Příspěvky uživatele Milda18

22 příspěvků
Strana 1 ze 2
Tetsuo: Myslím si, že při dopování, pokud je cílem maximální hypertrofie, má smysl cvičit nějakou partii 2x týdně, pokud je zaostávající.
Klasicky třeba jeden den hloubku zad (spíš horizontální přítahy) a jiný den šířku zad (spíš vertikální přítahy), nebo od sebe rozdělit cvičení kvadricepsů a hamstringů a u hamstringů cvičit i věci, které zapojují i přední část (klasický mrtvý tah, sumo tah, leg press s na široko položenými chodidly, výpady...)
Obecně frekvenci stačí mít partii 1x za 5 až 8 dní. Bavíme...
Díky za odpověď, popravdě mě překvapila.

Měl sem v plánu na další objemovku zařadit bear routine tak jak je uveden na ronnie https://kulturistika.ronnie.cz/c-3904-bear-routine-aneb-maximalni-trenink-pro-maximalni-hypertrofii.html + bych si přidal 5.den kde bych jel bear stylem ramena a paže.

Jel bych to formou antagonistických supersérií s pomalejší excentrickou fází(3-5sekund) a na závěr 3-4 série 15-20opakování izolovaných cviků na procvičované partie.

Jaký je tvůj názor?

Pro mě osobně je zajímavé, že plno lidí(naturálové) říká, že na bearu nabralo nejvíce svalů ale přitom je to skoro opak(obrovský objem práce) Thibsova https://www.t-nation.com/training/the-best-damn-workout-plan-for-natural-lifters který tvrdí, že velký objem je největší problém naturálů..

Miloš Masaryk Offline

Milda18

• Uživatel
  • 22 příspěvků
  • 2 poděkování

před 8 měsíci

Tetsuo - myslíš, že pokud má člověk i nějakou podporu, je lepší cvičit partii 2x týdně s menším objemem než ji 1x týdně zbombardovat mnoha cviky a sériemi?

Miloš Masaryk Offline

Milda18

• Uživatel
  • 22 příspěvků
  • 2 poděkování

před 8 měsíci

A co říkáte na silové komplexy? Konkrétně od Thibaudeau 6weeks to superhero?
Dají se na tom nabrat svaly?

Miloš Masaryk Offline

Milda18

• Uživatel
  • 22 příspěvků
  • 2 poděkování

25.04.2017 12:19

Nejlepší je samozřejmě prevence..ja osobně si nemůžu vynachválit kontrastní sprchu co si dávám po každým tréninku a saunu v odpočinkový dny. Ta sprcha by měla zlepšovat i regeneraci a hlavně v tomhle počasí když jdeš z tepla do zimy je to pro to tělo takovej trénink :D.

Začal jsem to praktikovat někdy koncem přípravy na soutěž(září zhruba) a držím se toho pořád :). Další věc je vitamín C který dokáže pomoct když člověk už i cítí že na něj něco leze(na 2-3dny velký dávky).

Miloš Masaryk Offline

Milda18

• Uživatel
  • 22 příspěvků
  • 2 poděkování

30.12.2016 14:20

Je možné místo těch pumpovacích nohou tam dát samostatně ruce?
Nohy mám dost napřed což se třeba o rukách říct nedá..

Miloš Masaryk Offline

Milda18

• Uživatel
  • 22 příspěvků
  • 2 poděkování

29.12.2016 15:49

Markus93: Dřep je nejdokonalejší cvik kde zapojuješ celé tělo, když mi řekneě jeden nediný cvik na nohy u kterého zapojíš tolik svalů co u dřepu pošlu ti 5000kc.
A ty cvičíš dřepy? Pokud ne zajmalo by mě proč, kromě tý blbosti že rozšiřuje pas a nebo že z nej bolí kolena.
Výpady s jednoručkama..mám ti poslat číslo účtu?

Miloš Masaryk Offline

Milda18

• Uživatel
  • 22 příspěvků
  • 2 poděkování

03.09.2016 18:46

Lze jet místo benche v 1.den bradla?

Miloš Masaryk Offline

Milda18

• Uživatel
  • 22 příspěvků
  • 2 poděkování

18.07.2016 17:37

swansea: Zdravím, nemáte někdo někdo nějakou příznivou radu na střední delty, jak je zlepšit? chápu, že základní cviky na ramena - jsou naprostý základ, ale pak k nim jedu rozpažky, různě shazované série, supersérie atd.. ale nějak nevidím změnu :D.. nebo se převážně zaměřit na základní cviky a ony se vytvarují samy.. přijde mi, že zrovna ty střední delty ne a ne chtít ven:D
Pro střední a zadní hlavu si právě nemyslím, že by byly rozhodující tlaky..začínej trénink tou částí kterou chceš zlepšit,ideální je dát nejdřív zadní část a pak přejít až na tlaky..pocitově se mi ty tlaky pak zdají i lepší. Hlavně je důležitý umět to procítit..ja než začal cvičit tak sem všude slyšel, že mám ramena jak sešláplej rejč a dnes mi je lidi chválí..střídám jak technicky dokonalý provedení upažování tak prasácký upažování jednou rukou(28kg sem i zkoušel)ale po celou dobu se snažím ty ramena zatínat v poz. i neg. fázi a cítím je neskutečně i když to může vypadat jak warren style :D super jsou i přítahy velké činky k bradě širokým úchopem,poslední dobou sem začal jezdit high pull stejným způsobem jak upažování a taky super.

Důležitá je samozřejmě i frekvence 3xtýdně zadní/střední část a uvidíš zlepšení :)

Miloš Masaryk Offline

Milda18

• Uživatel
  • 22 příspěvků
  • 2 poděkování

12.07.2016 16:31

MichalDee: Kolem 25 kč/l,
mají ho ale dost často v akci třeba za 13kč a to tam chodím dost náhodně.
Jmenuje se Milknatur na obale klasika, hodnej farmář a štastná kravička :-)
V obchodě jej máme za 28, za 13kč to je pecka :D

Miloš Masaryk Offline

Milda18

• Uživatel
  • 22 příspěvků
  • 2 poděkování

22.06.2016 18:39

adamnu: Mildo, neber to zle, ale myslim si, že nevíš, a pleteš víc věcí dohromady :)
Píšeš "kde to pasterizují pomocí UHT..." pasterace a UHT jsou 2 různý postupy, který produkujou jiný mlíko. Pasterace = zahřátí na 60-70°, to mlíko se nedostává na bod varu, dochází v něm k minimu změn, akorád při týhle teplotě pojdou bakterie.
UHT je většinou okolo 130°, tam už to dělá velký změny, biologicky aktivního tam zůstává houby. Tj pak to trvanlivý, co ti vydrží 8 let mimo lednicu. Jestli náhodou neporovnáváš ...
Netvrdím, že jsem v tom znalec takže se rád přiučím :). Měl sem za to, že UHT je jeden ze způsobů pasterizace..A jo srovnával jsem to trvanlivý právě stím nejšetrněji pasterovaným.

Miloš Masaryk Offline

Milda18

• Uživatel
  • 22 příspěvků
  • 2 poděkování

22.06.2016 18:38

adamnu: Musim se připojit, mlíko, který nebylo ani pasterovaný, je hloupej hazard se zdravím.
99/100 lidí nepozná rozdíl mezi pasterovanym a nepasterovanym mlíkem, který je jinak nezávadný a stejně tučný.
Pokud se to nepasterovaný senzoricky znatelně liší, neni to proto, že se nikdy nezahřálo, ale typicky proto, že chytlo nějaký přípachy, kontaminanty atd. při maloprodukci.
Né vzhledem ale chutí je to úplně něco jinýho

Miloš Masaryk Offline

Milda18

• Uživatel
  • 22 příspěvků
  • 2 poděkování

22.06.2016 15:02

Myslím si, že hodně záleží na tom jaké mléko piješ. Pokud trvanlivé a ještě k tomu nedej bože odtučněné tak to už opravdu není mléko. Prodávám v obchodě se zdravou výživou a farmářskýma potravinama a to mléko co nám vozí má trvanlivost 5 dní tuším a vůbec se to nedá porovnávat s těma trvanlivýma kde to pasterizují pomocí UHT a to zaručeně zničí všechny bakterie a nemoci ale podle mě i výživný složky.
Chystám se vyzkoušet i neupravené čerstvé od farmáře, tak sem zvědav jediná nevýhoda je, že se můžeš nakazit nemocema,třeba klíštovou encefalitidou ale hlavně v případě, že se ty krávy pasou venku což už moc není..Příští týden by mi měli přivést čerstvé mléko od krávy pasoucí se venku a od krávy zavřený ve chlévu tak sem zvědavej na ten rozdíl..

Miloš Masaryk Offline

Milda18

• Uživatel
  • 22 příspěvků
  • 2 poděkování

22.06.2016 12:42

Tetsuo četl jsem od tebe, že silově prováděný bench press nemá moc ůčinek na růst hrudníku..Pokud mi jde o růst svalů nemám dát místo jednoho dne kde se jede rampa tlaků raději jednoručky a více opáček?

A ještě jedna otázečka..mohl bych jet shyby v celém tréninku u těch tlaků?
Mám v plánu tak jet i ty lýtka vždycky stím do budu mít na dřepech udělám výpony,pak i na leg pressu..Díky.

Miloš Masaryk Offline

Milda18

• Uživatel
  • 22 příspěvků
  • 2 poděkování

19.06.2016 20:37

Zlepšuje tribulus kvalitu spánku? Po tom co sem jej začal užívat se mi okamžitě výrazně zlepšil spánek(především už se téměř během spánku nebudím) předtím jsem stím měl velké problémy(klidně i 10x za noc jsem se probudil).

Placebo to nebude protože jsem mu vůbec nevěřil a vyhrál sem ho v soutěži.
Ale jestli je to jeho zásluha tak ho budu dávat dál :D

Miloš Masaryk Offline

Milda18

• Uživatel
  • 22 příspěvků
  • 2 poděkování

13.06.2016 16:52

Tetsuo: Silové dny nevyčerpají tolik glykogenu. Jsou tam delší pauzy mezi sériemi. Nevytváří se tolik laktátu.
Když už je řeč o těch pauzách, tak jak dlouhé by měli být? Díky

Miloš Masaryk Offline

Milda18

• Uživatel
  • 22 příspěvků
  • 2 poděkování

25.05.2016 15:09

Lze k tomuto tréninku přidat 5den kde bych izolovaně procvičil paže a boční + zadní hlavu ramen? Cvičil bych 2+1,3+(1)nebo 2 podle únavy. Opakování u všeho tak 10-15 a snaha o maximální procítění. Díky

Miloš Masaryk Offline

Milda18

• Uživatel
  • 22 příspěvků
  • 2 poděkování

15.05.2016 19:10

22 příspěvků
Strana 1 ze 2