Příspěvky uživatele Markus93

85 příspěvků
Strana 4 ze 6
kokotek: Dřep je dobrej leda k tomu, aby člověk měl širokej pas a velkou prdel.
Dřep je nejdokonalejší cvik kde zapojuješ celé tělo, když mi řekneě jeden nediný cvik na nohy u kterého zapojíš tolik svalů co u dřepu pošlu ti 5000kc.
A ty cvičíš dřepy? Pokud ne zajmalo by mě proč, kromě tý blbosti že rozšiřuje pas a nebo že z nej bolí kolena.

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

03.09.2016 16:32

tycovy_mixer: A věk?
tenhle příděl živin máš na každej den nebo máš třeba půsty nebo dny bez masa atd...?
Věk 23, jídelníček držím každý den stejný.Dny bez masa mám každou neděly. Půsty nedávám. Každou neděly dávám cheat meal ke snídani.

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

02.09.2016 15:45

Roper: Tak když si myslíš tenhle shit...naopak, někde kolem 80-95% maxima jsou bandáže dobrý/vhodný. Přidají člověku i po psychický stránce.
Já mám dobrý silný zápěstí a nepotřebuju bandáže, můj názor nikdo nezmění.

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

01.09.2016 15:45

Roper: U lifterů to má smysl v tom, že pokud tahají v dresu, tak jim to dres ještě víc zpevní. U rawkařů asi pouze ve zpevnění HSS, jinak nevím.
Nepoužívání bandáží možná vyvěrá z tvé neznalosti/nezkušenosti. A u trhaček si myslím, že je dost lidí přeceňuje a mnohdy zneužívá.
Na co používat bandáže akorat ti to oslabí zápěstí. Já jsem zastánce toho cvičit bez pomůcek.

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

01.09.2016 15:24

Roper: Jak je to s používáním opasku při bench pressu? Má vůbec cenu při trénování RAW?
Podle mě to nemá cenu cenu to má možná u lifteru. Já nepoužívám opasek vůbec ani trhačky ani bandáže. I maximálku tahám bez pomůcek.

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

01.09.2016 14:32

swansea: Zdravím, dosti se říká, že když člověk pojede dřepy bez vršku, tak bude mít vršek lepší, než když pojede vršek bez dřepů. Co je na tom pravdy?
Pravda! A já radši budu mít obrovské nohy a trochu slabší vršek než abych měl nohy jak tyčky a velkej vršek to by vypadalo pěkně blbě. A u dřepu zapojuješ většinu svalů a třeba u benche zapojujes prsa, ramena, triceps.

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

01.09.2016 14:27

Alesh: Určitě už se někdo ptal v jiném vlákně, ale hodí se to, jak k diskuzi ke článku, tak k mému problému.
Jak naložit s tím, že neudělám pořádný dřep ?
Buď mi jdou kolena před špičky, nebo přepadávám dozadu.
Klasicky pomáhá podložení pat, ovšem tím problém nevyřeším, jen mu budu uhýbat.
Moje tipy jsou:
a) Snížená mobilita kotníků
b) Zkrácené lýtkové svalstvo
Jak s tím tedy naložit ?
Hlavně si nepodkládej ničím paty to je uplna blbost a hlavně je to nebezpečné, stejně jako je kravina když dřepuješ dávat si na ramena ručník nebo něco podobného aby tě to netlačilo.

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

01.09.2016 14:23

Capita: Kolik prrosím vážíš? Chci si to porovnat se svým jídelníčkem. Díky
Vážím 78 kg

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

01.09.2016 13:46

Trochu jsem upravil jídelníček, prosím o zhodnocení

Snídaně:
5 vajec (1 vejce 55g)
120g ovesnýcgh vloček
slunečnicová semínka 10g
Mleko 200ml
jablko 1ks (100g)

Po téninku:
25 g syrovátkového proteinu

Oběd:
360g rýže
200g kuřecích prsou
200g zeleniny
15ml olivového oleje

Večeře:
500g brambor
200g hovězího zadního
200g zeleniny
50g ořechů

Nutriční hodnoty:
Sacharidy- 508g
Bílkoviny- 226 (živočišné + rostliné bílkoviny)
Tuky- 115g
Vláknina- 31g
Kcal- 3987kcal- 400kcal výdej na tréninku takže dohromady 3587 Kcal.

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

31.08.2016 18:52

Tetsuo: Koukej, jaký vejce si kupuješ, mají 50, 60 i 70 g.
S těmi kaloriemi: ty víš, že na tomto jídelníčku nepřibíráš?
Jo nepřibírám. Pokaždý když jsem držel nějaký strinknější jídelníček třeba když jsem jedl 6 x deně tak pokud jsem nebil nad 3000 Kcal denně tak vaha se nehnula.

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

31.08.2016 13:14

Tetsuo: 5 vajec má tak 40 g bílkovin.
http://www.vseokulturistice.cz/vejce-urychli-narust-svalove-hmoty_330?c=1
Pokud chceš utnout nějaké kalorie, tak uber rýži.
100 g zeleniny je nic, denně by ses měl dostat, tak na 300-400 g
Jinak tam chybí třeba to, jak si upravuješ vejce a maso nebo vločky. Žádný tuk, mléko, slazení medem apod?
5 vajec podle kalorickych tabulek mají 30,95g bílkovin když počítám že 1 vejce má 50g. A tam jak jsem napsal součet všech kalorií jak jsem tam napsal 3706 tak to mělo být 2706. Kalorie nechci utnout ale navíšit o 700 kalorií abych se dostal na 3400Kcal na den ale nevím co k těm jídlům přidat. Tuky tam mám z vajíček a k obědu tam mám olivový olej. Zeleninu určitě přidám.
Uprava jídla: Vejce míchaná s cibulí na teflonce bez oleje, kuřecí maso sažim na teflonce zase bez oleje, hovězí vařim, vločky zaleju 200ml mlékem a necham přes noc v lednici.

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

30.08.2016 17:33

despo367: Rameno me neboli. Cvicim v tricku. Strecuju pravidelne. Pred a po treninku. Skolioza uz asi zustane skoliozou ale daji se delat nejake kompenzacni cviky.
Pokud máš možnost tak bych navštívil nejakeho sportovního lékaře. Ty normální co si říkají lékaři ti řeknou necvič, to samí řekly mě když jsem měl zánět v rameni.

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

30.08.2016 16:37

despo367: U tlaků s jednoručkama s velkou činkou hlavou nahoru je to celkem Ok. Musím , ale pohyb hlídat. U tlaků vleže je to špatné. Myslím si, že mám jedno rameno o něco výš což je způsobeno tou skoliózou, ale doktoři mi říkali, že je opravdu mírná. Možná to může být způsobenou tvrdosti svalů. Fyzioterapeutka mi říkala, že jsem od přírody natur, že mám tvrdeé/zatnuté svaly.
A se skoliozou asi nic moc neuděláš.

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

30.08.2016 16:13

despo367: U tlaků s jednoručkama s velkou činkou hlavou nahoru je to celkem Ok. Musím , ale pohyb hlídat. U tlaků vleže je to špatné. Myslím si, že mám jedno rameno o něco výš což je způsobeno tou skoliózou, ale doktoři mi říkali, že je opravdu mírná. Možná to může být způsobenou tvrdosti svalů. Fyzioterapeutka mi říkala, že jsem od přírody natur, že mám tvrdeé/zatnuté svaly.
Já bych benche a tlaky s J.C. cvicil ale kladl bych velký důraz na techniku a strečink a pokud tě to rameno bolý tak bych cvičil v mikině aby bylo pořád v teple.

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

30.08.2016 16:11

Roper: Je to zapříčiněný tím, že má špatný/vadný držení těla a trapézovou dysbalanci.
A stroje používej v tréninku jen jako doplněk, ne jako pilíř.
Spravně ja třeba prsa necvičil 5 mesíců s stejně rostly.

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

30.08.2016 15:53

despo367: Ne skolióza ramene! Skolióza páteře, mírná levostranná. Pravé rameno mám výš než levé. Matka má stejný problém. Lehčí váhy Ok. Zezačátku to jedzdím dobře, ale ke konci série se to začne křivit.
A tenhle problem máš jen u benche a jednoruček nebo u všech tlakových cviků jako napřiklad militarypress, pushpress, tlaky na ramena s J.Č.,...?

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

30.08.2016 15:22

85 příspěvků
Strana 4 ze 6