Příspěvky uživatele Markus93

85 příspěvků
Strana 1 ze 6
Leonidas93: chci si objednat protein, nejsem v dietě ani nechci udržet svalovou hmotu, nýbrž co nejvíc jí nabrat
mám ale dotaz,
**myslel jsem, že čím více chci svalovou hmotu nabrat, tím více má být procentní
protein, tedy 80procent a výš.
Jenže dočetl jsem se toto:
Proteiny nad 65% pro nabírání a růst svalové hmoty
Proteiny nad 80% vhodné do diety
**můžete mne prosím jen vysvětlit, jakto že 80procentní protein je pro dietu místo pro nabírání a rust svalove hmoty .
Při tvojí váze je protein zbytečnej 110-120g bílkovin ujíš z normální stravy.
A to, že jsi někde četl,že 65% je do objemu a 80% je do diety je naprosta kravina.
A malý dodatek: Je v podstatě jedno co sníš, hlavní je kalorický výdej a příjem. Jen si hlídej bílkoviny at nejsi překyselenej.

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

06.08.2017 06:41

Leonidas93: tréninky pondeli streda patek
netreninkovy dny utery čtvrtek sobota nedele
Mám nechat vše a jíst to samé jako v den trénování? Myslím tím jídlo(sachardiny,bílkovny,tuky) i suplementy.
Nebo příjem sacharidů a tuků a bílkovin zvýšit či snížit? Popřípadě o kolik zvýšit či snížit.
Jedná se o to přibrat na váze (objemovka), žádná dieta či rýsování.
Když vážíš 65Kg vůbec se nestresuj s jídelníčkem jez stejne jak v treninkový den.
Tobě stačí 110-120g bílkovin na den, pak s přibívající vahou si to upravíš.
Jestly chces poradit spočítej si bílkoviny a tuky a zbytek dojez sacharidama.

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

06.08.2017 06:33

underoathqx: Ahoj,
mám chronický tenisovy a osteparsky loket, rad bych prosím vynechal diskuzi o lecbe, lecbu ktera jakkoliv probehla u profesionalu se mi u cviceni vratila, navic prace s PC mi tomu taky nepridava. ( trv to jiz dele nez 4 roky )
Abych tedy cvicil, chtel bych sepsat co mozna nejvice cviku ktere by nezatezovali tyto partie a zaroven procvicil co nejvice partii na tele zda je to mozne.
V planu mam chodit treba 2 x tydne...jednou mohu zaradit cviky na nohy coz je fajn ale dale bych chtel i na ...
Vršek asi moc neprocvičíš bez ruky, možná nějaký pumpování s opravdu lehkou váhou, musíš vyskoušet váhy a cviky abys věděl co si můžeš a nemůžeš dovolit.

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

05.08.2017 14:49

Leonidas93: Vážím kolem těch 65kg..
Takže hlavně strava která by měla obsahovat bílkoviny a sacharidy.
A je to teda pravda, že hydrolyzovaný protein je spíše pro cvičence v dietě než pro cvičence kteří chtějí nabrat hmotnost a svalový objem..?
Když máš 65kg tak ti stačí 110-120g bílkovin.
Nestačí přijímat jenom bílkoviny a sacharidy ale i zdrave tuky. Já to dělám tak, že si spočítám bílkoviny těch mám 140-150g a tuky těch mám 100-110g a zbytek kalorií dojím sacharidama.
A to, že hydro je jen do diety je kravina, můžeš brát jaký chces protein když ti to sedí do maker.

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

04.08.2017 21:32

Protože, jestly vážíš 60,70, 80kg tak je pro tebe protein uplně zbytečnej to ujíš z normální stravy.

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

04.08.2017 21:08

Leonidas93: já potřebuji nabrat svalovou hmotu, žádnou dietu nemám, patřím mezi začátečníky, je pro mě hydro dobré když je určený pro dietu?
Kolik vážíš?

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

04.08.2017 20:59

Leonidas93: Je vhodné pro cvičence co chce nabrat svalovou hmotu používat hydrolyzovaný protein nebo hydrolyzovaný kasein ? Je pravda že se to používá většinou při dietě ?
Pokud máš vyřešené jídlo, vitamíny, minerály a trénink tak bych rozhodně bral HYDRO.

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

04.08.2017 20:34

Timpa: Já dříve pořád jezdil hlavně Nádhozy, Mrtvé tahy, Dřepy, Přítahy a Tlaky.
To byl vesměs můj trénink málo opakování hodně serii a 80-90% váhy.
Jak jse přestal být studentem tak to byla pro mě docela pálka platit posilovnu tak jsem se rozhodl cvičit doma.
Našel jsem parádního soukromníka který má kvalitní železo 37,- za kilo takže za 4500 nakoupím kolem 120 kg závaží + osu musím sehnat a budu makat doma.
Mě právě více vyhovuje trénovat doma než jezdit do posilovny.
Nevím z jakýho jsi kraje ale u nás v komerční posilovně co mám 300m od bytu stojí vstup 55kč a když si koupím pernamentku tak vstup vychází na 48kč. Když jdu do jedné nekomerční sklepní posilovny tak vstup stojí 30kč.
Kdybych měl možnost koupit levně kotouče a měl prostory tak si taky udělám svou posilovnu. Ale nejde to bydlím v bytě a nemám sklep.

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

10.07.2017 19:47

Timpa: Nechápu jak dříve jsem dokázal tolik hubnout ale udržet si siloví výkon když jsem to počítal tak jsem porad byl na hladině bazalního metabolismu.
Mám dotaz když si teď vážím jídlo všechno za den mam tak kolem.160-180g bilkovin 343g sacharidu 73g tukuBazalní metabolismus mě vyšel ,že bych měl mít kolem 2400 Kcal
Když chci hubnout mohu si dovolit 3000 kcal ??
ted mám zase kolem 140 Kg a moje váha bez tuku by měla být 105-110 kg a výška ja 197 cm
Do posilovny nechodím mám koupeny 2 jednoručky do...
1. Metabolismus se přibívajícím věkem mění, dříve jsi měl třeba o něco rychlejší metabolismus tak jsi hubl lépe a rychleji.

2. Nedá se říct jestly ti ty nutriční hodnoty budou stačit musíš to vyzkoušet. Klidně jez těch 3000Kcal, počkej týden/dva a jestly váha nepujde dolů uber třeba 500Kcal a takhle to opakuj dokud váha nepujde dolů.

3. Ty dvě jednoručky ti možná pár týdnu budou stačit ale pak se zastavíš uvažoval bych nad tím navštěvovat fitko a nasadil bych silový trénink.
Co bych nedoporučil takhle ze začátku je běh při tvé váze 140kg by jsis ničil klouby.
Místo běhu dej kolo, rotoped nebo nějaký trenažér.

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

10.07.2017 12:29

Roper: To je jedna strana mince - neatraktivita. Ale prostě ten sport je nevděčnej z více důvodů. Za vítězství dostaneš jen protein/diplom; nevrátí se ti ani půlka z toho, co vrazíš do přípravy; být šampión republiky u nás nepředstavuje prestiž apod.
To mě taky vytáčí, že lifter kterej se připravuje 3 měsíce na 1 soutěž dostane protein. A pak vydíš jak fotbalista(nemyslím americkej)se válí na zemi a simuluje, že ho protihráč srazil ,když byl od něj 3 metry a za tohle dostávají miliony ročne i víc.

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

09.07.2017 22:54

Jo a ty finance v Americe nebo vůbec po světě se powerliftingem nejspíš nedá živit i když patříš k nejlepším.

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

09.07.2017 22:22

Roper: Jinak pořád platí to, že třeba crossfiter/ka je sledovanější/populárnější, než powerlifter/ka. O finanční stránce ani raději nehovořím.
Asi lidi nebaví se dívat na 140kg vážícího chlapa, který si 3x dřepne, 3x zatlačí a 3x něco zvedne.

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

09.07.2017 22:20

Timpa: Tak já ten tribulus už kupoval dříve a ted ho objevil ve skříni tak ho chci dobrat.
Jídlem asi ne třeba dneska můj jídelníček:
5:30 450g meloun
7:20 4 vajíčka + dva rohlíky
13:30 330g zapekanych těstovin s masem
14:28 500g meloun
17:00 banan + mléko + protein
18:30 300 g brambor + 300 gramu kuřecích prs
Vychází mě to nějak na 2861 kcal 160g Bilkovin 343g sacharidu 73g tuku
(a ještě na noc si dám 4 vajíčka)
Ovesné vločky jsem vyřadil ty se mě vrací a pálí mě po nich žáha i když jsem dří...
Tam bude víc bílkovin jen z vajec a kuřecích prsou tam máš 124g bilkovin + přičti k tomu protein to už jsi na 148g (pokud dávaváš 30g) a pak k tomu přičti maso z tech testovin a mleko a budeš třeba na 180-200g bílkovin. Třeba ti zapácha z ust, že máš moc bílkovin, to se mi stávalo taky ale akorát mi srmděl pot po bíkovině a né z pusy.

PS: Kdybych já snědl tolik melounu jsem nonstop na WC.

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

09.07.2017 22:03

Timpa: Já právě nemám kapsle HMB dříve ano ale teď jsem si objednal jiné že je to jak kdyby drceny prášek ve formě.
Ale spíše ten Tribulus Terrestris + zinek, selen a chrom. Smrdí ,že by to jednoho porazilo kdyby to tak nesmrdělo už od počátku co jsem ho koupil myslel bych ,že je na vyhození
Tribulus má význam chlapovy po čtyřicítce nebo když vysadíš. Jinak to jsou vyhozený peníze.

Nemůže být ten zápach způsoben nějakých jídlem?

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

09.07.2017 21:44

Zajmal by mě jaký názor máte na powerlifterky a pak konkrétně na Sofiu Loft závodnici, která je pod federací IPF do 52Kg.

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

09.07.2017 18:52

TheJacob: Omezení zdravotního stavu: špatné 2 plotýnky
vzpěr...
Co si mám představit pod pojmem špatné plotínky? Jsi po operaci s vyhřeznutíma plotínkama?

Marek Záruba Offline

Markus93

• Uživatel
  • 85 příspěvků
  • 4 poděkování

09.07.2017 18:04

85 příspěvků
Strana 1 ze 6