Příspěvky uživatele archetyp91

186 příspěvků
Strana 1 ze 12
Frost: Akorát bych srovnával i s ohledem na dostupnost a bez ohledu na nějaký závazky (členství v klubu)
Jestli narážíš na ten klubzdravi.cz, tak to v podstatě není žádný klub. :D Prostě e-shop, kde si můžeš objednat za ještě výhodnější ceny než třeba v té lékárně. Nejsou tam žádné závazky.

Roman Offline

archetyp91

• Uživatel
  • 186 příspěvků
  • 39 poděkování

19.09.2015 17:05

U Walmarku (klubzdravi.cz) bývají docela často slevy 20 % na všechno, takže když to vychytáte a objednáte zásobu třeba na půl roku, máte poštovný zadarmo a jeden gram vyjde cca na 80 haléřů. Plus tam nabíhají nějaký věrnostní body, takže je to časem ještě o něco málo výhodnější.

Roman Offline

archetyp91

• Uživatel
  • 186 příspěvků
  • 39 poděkování

18.09.2015 14:31

Dmitry: Podle jakých kriteriích bych se měl rozhodnout, pakliže se chci vybrat buď sumo deadlift a nebo conventional deadlift? Měřím 186 cm, takže mám opticky víc delší nohy, než ruce. Díky moc.
V tomhle videu se dozvíš vše potřebné :)

Roman Offline

archetyp91

• Uživatel
  • 186 příspěvků
  • 39 poděkování

11.09.2015 20:35

ervinko: Znižuje účinnosť alebo kvalitu aminokyselín a proteinu keď sa zmiešajú s vodou cca 1 hodinu pred vypitím ? Ďakujem.
Samozřejmě, že ne. :)

Roman Offline

archetyp91

• Uživatel
  • 186 příspěvků
  • 39 poděkování

01.09.2015 11:07

On je bear jen takový princip, není to nijak jasně určený tréninkový program. I procenta se na různých místech dočteš různá. Pokud budeme brát ty procenta co píšeš, tak určitě pro 1RM, pro 5RM by to bylo moc lehký. Já jsem to sestavil podle článku na Ronnie a spokojenost. Bylo to hardcore, ale ne zas že by tě to odrovnalo.

Roman Offline

archetyp91

• Uživatel
  • 186 příspěvků
  • 39 poděkování

31.08.2015 22:08

Azurit: Čaute, potřeboval bych od vás poradit, trápí mě nejspíš nějaký sval na zádech. Přihodím obrázek přo představu místa. Nejhorší je to po těžkých dřepech a mrtvolách, po těch mi to začlo, stává se mi to ale často, prostě to rozbolí, při depech ani mt to neomezuje, jen cítím takovej tlak/tah, ovšem při nějakých rotacích to vystřeluje a pobolívá. Další důvodd bolesti je rotování pánve,u toho to bolí asi nejvíc.
Spodní záda a kříž jsou dost složitý, může to být hodně věcí. Problém se svalem se mi zdá méně pravděpodobný. Doporučil bych ti zatím každý trénink věnovat 5-10 minut lehkým rehabilitačním cvikům na spodní záda a SI klouby, uvidíš co to udělá. Na YouTube toho najdeš dost. Osobně mi dost pomáhá jen jednoduché protahování a ohýbání se na velkém gymnastickém míči.

Možná bych i zvážil na chvíli ty mrtvý tahy a dřepy omezit, případně nahradit variantami na jedné noze. Teoreticky to může být i nějaký problém s ploténkou, a to není dobré pokoušet. Píšu z vlastní zkušenosti. :) Ale těžko říct, to musíš rozhodnout sám, jak to cítíš...

Roman Offline

archetyp91

• Uživatel
  • 186 příspěvků
  • 39 poděkování

14.08.2015 19:53

Myslíte, že je vhodné výrobky na bázi glukosaminu, chondroitinu a MSM cyklovat? Někde se píše ano, ale nevidím pro to moc důvod. Spíš jen ten, že je možná zbytečné brát to nepřetržitě.

Tak přemýšlím...
a) brát to pořád
b) třeba dva měsíce, měsíc vynechat
c) brát jen v tréninkové dny

Co je podle vás nejvhodnější?

Roman Offline

archetyp91

• Uživatel
  • 186 příspěvků
  • 39 poděkování

10.08.2015 22:13

tekat00: Jak preventujete nemoci? Kolik gramů Céčka popř. jakej mulťák tam posíláte?
Asi úplně nemám odpověd kterou bys chtěl, ale... význam vitamínů je IMHO dost přeceňovaný. Jasně, je třeba tam dát ten základ, ale nějaký mnohonásobný dávky extra smysl nemají. Mnohem větší roli hraje celková životospráva - spánek, vyvážené jídlo, nějaká pravidelnost...

Roman Offline

archetyp91

• Uživatel
  • 186 příspěvků
  • 39 poděkování

05.08.2015 19:12

Z obrázků je vidět, že ty Power Perfecty mají patu ještě podstatně vyšší. U Powerliftů je ta pata fakt poměrně nízká, na poměry vzpěračských bot. IMHO se v nich dá dělat všechno. Ale nakonec to záleží na osobních preferencích a stylu, jaký člověk tu mrtvolu jede.

Roman Offline

archetyp91

• Uživatel
  • 186 příspěvků
  • 39 poděkování

29.07.2015 19:27

Venec: Máte tip na nějaký NO poslední doby? Přemýšlím oLevropumpneboPower pump. Hledám solidní pumpu a ne moc kofeinu (>200mg).
Nevypadaj špatně, ale to složení je celkem podobný jako Nitrox Pump, který vyjde ještě podstatně levněji.

Roman Offline

archetyp91

• Uživatel
  • 186 příspěvků
  • 39 poděkování

24.07.2015 21:17

Nemáte někdo bližší info ohledně množství vápníku v syrovátkovém koncentrátu?

Výrobci to moc neuvádí a většinou jsem našel jen nějaké neoficiální info, cca 800 mg ve 100 gramech.

Myslíte že to odpovídá? Podle výrobců by se to moc lišit nemělo, ne?

Roman Offline

archetyp91

• Uživatel
  • 186 příspěvků
  • 39 poděkování

24.06.2015 17:24

lukynnn: Mám doma tenhleolejuž delší dobu (neotevřený na temném místě) a bohužel je už měsíc prošlý, ale to mě netrápí. Nemá žádný zákal nebo něco podobného jen hrozně smrdí, když k němu přičichnu tak mě to trochu natahuje a když si ho dávám do proteinu tak úplně kazí chuť, tak se ptám jestli je to normální to aroma nebo jestli je špatný. Předtím jsem měl jinou značku a byl o dost lepší.
Nedával bych to. Řepkový olej má svou vůni, která ne každému vyhovuje, ale smrdět by neměl. A když si ho dám do proteinu, tak je téměř k nerozeznání (pravda, nemám bio).

Roman Offline

archetyp91

• Uživatel
  • 186 příspěvků
  • 39 poděkování

19.05.2015 18:44

Švih s jednoručkou z předklonu (Single-arm Dumbbell Swing)

Přítahy kladky k obličeji s rotací ramen (Face pull with external rotation)

Předklony s těžkou jednoručkou drženou v ohybu loktů

K tomu jsem video nenašel, ale ten pohyb těla by měl být podobný jako u good morning. S tím, že tu jednoručku držíš rukama před sebou, máš ji zapřenou v tom ohybu loktů. Jestli máš jen malou jednoručku, tak ta takhle uchopit asi nepůjde. Tak můžeš vzít do každé ruky jednu a jednoduše je držet.

Roman Offline

archetyp91

• Uživatel
  • 186 příspěvků
  • 39 poděkování

12.05.2015 11:43

Jo, 3 kila jsou málo. Pokud budeš dokupovat kotouče, tak určitě rovnou jdi někam k 8-10 kilům na jednoručku. Možná se ti to zdá moc, ale u některých cviků k takovým vahám můžeš dojít za chvíli.

Váha na čince není důležitá, jde o to, jak ti to dává zabrat. U každého cviku ta váha bude jiná, na to časem přijdeš. Jestli ti u výpadů dávají zabrat tři kila, tak rozhodně nemusíš přidávat. U výpadů koneckonců zvedáš hlavně váhu těla, ty jednoručky už jsou jen něco navrch.

Ještě pro představu k těm vahám: když pojedeš nějaký cvik třeba 4 série po 10 opakování, tak bys ho měla dělat s takovou vahou, se kterou zvládneš cca 13-14 opakování na krev.

Roman Offline

archetyp91

• Uživatel
  • 186 příspěvků
  • 39 poděkování

10.05.2015 20:29

Trénink pro fyzicky zdatnější začátečníky je pro tebe podle mě ideální.

Většina cviků se tam dá odcvičit s tím vybavením, zbytek se dá nahradit. Ještě bych teda doporučil nějakou lavici nebo aspoň prkno :D, ale obvykle jde ty cviky dělat i v leže na zemi. Ty základní tři dny radši moc neměň, čtvrtý už je volnější a můžeš dělat co budeš chtít. Pátý den zatím vůbec netřeba.

V jakých vahách máš ty jednoručky? Ptám se proto, že ženy s nima často dělají spíš kardio. Ale opravdu to chce nějakou slušnou váhu, která dá zabrat...

Roman Offline

archetyp91

• Uživatel
  • 186 příspěvků
  • 39 poděkování

10.05.2015 13:47

Roman Offline

archetyp91

• Uživatel
  • 186 příspěvků
  • 39 poděkování

07.05.2015 02:21