Příspěvky uživatele Frost

205 příspěvků
Strana 7 ze 13
karlwanhov: vzdyt samotna voda uz mi smrdi na druhy den, natoz po tydnu
To nebude poznat, když tam má bejt i kolagen. :)

Každopádně samotná voda se tak rychle určitě nezkazí, pakliže to bude v chladničce. Podle mě smrdí obvykle spíš flaška, ze který piješ, než přímo ta voda v ní. Nebo ti smrdí i voda, kterou si odněkud nalejváš, aniž bys přímo na hrdle zanechal kus sebe (starou kůži, bakterie..)?

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

04.09.2014 10:48

Znehodnotí se kolagen, FOS nebo GOS při namíchání koktejlu (s vodou) těchhle tří věcí třeba na tejden dopředu? Lze to tak dělat a nebo je lepší míchat to vždy až před použitím? Případně jaká je max. doba použitelnosti takovýho koktejlu?
Díky předem za info!

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

04.09.2014 09:43

Mrak: přestaň mlejt hovna a DO UR FUCKIN REASEARCH.
Teď nevim, jestli tohle byla rada od a) zkušenýho jedince, b) člověka s odborným vzděláním a nebo c) nadšenýho expedimentátora? :)

Seskládals to sice pěkně (ten výtah z mýho příspěvku), ale nevim, jestlis postřehnul, že sem v tomhle případě nedával nikomu rady, ale zajímal mě naopak názor ostatních, ačkoliv sem přidal i můj (třebaže potenciálně zcestnej) současnej názor?..
Nemyslim, že je něco špatnýho na tom, ptát se lidí, co se o konkrétní téma zajímali dávno přede mnou, tudíž dost možná načetli spoustu článků/publikací a nejspíš by k tomu dokázali ledacos říct.

Až tebe bude něco zajímat, bude pro tebe rada "nemudruj o tom a prostě to vyzkoušej" přínosná?
Kdybychom se vrátili o pár desítek let v čase a téma bylo steroidy, měl bych se i tehdy řídit tvojí radou místo toho, aby někdo jinej přišel s tim, jaký negativní dopady to může mít pro tělo a včas mi to rozmluvil?
Můj primární cíl je bejt hlavně zdravej (co možná nejdýl), proto než se nadšeně do něčeho pustim, tak o tom chci něco vědět. Ty si to dělej jak potřebuješ, ale tvůj příspěvek mi připadal určitě v daným vláknu zbytečnější než ten můj, kterej tě, zdá se, tolik pobouřil.
Myslim, že pořád máš možnost ignorovat příspěvky, co tě nezajímají nebo ti přijdou zcestný, nebo můžeš naopak reagovat, proč konkrétně je to nesmysl, proč s tim nesouhlasíš, a vysvětlit to.
Tyhle výkřiky do tmy (viz tvoje reakce) nikdy moc konstruktivní nebejvaj.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

01.09.2014 14:24

No jo, izolaci na trubky sem taky kdysi zkoušel. Ale strašně rychle to slehlo a bylo to de facto k ničemu. I když před odřením to ochrání. Před otlakem už ne.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

01.09.2014 13:41

Luster: toho Cecka neni nejak zavratne moc a tuku taky ne, zalezi spis, co tam pouziva za oleje a ty orechy bych daval maceny, pak tam nic moc zavadnyho nevidim, kazdej sme jinej a nekomu takovej typ stravovani muze vyhovovat.. ja mam dost podobnej jidelnicek a Cecka i tuku mam jeste vic:)
Já nevim. Céčka ještě možná neni moc a nemusí to automaticky vést k tvorbě ledvinových kamenů, ale já bych tu jistotu neměl.

Ale pořád sem trochu skeptickej co se množství toho tuku týče, protože se mi nějak nezdá, že by 2g/kg hmotnosti (hádam) byly dlouhodobě zdravý. Uměl by to někdo z těch, co tyhle diety provozujete, nějak vědecky obhájit? Protože to, jak se někdo cítí po roce dvou praktikování asi neni úplně směrodatný. Spíš jak je pro to vlastně uzpůsobený lidský tělo?

A jinak kombinaci tuk+maso (nebo vejce) bych osobně asi nezpracoval, mít to každý 2-3 hodiny. Tam sem pořád spíš nakloněnej mínění, že to prostě nic dobrýho do budoucna nepřinese.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

29.08.2014 16:29

Dakster: Toto mi poslal jeden uživatel starýho fora ( nabral na tom 20kg - jel objem toho co mě psal k tomu).
5 vajec + 40g ořechů + 2g omega-3 (45g tuků)
150g masa + 30g oleje + 1g omega-3 (30g tuků)
200g masa + 20g oleje + 1g omega-3
45g hydro, 10g glutamin, 30g maltodextrin - PTN
200g masa + 150g rýže + 60g burákového másla (25g tuků)
6 vajec + 40g ořechů (50g tuků) + 2g omega-3
+ ke každému jídlu 300-500mg vitaminu C, 3g leucinu, tabletka zinku
Může bejt takový stravování vůbec pro někoho zdravotně přínosný?..

Možná se pletu (proto se ostatně ptam), ale na mě to působí spíš jako nesmysl, kterej časem povede akorát tak k rakovině střev (nevěřim, že to lze optimálně zpracovat) a žlučník a ledviny (kvanta tuku a vit.C) asi taky děkovat nebudou..?

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

29.08.2014 10:20

Tetsuo: Pořád taky platí ta otázka, proč být jen na tekuté stravě. Proč si mixovat i večeři? Je za tím nějaký zdravotní problém?
Já bych to předpokládal, jestliže traps psal, že "bude muset". Ono přejít na tekutou stravu dobrovolně asi nebude to pravý ořechový už z podstaty (pokud teda nemam zkreslený představy), že žaludek je sval a tudíž potřebuje nějakou mechanickou práci. Tekutá strava by mohla vést dle mýho názoru pak k problémům při přechodu zpátky na pevnou.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

26.08.2014 11:17

Tetsuo: Jde o extrakt se speciálními účinky na prostatu. Prodává se i samostatně. (Máme ho i na skladě, takže dost dobře vím, že to není totéž co oves.)
Jde asi o takový rozdíl, jako když jíš houby vcelku a pak extrakty bez vlákniny.
Šlo spíš o kontext. Asi uznáš, že nedává moc smysl napsat třeba, že v houbě Maitake je extrakt z Maitake. :)

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

26.08.2014 11:08

rejdis: Nechci tady obhajovat Manu, ale co je špatnýho na sójovém proteinu, maltodextrinu, ovesné mouce a rybím oleji? Neřešme předraženost produktu jako takového.
Taky si nemyslim, že by to bylo nějaký zlo. S ohledem na to, jak se stravuje většina populace, by bylo jenom dobře, kdyby něco takovýho konzumovali místo jejich běžný snídaně (např.).

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

26.08.2014 10:56

Tetsuo: V ovsu máš zinek, beta-glukany, avenu sativu...
Neni "avena sativa" jenom latinskej překlad pro "oves setý"? :)

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

26.08.2014 10:10

Podle mýho je tohle klasickej případ, kdy jedinec očekává pořád další přírůstky v řádu kil, jako tomu bylo na začátku. Přitom se jako obvykle zpočátku navýšilo množství glykogenu a vody ve svalech, pak už neni v tomhle směru kam navyšovat, a místo pochopení, že další svalový přírůstky už budou spíš hodně pozvolný, tak přichází snaha hrnout do sebe víc a víc jídla a doufat, že se váha pohne nahoru.

Tohle je myslim ten lepší případ, kdy tělo větší množství jídla viditelně odmítlo. V horším případě by se akorát zatučnily orgány, vytvořily se tukový zásoby v podkoží a než se dotyčnej naděje, tak se cítí hůř než na začátku a objektivně i hůř vypadá (ačkoliv možná dostatečně zahalenej budí větší respekt). Podle mýho je zcestný tvrzení, že nejde o to, co to bude za hmotu, hlavně přibrat. To svědčí o zkreslených představách a o tom, že si tim dotyčnej ještě neprošel.

Osobně bych se vrátil k původnímu stravování, na kterým sem zpočátku nabral, určitě bych nezvyšoval množství bílkovin, ale max. jednou za měsíc podle váhových přírůstků/úbytků bych malinko přidal sacharidy a tuky.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

22.08.2014 12:01

prasezlesa: Každopádně beru multivitamín, takže to nepovažuju moc za důležité.
A co bioaktivní látky, ty tě nezajímají? ;)

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

19.08.2014 15:57

S.N.: To jsem taky zkoušel a výsledek byl stejný jako jenom zalití vařící vodou. Jen ta příprava je rychlejší a nemusím nic hlídat,aby se to nepřipálilo..Jinak si do toho míchám Amix Whey Pure Fusion...
Takže celej problém spočíval v tom, že předtim jsi ty vločky konzumoval nezměklý?..

Mně připadá nejschůdnější varianta nechat si vločky namočený přes noc v mlíku v chladničce, ráno k nim přihodit protein (+ ještě třeba skořici, ořechy, kakao, kokos..), rozmixovat to, ideálně ještě ohřát trochou teplý vody na teplotu těla (aby se nemusel žaludek moc namáhat ohřevem), a vypít. On ten ohřev teda zajistí i čaj na spláchnutí.. :)

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

19.08.2014 15:41

Roper: Tak to mi pak vysvětli, jak danému jedinci může postupem času stále růst síla? Přece se na tom musí podílet postupný růst svalových vláken. Na konstantním % svalových vláken přece nemůžeš budovat pořád větší a větší sílu, nemyslíš?
Zkus si najít nějaký články na téma hypertrofie vs hyperplazie. Jestli se v poslední době neobjevily nový poznatky, potom k zbytnění svalových vláken co už máš samozřejmě dochází a ta síla se může v souvislosti s tim zvedat, ale nový vlákna se ti pravděpodobně nevytváří žádný.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

18.08.2014 17:17

Roper: Nepotřebuji nutně "hory" svalů, nedělám kulturistiku, takže mi to je "na nic".
Jsem si ovšem vědom, že postupně s přibívající silou, roste počet svalových vláken ...
Rozumim, že neni kam spěchat nebo že ne každej potřebuje vypadat jako fitness model.
Počet svalových vláken asi moc neroste, ale buďiž, nějaký jejich zbytnění díky silovýmu tréninku asi ano.
Že ti dělají problém jenom shyby bude spíš odvislý od tvýho repertoáru cviků. Myslim, že většina lidí by asi přišla o iluze, kdyby je někdo někdy protáhnul tréninkem, kde sou technicky náročnější cviky (třeba i jenom s vlastní vahou) než je takovej ten obvyklej standard.

Každopádně pořád mi ty měřítka připadají dost černobílý. Ať už ti jde čistě jenom o sílu, pořád je podle mýho důležitý i aby tělo celkově správně fungovalo. Tim, že budeš zatučnělej víc než je (vlastně doslova) zdrávo, tak se více či méně připravíš o ideální podmínky pro optimální posun k tvýmu cíli.
A krom toho - ruku na srdce, když už tě zajímají silový výkony - působí úctyhodnějš, když daný váhy budeš zvedat jako 100kilovej a nebo 80kilovej? ;)

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

17.08.2014 23:24

Roper: Díky, ale diety Haliny Pawlowské nepomáhají a na běhání jsem línej, podobně jako Tetsuo.
Jestliže máš (jakože to tak udáváš) dlouhý silový tréninky, potom nemusíš řešit hubnutí až tak přes cvičení, jako si spíš trochu překopat jídelníček. Popravdě nerozumim tomu, že pakliže už se hodně zajímáš o všechnu tu teorii kolem a tudíž asi víš, že pro nabírání svalů a obecně zdravej základ je dobrý nejdřív jít tak na 10% BF, tak že tě to přesto dotatečně nemotivuje se tam dostat - obzvláště když tě jak vidno aktuální stav ještě limituje co do provádění základních cviků. ;)

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

17.08.2014 11:50

205 příspěvků
Strana 7 ze 13