Příspěvky uživatele charlie77

504 příspěvků
Strana 1 ze 32
Zdravím, kamarád chce poradit s tréninkem k boxu. Mám něco v hlavě, ale raději se chci poradit i tady :) Díky za každou radu.

Trénovat box chce 3x týdně a k tomu tedy 2x týdně nějaké fullbody. Cílem není nějaké velké nabrání svalové hmoty, potřebuje hlavně zhubnout tuk, podržet svaly a rychlost v boxu. Spíš tedy nějaký hybrid zhubnutí tuku/hypertrofie/výkonnost? Já osobně si myslím, že by se mohl jet klasický fullbody, jako jsem viděl v příspěvku "Posilovna jako doplněk k fotbalu" protože tu výkonnost bude trénovat na boxu. Další otázka je, jestli by tam nemělo být více tahových cviků oproti tlakovým, když to bude taky z boxu celkem zatížené?

Rád si nechám jakkoliv poradit :) Díky moc!

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 504 příspěvků
  • 195 poděkování

před 1 dnem

Díky moc za upřímnou odpověď :)

Btw ten inosin dát do pre-workoutu nebo intra-workoutu?

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 504 příspěvků
  • 195 poděkování

před 3 dny

Díky moc za radu, beta-alanin a inosin bych teda mohl přidat. Ten kreatin tam v post-workout drinku mám napsaný :)

Ta tvoje kombinace vypadá dobře, ale už se to zas dostane na vyšší cenu kolem 110 - 120,- cca na trénink.

Když bys měl vybrat mezi tou mojí kombinací a 40g + 40g Transformu, tak co bys spíš vybral? Díky :)

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 504 příspěvků
  • 195 poděkování

před 4 dny

Zdravím, co by mohla obsahovat nejlepší lowcost suplementace na trénink (pre, intra, post) odsud z Body-testu? Jedná se o pokročilý trénink síly a funkční hypertrofie 5x týdně. Váha cca 75kg, hodně nízké % tělesného tuku. Napadlo mě to udělat následovně:

Před tréninkem upíjet 30 minut předem:
10g AMG Max Stronger
25g Isotonic Optiont
+
200mg ALA
20mg zinku

Při tréninku pít:
10g AMG Max Stronger
25g Isotonic Optiont

Po tréninku vypít:
35g Whey Isolate 91 %
30g Maltodextrin
5g Kreatin monohydrát
1g GOS
5g FOS
+
200mg ALA

Když jsem to přibližně spočetl, tak je to tak 74,- na jeden trénink. Což vychází teda podobně jako dát celkem 80g Transformu. Ten by se rozdělil na 40g před a 40g po tréninku?

Otázka tedy zní, co by byla lepší volba? Nebo šel by případně můj mix nějak vylepšit/pozměnit? Díky moc! :)

Nějaké změny, vylepšení, doporučení? Děkuju moc! :)

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 504 příspěvků
  • 195 poděkování

před 1 týdnem

2-3h před spaním nosím brýle, které ho blokují nebo mám doma rozsvícené jen červené žárovky + softwarový filtr na telefonu i notebooku.

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 504 příspěvků
  • 195 poděkování

před 1 měsícem

Za vyšší dávku teda považuješ 2 x 250 mg? Jak dlouho by teoreticky šlo dávat 1 x 250mg? Díky!

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 504 příspěvků
  • 195 poděkování

před 1 měsícem

1) To by byslo super, když by se šlo domluvit individuálně! 5 - 10kg by nebyl problém. Ideální by bylo WPC CFM-GF. Kam bych měl napsat/zavolat kvůli informaci o ceně a případné domluvě?

2) Takhle nějak jsem si to taky představoval. Ty minerály by mohly být ve formě nějaké kvalitní soli, např. keltské?

ALA a Fenugreek taky určitě zařadím. 30 minut předem by znamenalo dát to cca v půlce tréninku, vadilo by to, když to snese žaludek? Nebylo by lepší dát alespoň Fenugreek (nebo oboje?) před tréninkem a využít ho i na nakopnutí TST? ALA by se mohla dávat navíc i ráno ne? Jaká je u ní tolerovaná dávka? Šlo by jít i na 3 x 200 mg (před snídaní, obědem a před/při tréninku)?

Děkuju moc za rady.

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 504 příspěvků
  • 195 poděkování

před 1 měsícem

Tetsuo: Není problém s dlouhodobým příjmem. u ALA je nutné zkoušet, jestli dráždí žaludek na lačno, nebo ne, a podle toho uzpůsobit braní před jídlem nebo po jídle.
Dobrá, děkuju moc za rychlý odpovědi.

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 504 příspěvků
  • 195 poděkování

před 1 měsícem

Skvělý, díky moc!

Jde to takhle brát dlouhodobě nebo to radši nějak cyklovat?

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 504 příspěvků
  • 195 poděkování

před 1 měsícem

Zdravím, má někdo tip na doplněk, který by pomohl se snížením SHBG? Mám hodnotu 48,4 nmol/l, což mi přijde celkem dost. Našel jsem studii, že by s tím mohl pomoct minerál bor:

Comparative effects of daily and weekly boron supplementation on plasma steroid hormones and proinflammatory cytokines

Jinak beru ještě 40 mg bisglycinátu zinečnatého (10mg čistého zinku). Myslíte, žy by šla dávka zvýšit?

Díky za rady!

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 504 příspěvků
  • 195 poděkování

před 1 měsícem

Zdravím, pamatuju si, že dřív mluvil Tetsuo o alternativní kombinaci myslím 2 bylin, která má pak za následek zvýšení kreatinu v těle. Kamarád netoleruje žádnou formu kreatinu, tak mě napadla tahle volba. Ví někdo, o jakou kombinaci jde?

Díky moc :)

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 504 příspěvků
  • 195 poděkování

před 1 měsícem

Super článek, díky za něj. Je super, že už je to zas legální :)

Měl bych dotaz, jak dlouho je bezpečné brát ten forskolin v kuse, když by se dávalo 2 x 250mg toho vašeho 20% extraktu? Jde mi o to, aby nevzniklo riziko potlačení syntézy vlastní T3.

Díky moc!

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 504 příspěvků
  • 195 poděkování

před 1 měsícem

Pro mladé lidi vidím jeho využití na srovnání jet-lagu. Jinak bych ho nedával, můžeš si tím pak snižovat vlastní produkci. Lepší je využívat vlastní melatonin. Srovnat cirkadiánní rytmus a blokovat před spaním modré světlo, abys nesnižoval jeho syntézu.

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 504 příspěvků
  • 195 poděkování

před 1 měsícem

Zdravím, chtěl bych se poradit s nastavením potréninkového proteinu + sacharidů. Byl bych rád také za Tetsuovo vyjádření :)

Mám hodně nízké procento tuku, ale nechal jsem si dělat rozbor krve a trochu mě rozhodila vysoká hladina glykovaného hemoglobinu. Snažím se kvůli tomu jíst přes den jen bílkoviny + tuky a chtěl bych dávat sacharidy jen po tréninku.

Celkem bych chtěl mít půst mezi večeří a snídaní alespoň 12h. Kvůli správnému fungování cirkadiánního rytmu bych chtěl mít ideálně největší jídlo snídani a nejíst 3h před spaním. To vychází cca na 20h. Bohužel to takhle moc dobře nestíhám, když jdu cvičit večer po práci a tak mě napadlo dávat prostě velkou snídani, oběd a po tréninku už dávat jen protein s nějakými sacharidy + po půl hodině třeba kousek ovoce nebo nějaký jiný zdroj sacharidů.

1) Jaký je z Body-testu nejkvalitnější protein, který by mohl nahradit Reflex 100% Native Whey? Jde od vás koupit také něco bez sukralózy? Snažím se vyhábat umělým sladidlům kvůli negativnímu vlivu na mikrobiom.

2) Jakou formu tekutých sacharidů by bylo ideální zařadit k tomu proteinu, když je dlouhodobým cílem srazit průmerný cukr v krvi? Na jednu stranu si říkám, že by mohlo být vhodnější např. Vitargo, protože není tak rychlé. Na druhou stranu, když jedu celý den bez sacharidů, tak by jednou za den po tréninku, kdy je inzulínová citlivost zvýšená, nemuselo vadit tam poslat nějaký rychlejší zdroj cukru typu maltodextrin. Dávku bych viděl cca kolem 50g sacharidů z nápoje + 50g z nějakého jídla.

Díky za jakékoliv rady a názory :)

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 504 příspěvků
  • 195 poděkování

před 1 měsícem

Díky za překlad. Už jsem tenhle trénink před pár měsíci zkoušel a výsledky fakt byly :) Teď jsem nějakou dobu cvičil fullbody silověji a chci se zas vrátit k hypertrofii.

Dotaz: Chci chodit 2x týdně i do sauny, tak se chci zeptat, jestli by šlo dát saunu i po tréninku. Vím, že to není ideální, ale když ten trénink má takhle malej objem práce, tak by to neměl bejt takovej problém ne?

BTW: Jedna věc mi v článku nesedí a to je fotka Filipa Štefloviče. Je to přece trénink pro naturály :)

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 504 příspěvků
  • 195 poděkování

před 4 měsíci

Zkusil jsem jeden den z toho tréninku a taky mě to zaujalo. Byla by to fajn změna od fullbody.

Dají se něčím nahradit ty bulharské dřepy? K smrti je nenávidím :D Napadlo mě dát výpady nebo legpress. Díky

Karel Mencl Offline

charlie77

• Uživatel
  • 504 příspěvků
  • 195 poděkování

před 7 měsíci

504 příspěvků
Strana 1 ze 32