Příspěvky uživatele Frost

205 příspěvků
Strana 5 ze 13
Moje zkušenost je taková, že doplňky mají pramalej vliv. Otužování zase málokdo praktikuje správně.
Co podle mě má smysl je jíst kvalitní potraviny (tj. vynechat všechny svinstva plný cukrů a nasycených/přepálených tuků), hlídat si celej den optimální tepelnej komfort, nestresovat se, necvičit úplně do mrtva a HLAVNĚ zajistit optimální spánkovej režim.
Jestliže budou tyhle body splněný, věřim, že bude častý marodění minulostí.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

02.02.2015 17:14

Nemyslim si, že je nutný to vůbec nějak řešit. Když budeš jíst normálně jako doteď, tak bez cvičení můžeš ztratit max. nějakej svalovej glykogen + navázanou vodu. Nicméně to je ta část svalů, kterou získáš po návratu ke cvičení během chvíle zpátky.
Určitě bych se necpal během toho období něčim navíc (např. bílkovinama), když bys měl mít bez cvičení naopak všeho dostatek ve větší míře než máš teď.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

02.02.2015 16:57

Tetsuo: Pak jim někdo řekne "správná technika" a oni začnou cvičit s lehoučkou vahou a pořád se kontrolují, "nejlépe" (= nejhůře) v zrcadle, jestli mají rovná záda. (A opět nezapojují hlavní svaly.)
Vtip je v pravém opaku. NIC nekontrolovat pohledem + používat pořádné váhy + používat ty správné svaly.
Určitě souhlasim s tim, jak by to ideálně mělo vypadat. Akorát mam pocit, že to dost lidí takhle podaný může pochopit jako že je zbytečný něco nacvičovat s malou (nebo žádnou) zátěží. Možná by se tudíž hodilo doplnit, jakej optimální progres by měl k tomu cíli vést..
Sarien: Cvičím tak, jak to cítím správně. Respektive pokud cítím, že zabírám svalama, kterýma mám a zároveň mě nic nebolí "špatným způsobem", tak to beru jako že technika ok. Dál se snažím samozřejmě uvědomovat i obecná pravidla cviků (zadek pod kolena u dřepů atd.)
Spousta lidí cvičí takhle "podle pocitu". Akorát se jich pak dost propracuje do bodu, kdy je bolí ramena, záda, kolena..
Jenom poznámka - ty obecný pravidla možná platí pro ideálně mobilní jedince, ovšem už nemusí platit pro ty zbejvající (tj. většinu), co oplývají řadou pohybových omezení, dysbalancema atp.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

30.01.2015 00:18

Zkus se otestovat (podle Kellyho Starretta):
Předkloň se s rovnýma zádama, nohama a zafixovanýma lopatkama k čince, a pokud se dokážeš dotknout osy aniž bys pokrčil nohy, zakulatil někde záda a nebo ti ramena ujely kvůli tomu dopředu, tak bys měl bejt na ten cvik optimálně mobilní.
Jestli to nicméně nezvládneš, tak holt postupovat podle toho, co doporučil ragu.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

23.01.2015 00:07

A nebo něco přebejvá. Na vině může bejt nějaká intolerance, nedostatečnej odstup jídel, moc vlákniny.. vlastně téměř cokoliv. Takhle položenej dotaz podle mě nelze zodpovědět.
Zkus napsat pro začátek tvůj běžnej jídelníček, potraviny, který se objevujou ve tvý stravě pravidelně. Taky nezapomeň zmínit načasování jednotlivých chodů, pitnej režim, doplňky, jak dlouho vlastně ten "problém" trvá..

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

19.01.2015 10:16

clairssy: Redukční trénink a redukcni dietka, nic extremniho, klasika. Jidlo a trenink spocitany proste tak, abych shazovala tuk a trochu tak vyrysovala svaly.
Visceralni mam uvedenej taky v norme, proto je mi to divny. 15% neni hodne, nejsem zas tak znala pres ty procenta ale zenska s 15ti uz teda vetsinou ty svaliky videt dobre ma. Prijdu si jak v objemu oplacana.
Myslim si, že v tomhle případě neni rozdíl mezi chlapem a ženskou - pro daný pohlaví je sice optimální jiný % tělesnýho tuku, aby tělo fungovalo jak má (-> hormony), ale čistě z vizuální stránky věci asi platí, že aby svaly skutečně vystoupily, tak je potřeba jít pod 10%. V rozmezí 10-20% jsou ty rozdíly ve vzhledu minimální (alespoň co psal Thibs na t-nation).

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

19.01.2015 10:06

Ještě k tématu - tady je podle mě celkem smysluplně sepsáno, jak zjistit, kde je zakopanej pes a co dělat pro nápravu.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

15.01.2015 23:48

Logen: A něco lépe dostupné, videa informace, jak protahovat atd. na netu ?
Souhlasim s Vidlakem, tu knížku se vyplatí minimálně zběžně projet / prohlídnout si obrázky. Je sice chvályhodný, že u některých cviků člověk hned cítí, že to neni to pravý a snaží se pracovat na zlepšení, ale to ještě nemusí znamenat, že se nedopouší řady dalších chyb jinde.

Jinak ale videí je koneckonců taky mraky, a konkrétně i s jmenovaným autorem..

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

13.01.2015 21:15

alesssek: Mno to by mohlo byz fajn, ale centra mam z ruky a psal jsem, ze bych rad cvicil doma, alespon ze zacatku :)
Pokud to byla reakce na můj příspěvek, tak já tim nemyslel hlásit se hned někam do kurzu, ale spíš začít s tim, co třeba přináší ta e-kniha, díky který se dají měnit věci postupně a rozumně.
Jinak ale přiznávam, že dneska už sem toho názoru, že dycky je lepší se zdánlivě jednoduchý pohyby naučit pod zkušeným dozorem než zkoušet kdeco, dělat to blbě a zadělat si tim na problémy v budoucnu. Ruku na srdce, většina lidí neumí správně ani stát nebo sedět, a přitom se pokouší o kdejakej komplikovanej cvik pár dnů potom, co vůbec vezmou prvně činku do ruky.
Nicméně to už sem asi nepatří.. :)

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

12.01.2015 15:23

alesssek: Tak rad bych opet zesilil, zpevnil, neco malo svalu by nevadilo, ale nemam plan na arnolda apod. Zhubnout nejak vyrazne nepotrebuji, pokud shodim, nevadi. A co se tyce cviceni, tak doma. Cvicit bych chtel tak 3x tydne.
Jestli sem tě dobře pochopil, tak nemáš žádný velký sportovní ambice, jako se spíš chceš cítit ve formě, zdravej a v pohodě. Na to asi neni zapotřebí pročíst stovky článků a řešit každej detail. Spíš bych ti teda doporučil něco v tomhle stylu. Podle mě pro někoho jako ty ideální alternativa (bez ironie). ;)

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

12.01.2015 13:52

ragu: Nekoupil bych si to, protože jsou to tablety, nikde není uvedená forma těch látek a za tu cenu máš Nexgen od Reflexu.
http://www.fitness007.cz/e-shop/sportovni-vyziva/vitaminy-a-mineraly/amix-multi-mega-sport-stack-120-tablet forma se dá dohledat, nicméně souhlas. ;)

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

21.12.2014 12:11

snuff24: Chtěl bych se zeptat zda se vyplatí pořizovat toto baleníText odkazu...A případně doporučit nějaké jiné,které vyjdou co nejlevněji a zároveň tam bude dostatečné množství těch základnějších vitamínů.Díky
Z mýho pohledu spíš podřadnej výrobek.

Jinak to téma už tu jednou je, asi nemá smysl zakládat kvůli tomu nový vlákno..

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

21.12.2014 12:09

rejdis: Podobnou chybu mi to dělá i na PC ve Firefoxu. Někdy je to fakt o nervy...
Tak tak. Jakmile si nevyberu velikost balení/kýženou příchuť hned napoprvý správně, tak pak je v lepším případě nutný aktualizovat danou stránku (F5), v horším případě jí úplně zavřít a proklikat se k ní znova.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

25.11.2014 12:10

lukynnn: Taky jsem dával kokos a skořici a dobré, ale samotné avokádo není moc dobré, stačí ochutit, s něčím smíchat a je to paráda.
Samotný avokádo stačí opepřit, osolit, a je to lahoda.
Lentilka: Kde sháníte zralé? Napadl mě hyper Albert, tam jsem ho občas kupovala.
Za sebe můžu říct, že nakoupim normálně zelený a po pár dnech doma dozraje, nevidim v tom problém.
Jinak např. teď v Kauflandu do 5.11. avokádo v akci (asi 14 Kč/ks).

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

03.11.2014 23:00

To máte tak špatnýho kožního, že pořád zvažujete vzít věci do vlastních rukou?..
Je přece pochopitelný, že jsou různě těžký formy akné a ne každej tohle asi zvládne vyhodnotit sám. A stejně tak je jasný, že je určitej postup, jak s tim pak bojovat, že vám asi žádnej doktor nepředepíše rovnou to největší možný svinstvo, obzvláště když to nemusí bejt ve většině případů ani nutný. Prostě to nechte na kožním, zkoušejte pořád těžší kalibry a když nebude zbytí, tak na ten roaccutane nakonec třeba dojde.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

10.10.2014 16:51

Bfinger: Už měto nebaví zkusím si u konžní vydupat rocutane. Zkoušel sem snad všechno.
Co se týče spánkovýho režimu, ten máš vychytanej, že KAŽDEJ den včetně víkendů chodíš spát a vstáváš ve stejnou dobu, po optimálně dlouhým spánku?..

Osobně to považuju snad za nejpodstatnější faktor při boji s akné.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

05.10.2014 11:44

205 příspěvků
Strana 5 ze 13