
 • 19 příspěvků
 • 1 poděkování

02.03.2019 21:11

Obecně ten jidelak blbej není. Jen bych upravil svaciny. Přidat bílkoviny jako sýry a kvalitní šunky v době svacin. Přidal bych druhou večeři a to tvaroh nebo tuňák nebo ořechy atd. Vykašlal bych se na corflaky a tak. Zařadil i s ohledem na finance hrách, fazole, pohanku, jahly, čočku a hlavně vejce.
K tréninku. Sám jsem se shyby bojoval nad 10op. Chce to čas a smysluplný trénink. Nepřeháněj s frekvencí, jed to obden. U shybu se každý počítá. Jed např. Po 5ti kolik sérii dáš, pak po třech a pak singly...tak jich dáš celkem třeba 50-100 za jednotku.tim jsem se zlepšil hodně. Střídejte úchopy na neutralni uchop udelas víc tak začínej širokým. Až se dostaneš nad 10 budeš přidávat váhu na opasek nebo do batohu...u dílů je to obdobné....pozor na ramena...nedávná moje návštěva pohotovosti a výpadek na dlouho a opakující se potíže...
A mam z tebe stejně pocit, že nohy necvicis, s pravdou ven

Petr Štěpánek Offline

petr.turnov

 • Uživatel
 • 19 příspěvků
 • 1 poděkování

02.03.2019 16:43

2500kj by mělo na tvojí váhu a spíše věk stačit, spíše na udržení ne na velký přírůstek. Napiš mi jídelníček ať mám představu. Neděláš ještě nějaký sport nebo něco namáhavého přes den? Nebo jen skutečně trénink 3x týdne. Podle jídelníčku co napíšeš uvidíme v čem může být problém.

Petr Štěpánek Offline

petr.turnov

 • Uživatel
 • 19 příspěvků
 • 1 poděkování

02.03.2019 12:46

Ahoj, nevím kolik ti je let, ale váha 58kg na kolik cm? Obecně bych viděl problém v jídelníčku, který bohužel dělá více než trénink samotný. K popisu, uvádíš, že si cvičil každý den a výsledek byl horší a horší. To je logické, jak by ses mohl zlepšovat, kde není regenerace...a strava, ale o ní nepíšeš.
Doporučil bych za sebe jet nějakou rutinu, např. Tetsuo má výborně kombinovanou objemovou rutinu 5x5 (je to kombinace různých starých rutin Bill Starr a podobně) stále funkční a zábavná. Zaměř se tedy na komplexní cviky...nevynechávej dřepy ani mrtvý tahy (případně good mornings) okráděš pak sám o komplexní rozvoj.
A to nejdůležitější JEZ. Bez jídla se nezlepšíš. Neper do sebe hovadiny, polotovary atd...I s malým rozpočtem se dá udělat forma...Sacharidy - vločky, jáhly, pohanka, celozrnné výrobky (chléb, těstoviny, kus kus). Bílkoviny - maso, vejce, mléko, tvaroh, kefír, sýry, šunky (90% masa a více). Tuky - ořechy (dle počtu celkového příjmu klidně i 50g denně), olivový olej, klidně anglický slanina, tučné ryby, i ryby obecně.
Tak snad takhle vše :)

Petr Štěpánek Offline

petr.turnov

 • Uživatel
 • 19 příspěvků
 • 1 poděkování

01.03.2019 13:19

Ahoj za mě jen pozor na přetížení, vlastní zkušenost kombinace hrazda a bradla. Doporučil bych před každým pověšením protažení a odeslání kroužit ramena s lehkými gumovými expandery. Rameno a lopatku jsem si dával do kupí 3 měsíce... spíš hledám důvod tohodle cvičení, dal bych maximum do běžného tréninku a ve dnech volna protahování celého těla 20min. Pokud neděláš. Už se několik měsíců dávám komplet do kupí z přetěžování a nulového strecinku. Petr

Petr Štěpánek Offline

petr.turnov

 • Uživatel
 • 19 příspěvků
 • 1 poděkování

22.12.2018 16:34

Díky za reakci. Problém byl chondropatie pately a zevni hemeroidy. Nohy jsem nejel několik týdnů a po ultrazvuku se to zlepšilo. Mezi tím jsem se cvicenim vršku a dietou vysekal a zhubnul na 12% tuku .ale nechci pánev a kolena přetěžovat, protože tohle jsem si právě uhnal z přetížení dřepu a tím špatně techniky. Už chyby opakovat nechci.zacal jsem na crosovem trenažéru cvičit nohy a dřepy s vlastním váhou. Rád bych je začal jezdit, ale spíš jako doplněk, protože se kolena s hemeroidy mohou znovu kdykoliv ozvat. Proto mě tenhle trénink zaujal, protože je spíše na vršek a relativne ne z těžkými sériemi. Kdyby tě napadl jiný trénink nebo jsi měl vlastní zkušenost s tímhle problémem tak za ní budu rád. Případně náhrady za farmářského chuzi kvůli přetížení. Díky moc. Pett

Petr Štěpánek Offline

petr.turnov

 • Uživatel
 • 19 příspěvků
 • 1 poděkování

22.12.2018 16:28

Ahoj Tetsuo, začínám být už fit a tenhle trénink se mě líbí. Dosud jsem jel hlavně fullbody a případně splity. Cvičím už 5 let. Byly problémy s koleny a zadkem, viz diskuze, ale už je vše v rámci možností ok, jen nechci i spíše nemohu přetěžovat kolena a pánev, tzn ne těžké dřepy a mrtvoly. Tenhle trénink je myšleny cvičit obden a ve dny volna jsou ty crossfit wody nebo kardio? Nebo myšleno spíš systém 2+1?. Díky Petr

Petr Štěpánek Offline

petr.turnov

 • Uživatel
 • 19 příspěvků
 • 1 poděkování

21.12.2018 13:33

Ahoj všem. Máte někdo zkušenosti s hemeroidy? Udělal se mi zevní a byl v trombóze, byl jsem na chirurgii, drobný zákrok, ale stejně se objevil otok znovu, velikost cca fazole. Dle Dr. je to normální a bude se to vstřebávat dlouho. Dá se s tímto omezením vytvořit nějaký smysluplny trénink, kde se nebude zatěžovat pánevní dno,kvůli tlaku na konečník? Např. vlastní vaha, shyby, bradla, hyper reverz, podilovaci gumy, neco na věži a pod? Jde mi o reálné zkušenosti. Nechci riskovat znovu nebo si pritizit. Zároveň představa několika týdnů i déle bez cvičení je hrozná. Tak spíš něco udržující.
Díky

Petr Štěpánek Offline

petr.turnov

 • Uživatel
 • 19 příspěvků
 • 1 poděkování

05.12.2018 21:06

19 příspěvků
Strana 1 ze 2