Příspěvky uživatele charlie77

512 příspěvků
Strana 1 ze 32
Super, díky moc za odpověď :)

Škoda, že nemáte samotný Bčka jako suplement. Hodilo by se je tam mít, ale tady je jenom mulťák, kterej obsahuje A,D,E,K, takže by se musel brát i nějakej tuk. Trénink má bejt ale na lačno. Holt Béčka sehnat jinde nebo je dát až s prvním jídlem ve formě mulťáku.

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 512 příspěvků
  • 196 poděkování

před 6 dny

Využiju tohohle tématu a chtěl bych s tebou ještě probrat tréninkovou suplementaci pro kamaráda, který primárně boxuje 3x týdně + 2x týdně fullbody fitko. Není to teda už lowcost.

- Cílem je teď především úbytek tuku - přes 3 měsíce do zápasu a potřebuje dát dolů cca 11kg.
- Chceme udržet svaly. Trénuje po nějaké pauze, takže věřím, že nějaké může i nabrat.
- Další cíl je pro box samozřejmě zlepšení kondice a okysličení.

Ráno trénink box nalačno - 1h předem
Fat Redux 2.0 - 2 kapsle
Inosin EnduRACE Complex - 5 kapslí nebo Inosin - 3 kapsle
AMG Max Stronger - 20g
Pure Ionts - 4 kapsle
GOS - 1-2g
FOS - 3-5g

Po tréninku
CFM-GF - 40g
Green Tea - 3 kapsle - hlavně z důvodu energie na následný pracovní den (podnikatel)

Dá se kombinovat Fat Redux 2.0 - 2 kapsle a Inosin EnduRACE Complex - 5 kapslí? Osobně mi to přijde jako dobrá kombinace, jen toho černého pepře tam bude 25mg, není to už moc? Případně poskládal bys něco jinak, nebo klidně i něco dalšího navíc? (Napadá mě Ashwagandha po tréninku na klidnější pracovní den + optimalizaci hormonů.)

Díky moc za tvůj názor! :)

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 512 příspěvků
  • 196 poděkování

před 1 týdnem

Oukej, díky.

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 512 příspěvků
  • 196 poděkování

před 1 měsícem

Zdravím, využiju tady staré téma na otázku :)

Obsahuje Green tea extrakt tady ze shopu L-theanin? Případně v jakém cca množství? Díky

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 512 příspěvků
  • 196 poděkování

před 1 měsícem

To máš pravdu. Trochu jsem to osekal a ty intenzifikační techniky mu tam pak hodím postupně, až s ebude adaptovat :)

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 512 příspěvků
  • 196 poděkování

před 2 měsíci

Trochu to motáš dohromady.
- FOS/GOS fungují hlavně jako prebiotika a zlepšují stav mikrobiomu.
- Půsty mají hodně široké spektrum účinků od zlepšení inzulínové citlivosti, snížení mTOR (prodlužování dlouhověkosti), zvýšení autofagie (regenerace starých buněk) až po zvýšení růstového hormonu. Další věc ale je, že půstů je spoustu druhů, v různých formách a dělají se za růzmými účinky. Dlouhodobý půst (1-3 dny) může mít jednorázový pozitivní vliv na mikrobiom z pohledu regenerace poškozených buněk a vymření těch špatných bakterií. Pokud bys ale držel delší půsty, tak už bych se obával umírání kmenů bakterií, protože nebudou mít žádnou výživu.

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 512 příspěvků
  • 196 poděkování

před 2 měsíci

Břicho se bude zařazovat primárně ve formě front a side planků na začátku každého tréninku, ale určitě můžem někdy na konci přidat 1-2 série např. ve visu. V tom druhém dni mi nepřijde na záda zas moc. Pojede se teď primárně Rumunská mrtvola místo klasiky, protože se musí naučit teprve pořádně ten pohyb a vybudovat strukturní rovnováhu. Takže tam jsou záda spíš stabilizačně a jinak jsou tam jen těžce shyby a lehce přítahy/veslování.

Díky oběma moc za doplnění. Zkusil jsem to rozepsat více detailněji jak by to mohlo vypadat. Rád vítám jakékoliv další rady a doplnění :) Je to rozpis prvního týdně, takže se bude progressovat postupně na váhách a na tom HIIT se budou přidávat sekundy a kola.

A1 Dřep - 3x6 + Double Rest-Pause (4-6 + 2-3 + 1-2)
B1 Bench - 3x6 + Myo reps (6 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2)
B2 Roztahování bandu před tělem - 4x10
C1 Přítahy ze země / v předklonu - 3x6 + Myo reps (6 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2)
D1 Rumunské mrtvé tahy s KB/JČ na jedné noze - 3x10
E1 Stahování bandu/horní kladky - 1x10 + mTor
F1 Zottmanovy zdvihy - 1x10 + Drop set
G1 HIIT na Air Bike - 2x8s

A1 Rumunský mrtvý tah - 3x6 + Double Rest-Pause (4-6 + 2-3 + 1-2)
B1 Military press / Push press - 3x6 + Myo reps (6 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2)
B2 Roztahování bandu před tělem - 4x10
C1 Shyby - 3x6 + Double Rest-Pause (4-6 + 2-3 + 1-2)
D1 Výpady s KB/JČ - 3x10
E1 Přítahy jednoruček vleže / Veslování s kladkou - 1x10 + mTor
F1 Tricepsové extenze na kladce - 1x10 + Drop set
G1 HIIT na Air Bike - 2x8s

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 512 příspěvků
  • 196 poděkování

před 2 měsíci

Tetsuo: Nedělal bych vysoké počty opakování na tlaky. Jen těžké zdvihy (75-87 % x 3-5) a dynamické zdvihy (50-60 % x 2-3) a ne velký objem práce (2-4 série na těžké zdvihy, 5-6 sérií na dynamické).
Díky moc, mohl bys to prosím trochu rozvést, nějaké nástřely cviků? Co myslíš těmi zdvihy? Bicepsové zdvihy s VČ?

Líbí se mi ten rozpis jak jsi psal ve zmíněném tématu. Vyhodil jsem z něj ty tlaky na vysoký počet opakování a např. přidal band pull aparts kvůli dorovnání zadků ramen z boxu. Nevím moc ale jak tam zařadit ty těžké zdvihy a jaký zvolit počet opakování celkově.

Trénink 1)
Dřep
Bench + Band pull aparts
Přítahy ze země / Přemístění
Výpady
Stahování horní kladky / Shyby s bandem
Biceps izolovaně

Trénink 2)
Mrtvý tah / Rumunský mrtvý tah
Military press / Push press + Band pull aparts
Shyby
Leg press/
Přítahy jednoruček / Veslování s kladkou
Triceps izolovaně

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 512 příspěvků
  • 196 poděkování

před 2 měsíci

Zdravím, kamarád chce poradit s tréninkem k boxu. Mám něco v hlavě, ale raději se chci poradit i tady :) Díky za každou radu.

Trénovat box chce 3x týdně a k tomu tedy 2x týdně nějaké fullbody. Cílem není nějaké velké nabrání svalové hmoty, potřebuje hlavně zhubnout tuk, podržet svaly a rychlost v boxu. Spíš tedy nějaký hybrid zhubnutí tuku/hypertrofie/výkonnost? Já osobně si myslím, že by se mohl jet klasický fullbody, jako jsem viděl v příspěvku "Posilovna jako doplněk k fotbalu" protože tu výkonnost bude trénovat na boxu. Další otázka je, jestli by tam nemělo být více tahových cviků oproti tlakovým, když to bude taky z boxu celkem zatížené?

Rád si nechám jakkoliv poradit :) Díky moc!

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 512 příspěvků
  • 196 poděkování

před 2 měsíci

Díky moc za upřímnou odpověď :)

Btw ten inosin dát do pre-workoutu nebo intra-workoutu?

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 512 příspěvků
  • 196 poděkování

před 2 měsíci

Díky moc za radu, beta-alanin a inosin bych teda mohl přidat. Ten kreatin tam v post-workout drinku mám napsaný :)

Ta tvoje kombinace vypadá dobře, ale už se to zas dostane na vyšší cenu kolem 110 - 120,- cca na trénink.

Když bys měl vybrat mezi tou mojí kombinací a 40g + 40g Transformu, tak co bys spíš vybral? Díky :)

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 512 příspěvků
  • 196 poděkování

před 2 měsíci

Zdravím, co by mohla obsahovat nejlepší lowcost suplementace na trénink (pre, intra, post) odsud z Body-testu? Jedná se o pokročilý trénink síly a funkční hypertrofie 5x týdně. Váha cca 75kg, hodně nízké % tělesného tuku. Napadlo mě to udělat následovně:

Před tréninkem upíjet 30 minut předem:
10g AMG Max Stronger
25g Isotonic Optiont
+
200mg ALA
20mg zinku

Při tréninku pít:
10g AMG Max Stronger
25g Isotonic Optiont

Po tréninku vypít:
35g Whey Isolate 91 %
30g Maltodextrin
5g Kreatin monohydrát
1g GOS
5g FOS
+
200mg ALA

Když jsem to přibližně spočetl, tak je to tak 74,- na jeden trénink. Což vychází teda podobně jako dát celkem 80g Transformu. Ten by se rozdělil na 40g před a 40g po tréninku?

Otázka tedy zní, co by byla lepší volba? Nebo šel by případně můj mix nějak vylepšit/pozměnit? Díky moc! :)

Nějaké změny, vylepšení, doporučení? Děkuju moc! :)

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 512 příspěvků
  • 196 poděkování

před 2 měsíci

2-3h před spaním nosím brýle, které ho blokují nebo mám doma rozsvícené jen červené žárovky + softwarový filtr na telefonu i notebooku.

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 512 příspěvků
  • 196 poděkování

před 3 měsíci

Za vyšší dávku teda považuješ 2 x 250 mg? Jak dlouho by teoreticky šlo dávat 1 x 250mg? Díky!

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 512 příspěvků
  • 196 poděkování

před 3 měsíci

1) To by byslo super, když by se šlo domluvit individuálně! 5 - 10kg by nebyl problém. Ideální by bylo WPC CFM-GF. Kam bych měl napsat/zavolat kvůli informaci o ceně a případné domluvě?

2) Takhle nějak jsem si to taky představoval. Ty minerály by mohly být ve formě nějaké kvalitní soli, např. keltské?

ALA a Fenugreek taky určitě zařadím. 30 minut předem by znamenalo dát to cca v půlce tréninku, vadilo by to, když to snese žaludek? Nebylo by lepší dát alespoň Fenugreek (nebo oboje?) před tréninkem a využít ho i na nakopnutí TST? ALA by se mohla dávat navíc i ráno ne? Jaká je u ní tolerovaná dávka? Šlo by jít i na 3 x 200 mg (před snídaní, obědem a před/při tréninku)?

Děkuju moc za rady.

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 512 příspěvků
  • 196 poděkování

před 3 měsíci

Tetsuo: Není problém s dlouhodobým příjmem. u ALA je nutné zkoušet, jestli dráždí žaludek na lačno, nebo ne, a podle toho uzpůsobit braní před jídlem nebo po jídle.
Dobrá, děkuju moc za rychlý odpovědi.

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 512 příspěvků
  • 196 poděkování

před 3 měsíci

512 příspěvků
Strana 1 ze 32