Příspěvky uživatele Frost

205 příspěvků
Strana 8 ze 13
Roper: Protože existuje jen malé procento lidí, kteří mají tak dobrou genetiku a vyváženou stravu, že mohou přibírat čistou svalovou hmotu. U těch druhých se na přibírání významnou měnou podílí i tuk, takže to je složitý, pokud jedinec kontroluje svalový přírůstky v krátkých intervalech (např. každý měsíc.)
Já bych to tak ani nerozlišoval (minimálně co do genetiky). Podle mě si může každej postupem času odladit, kolik toho má sníst, aby přibíral relativně čistě. Samozřejmě to stojí na jeho vůli řídit se tim.
Každopádně o tom se hádat nemusíme, můj závěr jenom byl, že skutečně prakticky nikdo nedokáže přesně určit jaký má přírůstky a ještě z toho vyvodit jednoznačný závěry, co mu k nim pomohlo nebo ho naopak brzdilo. To je prostě jenom teoretizování..

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

13.08.2014 16:23

prasezlesa: Tak tady snad nejde o to, jestli to ti lidi poznají, ale o to, jestli ty přírůstky fakt mají.
Tak tohle mi nedává moc smysl.

Jinými slovy, ty seš přesvědčenej o tom, že člověk, kterej v průběhu roku mění většinou hromadu faktorů ve stravování, v tréninku, obvykle nechodí nechat si průběžně proměřit obsah svalový hmoty metodama, který mají opravdu nějakou výpovědní hodnotu, zažívá různý vlivy okolí (ať už stresový situace nebo třeba i změny ročních období), tak takovej jedinec by přesto měl bejt schopen ti ve finále říct, jestli s tvarohem měl menší přírůstky než bez něj, navíc když ještě místo něj stejně baštil něco jinýho?..

Opakuju - buďto se můžeš řídit tim, co se píše v onom článku, nebo dělej to, čemu zrovna věříš. Nemyslim, že bys měl jiný možnosti.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

13.08.2014 16:10

prasezlesa: Tohle tvrzení, že někdo rozdíl nepozná, mi připadá divné. Jestli tím myslíš, že by se na nich nijak nepodepsalo, že by nabírali o 30% svalů míň, tak to bych nesouhlasil. Kdyby to tak bylo po každém tréninku, tak už by tam za pár měsíců byl velký rozdíl.
Já myslim, že většina lidí ani nedokáže rozeznat svalový přírůstky (bez řádnýho proměření, který absolvuje málokdo, natož pravidelně), natož aby mohli soudit, jestli je těch přírůstků o 30% víc nebo míň.
Prostě buďto si z toho odneseš, co je ti předkládáno v daným článku, nebo se cpi samotným tvarohem, riskuj salmonelózu konzumací syrových vajíček, zkrátka dle libosti.
Tak jako tak stejně nezjistíš, jestli bys měl s tvarohem lepší výsledky než bez něj. ;)

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

13.08.2014 15:46

Koalic: Ahoj, dělám svojí první větší objednávku doplňků do začátku a byl vám vděčný, kdybyste mi napsali jestli je to ok, co je lepší vyměnit, co je blbost atd. Je mi 18 let.
Teď sem teda zvědav, co od ostatních očekáváš za reakce. Jestliže s cvičením a suplementací doplňků teprve začínáš, z mýho pohledu je nesmyslný kupovat tohle všechno, protože když ti něco zafunguje dobře nebo naopak způsobí problémy, ani pořádně nerozpoznáš, co za to mohlo.
Navíc tam máš věci, se kterýma bych určitě ještě počkal, a naproti tomu ti tam chybí základní doplňky jako např. kolagen.

Přečet sis pyramidu doplňků?

Zaregistrovals v eshopu položku "připravené balíčky"?

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

13.08.2014 13:42

Tetsuo: Nezapomnělo. Otázky tohoto typu je nejlepší posílat na mail "objednavky". Normálně je vyřizuju.
Je otázka, jestli by nebylo serióznější informovat zákazníka o výrazným zpoždění (co se doručení týče) z vlastní iniciativy. Samozřejmě taky záleží na tom, co pro koho znamená výrazný zpoždění, ale třeba za mě můžu říct, že doručení v rámci jednoho tejdne by měla bejt (v mých očích) v dnešní době samozřejmost, o tom, že se má zákazník připravit na delší čekání, už by nebylo na škodu ho informovat, případně nabídnout alternativu odeslání bez chybějících položek ihned.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

13.08.2014 09:59

Jenom tak bokem - deprese je duševní porucha, tam už by byly nějaký antidepresiva asi na místě. Nicméně to, čemu většina lidí říká deprese, je vesměs spíš jenom špatná nálada. Neboli ten termín pak používají nesprávně.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

12.08.2014 14:44

Azurit: Je možné cvičit dvoufázově,ráno čistě s vlastním tělem a večer crossfit? Rozestup mezi tréninky by byl cca 8-9 hodin.
A proč by to nemělo bejt možný?.. Jde jenom o to, jakou máš tréninkovou kapacitu.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

11.08.2014 23:39

Co se týče multivitamínů, myslim že lze doporučit ten zdejší, protože věřím, že je sestavenej optimálně co do množství jednotlivých vitamínů. Tomu tu je věnován i pěknej článek, podle kterýho můžete případně porovnávat.
Nakonec u těch vitaminových komplexů to asi zas taková věda nebude, jenom je třeba mít trochu povědomí, který vitamíny tam skutečně chtít zastoupený v hojným množství a nebo kdy a jak to dávkovat.

Druhá věc jsou komplexy včetně minerálů. Tam už obvykle bystřim, jestli to vypadá spíš na variantu hodně levných a prakticky zbytečných složek a nebo jestli je snaha skutečně nabídnout něco prospěšnýho za rozumnej peníz.

Je výraznej rozdíl, když máte minerál ve formě chelátu nebo laktátu, a nebo naopak třeba jako oxid. Ta druhá varianta je v mých očích prakticky k ničemu, přičemž je to ale ten častější jev. Jenom pro upřesnění, organický formy minerálů jsou pro člověka využitelný řádově z několika desítek %, cheláty téměř maximálně, zatimco ty anorganický formy stěží z několika málo %. Takže je pak samozřejmě nesmyslný ohánět se množstvím danýho minerálu v mg, když je podstatnější jeho forma.

Ideální je samozřejmě nakoupit všechno jednotlivě, ale je to pravda trochu na hlavu. Jako příklad rozumný alternativy se mi jeví např. tohle. To je za danou cenu poměrně nadupaný..

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

11.08.2014 22:24

Problém je v tom, že naprostá většina lidí posuzuje multivitamín jenom podle toho, co vidí (např. v případě tý MedPharmy) v horní tabulce, kde je rozepsána hmotnost jednotlivých složek, málokdo se už zaobírá tim složením dole, kde může najít, z jakýho zdroje jednotlivý složky pochází.

Nicméně to reaguju spíš s ohledem na to, že název tématu je Multiminerál/vitamín, což sem chápal jako jeden komplex. V takovým případě ta MedPharma stojí dle mýho mínění celkem za prd.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

11.08.2014 16:59

archetyp91: Já už docela dlouho jedu naMedpharmě. Co do vstřebatelnosti to asi nebude zrovna zázrak, ale jinak je to hodně muziky za málo peněz...
Mně připadá, že tyhle přípravky jsou hodně muziky jenom podle počtu vyjmenovaných složek. Jinak to bude fungovat spíš na bázi placebo efektu.. :)

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

11.08.2014 15:03

MedniLedved: Co říkáte na tuhle tabletku štěstí? Resp. na jejísložení. Cena mi příjde dost perfektní (a budiž mi tím snad odpuštěno, že je to jedna z mála věcí co kupuju mimo body-test)Trec multi pack
Popravdě v tom na první pohled nevidim žádnej zázrak. Nesplet sis odkaz? :)

Všeho je tam málo a např. takový minerály sou vesměs jenom v tý nejlacinější a nejhůř využitelný formě.

Osobně bych si to nekoupil.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

11.08.2014 09:36

Roper: Jaký máte názor na firmu Nutrend?
V poslední době ve fitku slýchávám názory, že proteiny jsou od nich na trus, protože mají buď hroznou/nevýraznou chuť a nebo jsou jednoduše prý slabý...
Já si od nich někdy kupuji jenom ty 24% proteinový sušenky a musím říct, žádná sláva.
A proč že se vlastně ptáš?..

Osobně kupuju zmíněnej whey core 100 a můj názor - na doplnění aminospektra do vloček mi vychází jako jedna z nejlepších variant, cenově prakticky nepřekonatelnej (po přepočtu na 1g bílkovin), neni přehnaně přeslazenej (nesnášim takový ty MusclePharm, kde mají pocit, že s půl kilem sladidla navíc to musí zákonitě všem víc chutnat), neni zbytečně hustej (což vidim jako klad, jelikož chci ty rozmixovaný vločky pít a ne je pak těžit půl hodiny lžící).. a abych jenom nechválil, ano, nikdy sem neměl nic takhle prašnýho - zkrátka manipulace musí bejt trochu promyšlená, bez prudkých pohybů. Ale jinak naprostá spokojenost.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

09.08.2014 01:51

jak.to: Jo ok, jde mi o to, že mám menší problém s místní poštou vesnickou, takže jsem radši doma, když jezdí se zásilkama, tak jsem se chtěl ujistit, že mi alespoň bude oznámeno odeslání zásilky od Vás. ( když už ani na mail nikdo nereaguje)
Mam v posledních dnech podobný úvahy. :) Určitě by neškodilo, kdyby se z něčeho dalo odhadnout, za kolik dní zhruba očekávat zásilku + samosebou pak den předem notifikace na mail.

Zdá se mi, že ačkoliv tu několikrát zaznělo, že prvotní problémy už byly vesměs vyřešený a že teď už by to mělo klapat jako hodinky, pořád to ještě svý mouchy (minimálně co do rychlosti zpracovávání objednávek) má. Nezbejvá než doufat, že se to brzo poddá - obzvláště pak v zájmu body-testu, když už byl přesunut na oficiální doménu a tudíž se sem mají nahrnout dle očekávání další potenciální zákazníci.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

07.08.2014 21:46

mclama: to snad není možný, já jsem myslšl že všechny generace starší, než 96 snad pogy musej znát, tak nic, škoda.
Otázka je, jestli bys neměl počítat i s nějakým omezení zdola. :)

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

04.08.2014 12:38

Inu, kdyby vyzkoušel např. 10 různých syrovátkových proteinů a pak udělal pár srovnání (tabulek), co se kupříkladu rozpustnosti, pěnivosti, konzistence, sladkosti nebo obecně chuti týče, tak by to i leckomu nerozhodnýmu mohlo při výběru pomoct.
Samozřejmě číst z etikety složení nebo informovat jaká velikost balení je k dispozici, to je vážně informace k ničemu. Nehledě na použití pojmů/termínů, kterým nejspíš ani sám nerozumí.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

03.08.2014 23:16

PEO's z Kauflandu je podle mě chutově hodně dobrý, ale jednak je třeba mít štěstí, protože co várka, to jiná kvalita (~chuť), a za další to, že mi chutná např. víc než MCENNEDY z Lidlu, je vykoupeno obsahem cukru, kterýho tam je bohužel výrazně víc.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

03.08.2014 23:02

205 příspěvků
Strana 8 ze 13