Příspěvky uživatele kuceraz

162 příspěvků
Strana 1 ze 11
Supr, díky moc

Zdeněk Kučera Offline

kuceraz

• Uživatel
  • 162 příspěvků
  • 24 poděkování

06.04.2017 23:58

Kulturista nebudeš ani kdybys dělal vše do puntíku, toho se fakt bát nemusíš.
Potenciál na to má pár procent populace a i ti musí brát tuny steroidů a makat xx let.
Takže má rada zní:
-pročti si komplet články na tomto webu, najdeš tam vše potřebné
-pročti tohle fórum a prohledej google ohledně jídelníčku, abys získal představu, jak jíst
-začni si počítat živiny, které jsi snědl
-začni s fullbody tréninkem pro začátečníky (jsou zde vypsány), správně jez, doplňuj vitamíny a až trénink dojedeš, pokračuj dalším

A (po úpravě už jen skoro) poslední a dost podstatná rada:
-pravidelně (třeba co 2 týdny nebo měsíc) se po probuzení važ, měř a foť
..ať vidíš ten pokrok
Dost to motivuje, to jednak a druhak, a to hlavně, se dle toho dá posuzovat, jestli vše funguje jak má-jestli vše děláš správně, jestli rosteš/nerosteš, jestli nabíráš svaly nebo tuk

K tomu jídelníčku:
NEHLEDEJ žádnej přesně vypsanej jídelníček.
NENECH si od žádnýho trenéra po netu žádnej vypisovat.
Vyhozený peníze, ten člověk jednak na dálku nemá tušení, jak funguje tvoje tělo, druhak je blbost jíst dokola to samé.
Nauč se zásady správné výživy a nauč se zásady výživy při posilování, to dodržuj a uděláš nejlépe, jak bys mohl.
Vše je tu na webu dostatečně popsáno :)

Ad trénink:
Volil bych buď tohle:
http://www.body-test.cz/cs/clanky/14-trenink-pro-uplne-zacatecniky-1-cast/

Pokud nějaký svaly/sílu/fyzičku máš, tak tohle:
http://www.body-test.cz/cs/clanky/31-trenink-pro-fyzicky-zdatnejsi-zacatecniky/

Ještě poslední věc:
Na tréninku asi není moc, co řešit, najdi si na youtube správnou techniku těch cviků a jeď je dle rozpisu
S jídelníčkem si určitě jistý nebudeš a i kdyby ano, beztak v tom budeš mít nějaký chyby :D
.. takže si po načtení článků urovnej v hlavě, jak by to asi mělo vypadat, zkus na to postupně najet a případně sem do tohohle vlákna ten jídelníček spolu s časama, kdy jsi jedl a množstvím jídla, vypiš
Poradíme ti, co změnit

Zdeněk Kučera Offline

kuceraz

• Uživatel
  • 162 příspěvků
  • 24 poděkování

31.03.2017 23:41

Bez bot cvičím už 4 roky a nikdy jsem nezaznamenal problém. Radši bosej, než se šmejdskou botou.

Zdeněk Kučera Offline

kuceraz

• Uživatel
  • 162 příspěvků
  • 24 poděkování

30.03.2017 11:04

Hledám něco tak na ty 3-4 dny v týdnu

Zdeněk Kučera Offline

kuceraz

• Uživatel
  • 162 příspěvků
  • 24 poděkování

29.03.2017 10:38

Jasný, s tím se počítá, spíše mě zajímalo, jestli nějakej známější trenér nenapsal nějakej konkrétní trénink.
Vidím to na nějakou míň dřepu, víc benche variaci Squat & milk, ten se svejma velkejma počtama opáček bude dobře navazovat na silovej trénink, co mám za sebou

Zdeněk Kučera Offline

kuceraz

• Uživatel
  • 162 příspěvků
  • 24 poděkování

28.03.2017 18:09

Nemáte někdo tip na dobrý trénink na rozvoj primárně vršku těla?
Dřepy mě baví tak moc, že mám nohy rozvinutější, než vršek a rád bych to dohnal.. :D

Dojel jsem teď silovej trénink s nízkýmy počty opakování, předtím něco stylu 5x5, takže by bylo ideální něco s větším objemem práce, ale není podmínkou

Zdeněk Kučera Offline

kuceraz

• Uživatel
  • 162 příspěvků
  • 24 poděkování

27.03.2017 09:29

V první řadě bych se držel toho, aby vedlejší jídlo (svačina) negativně neovlivnila chuť na jídlo velké (oběd).
Svačina by měla mít do 15g bílkovin, víc už je velké jídlo
Drž se toho a zkus obě dát odpoledne, uvidíš, jak ti to bude sedět.
Pokud budeš i tak mít chuť do večeře, trávení bude v pohodě (nestane se z tebe Poslední vládce větru), klidně bych to tak nechal :)

Pokud to z nějakého důvodu bude vadit, nebude vyhovovat, přidal bych na živinách v hlavních jídlech a nebo si pohrál s časy jídel :)

Pokud by ani tohle nebylo z nějakého důvodu možné, pak bych to řešil snadno stravitelnými jídly-tekutá strava (protein, gainer), jogurty, mléko, banány..

Já osobně nemám ráno po snídani vůbec chuť na jídlo, ale potřebuju do sebe nacpat sacharidy, jinam už bych je během dne nedostal, řeším to tak, že jím banány
Sníst banán není problém i když na "normílní" jídlo nemám chuť a strávené je to taky hned

Zdeněk Kučera Offline

kuceraz

• Uživatel
  • 162 příspěvků
  • 24 poděkování

18.08.2016 21:07

Obecně se říká, že před tréninkem radši něco s menším množstvím vlákniny, ve vločkách jí je docela dost, ale nevím, jak moc velký vliv to má :)

Jasně, spojit to určitě můžeš, je lepší dávat méně jídel a pořádně je vytrávit, než naopak
Díky větším rozestupům mezi jídly jednak vytrávíš tak, jak bys měl, ale také si může trávicí soustava odpočinout, což je taky dobrá věc

Je docela dost běžný, že si lidi ochucujou vločky proteinem, chutná to pak mnohem lépe :)
Čtyři hodiny na trávení jsou naprosto dostačující, na vločky a protein by stačilo určitě i těch 2,5

Zdeněk Kučera Offline

kuceraz

• Uživatel
  • 162 příspěvků
  • 24 poděkování

18.08.2016 20:25

Je to v pohodě, tohle je tam i přímo napsaný, že je to pro lidi, kterým nevadí, že další bílkoviny dostanou až trochu déle, po strávení masa.

45 minut je ok.

Pokud chodíš cvičit po dopolední svačině, tak jí předtím nech strávit.
Menší jídlo se tráví cca 2,5 hodiny.
Kdybys šel cvičit s plným žaludkem, jednak se ti může cvičit hůř, ale hlavně při tréninku se trávení zastaví a pokračuje až po něm.
Tzn. po tréninku by vstřebání proteinu zdržovalo trávení té svačiny.

Zdeněk Kučera Offline

kuceraz

• Uživatel
  • 162 příspěvků
  • 24 poděkování

18.08.2016 18:52

Vybírám nový trénink
Teď končím s fullbody postaveném na parametru 5x5, které jsem jel skoro 9 měsíců, před tím jsem jel Thibaudeaův Powerlook program (každý den hlavní cvik cca 5x5, asistenční cviky cca 2x6, plus pár izolovaných cviků 3x8).

Lze po těchto trénincích čekat dobré výsledky u Pull, Press, Squat od Pulcinelly, což je typická silovka nebo spíše u něčeho s velkým objemem práce, jako Squat and Milk?

Zdeněk Kučera Offline

kuceraz

• Uživatel
  • 162 příspěvků
  • 24 poděkování

18.08.2016 18:19

Vsadim á-em-géčka, že už to tam není :D

Zdeněk Kučera Offline

kuceraz

• Uživatel
  • 162 příspěvků
  • 24 poděkování

11.07.2016 17:24

V lidlu je opět arašídové máslo, tak si nadělejte zásoby :D

Zdeněk Kučera Offline

kuceraz

• Uživatel
  • 162 příspěvků
  • 24 poděkování

11.07.2016 16:33

Spánku mám 6-7,5 hodiny denně. V práci nic namáhavého, přes den také ne.

Roper: Ok, zkusím přidat na závěr tréninku farmers walky :)

Zdeněk Kučera Offline

kuceraz

• Uživatel
  • 162 příspěvků
  • 24 poděkování

06.07.2016 14:28

Jedu výše uvedený trénink, k tomu kolem 50ti kliků, dřepů a vyvěšování se na hrazdě (rozděleno do několika částí během dne) k udržení maximálního svalového napětí.
Chci ve dny bez tréninku přidat ještě HIIT - tabatu.
Cílem je nabírat a mírně (pár % bodyfat) shodit.

Takže, je tohle zvládnutelné nebo je to cesta k rychlému přetrénování?

Zdeněk Kučera Offline

kuceraz

• Uživatel
  • 162 příspěvků
  • 24 poděkování

05.07.2016 21:24

Ten shuffle bude opravdu asi nejlepší řešení

Zdeněk Kučera Offline

kuceraz

• Uživatel
  • 162 příspěvků
  • 24 poděkování

30.06.2016 19:45

Roper: To je takovej nezvladatelnej problém si nechat mobil někde v dohledu na stolku, nebo v šatně?
Osobně si většinou v době tréninku vypínám mobil nebo ho mám v tašce poblíž místa, kde právě cvičím.
Jo, je to celkem velkej problém, když z toho posloucháš muziku drátovejma sluchátkama..

Bezdráty by byly řešení, ale nechce se mi do nich investovat, mám celkem drahý drátový Kossy, který hrajou špičkově, ale popřemýšlím o tom, díky :)

Zdeněk Kučera Offline

kuceraz

• Uživatel
  • 162 příspěvků
  • 24 poděkování

30.06.2016 17:27

162 příspěvků
Strana 1 ze 11