Příspěvky uživatele Frost

205 příspěvků
Strana 4 ze 13
Šlo by nějak ošetřit, aby se co chvíli neobjevovaly osobní jídelníčky (obvykle ještě s tréninkovým plánem a dalšíma různorodýma otázkama) v obecných tématech, v tomhle případě v sekci "výživa a jídelníček"? Připadá mi, že se tam z toho stává skoro pravidlo, přitom předpokládam, že většina z těch příspěvků by měla spadat pod osobní profil danýho uživatele.

Ostatně, kdy má konečně proběhnout údržba fóra (promazání nesmyslných témat atd.)?

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

17.03.2015 12:25

Rage: Mně prostě vyhovuje posilovat doma. Cvičím si kdy chci, co chci, nemusím čekat na nářadí, nebo si prohazovat cviky, protože je např. na bench fronta. Taky mě vyhovuje vlastní hudba (nerad cvičím se sluchátkama). Peníze investuju do svýho nářadí a ne do vstupu. Prostě každý má svoje pro a proti a každý ať si zvolí to, co je pro něj lepší ne?
S timhle já souhlasim. Je to úspora času, asi i peněz, je to pohodlnější atd. S čim je ale třeba počítat - naprostá většina začátečníků technicky správně cvičit NEUMÍ, nechápe souvislosti, pak cvičí nesmyslný a kontraproduktivní programy, nikdo je u toho nemůže kontrolovat, poradit jim co změnit..
Navíc, lidi bez dostatečných vědomostí často nedokážou rozlišit mezi dobrým a špatným zdrojem informací na internetu, takže ani tim nelze dost dobře argumentovat proti několika návštěvám posilovny pod vedením dobrýho trenéra.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

06.03.2015 14:40

Ashba: S vlastní vahou cvičí už pár měsíců. Na začátku sem udělal sotva dva kliky. Teď jich už dávám jednu séérii dvacet. Možná bych dal i víc. Spíš bych chtěl už začít s činkama
Souhlasim tady s tomem. Jestliže myslíš, že seš zralej na to začít s činkama, potom určitě začni aspoň pod dohledem dobrýho trenéra.

Jinak VÝRAZNĚ se dál zlepšovat při cvičení s vlastní vahou nebude podle všeho v tvým případě vůbec problém. Když už tě nezajímá trénink s kettlebellem, možná bys moh zauvažovat o nějakým power bandu / kruzích / hrazdě.. Popravdě by mě zajímalo, jakou máš představu o přínosu činek, jestližes v prvním příspěvku psal, že si myslíš, že neuzvedneš ani 5kg?

Mimochodem, o jaký technice kliků se tu bavíme? Video asi nepošleš, což? :)

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

06.03.2015 12:19

Takhle - nejsem žádnej odborník, tak to tak nezapomeň brát. ;)

Můj osobní názor je, že ty cviky klidně dělat můžeš - za předpokladu, že skutečně dokážeš po celou dobu jejich provádění udržet svalovej korzet optimálně zapojenej (což samozřejmě souvisí s tebou zmíněnou technikou provedení a dejcháním).

Jak se věci mají konkrétně v tvým případě samozřejmě musíš posoudit už sám. Pravděpodobně bych ale ty cviky nepraktikoval, pakliže bych měl s vejš zmíněným problém..

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

06.03.2015 12:03

Z toho co píšeš bych ti doporučil jednoručky prozatim vůbec neřešit, nejspíš by ti spíš uškodily než prospěly.

Buďto si najdi nějakej trénink s vlastní vahou - s tim by sis měl do začátku úplně vystačit a neni tam až tak moc co zkazit.

A nebo ti můžu doporučit jeden z kettlebell tréninků, co jsou k dispozici na netu ve formě e-booku zdarma (např. tenhle) - tam se přímo počítá s tim, že nejsi ani extra zkušenej ani bůhvíjak silnej, a přesto by ti to mělo určitě dopomoct k zesílení, navíc bez celkem obvyklýho vytváření dysbalancí a zkrácených partií.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

06.03.2015 10:50

U žen po porodu se to dá samozřejmě předpokládat, ale u mužů to taky neni nic výjimečnýho - jenom kdo z těch pivařů kolem to vůbec řeší, žejo. :)

Neověřoval sem, ale podle mě se určitě zdroje na internetu musí shodovat v tom, že cvičením tělesnýho jádra nic nezkazíš.
Hlavně se vykašlat na nesmyslný cviky na přímej břišní sval, zařadit nějaký variace prken, antirotací, k tomu se rozhodně naučit správně dejchat (samozřejmě včetně zpevnění břišní stěny, ne jenom nádechem vyvalit břicho co nejvíc dopředu a považovat úkol za splněnej) a určitě by se to mělo časem lepšit.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

06.03.2015 10:32

1) Pokud to opravdu myslíš vážně, začni snídat - a to tak, aby to byl jeden z největších chodů dne.

2) Nečekej na pocit hladu, zkus se spíš řídit časem.

3) Jestliže umíš jíst pestře a zdravě, potom moc neřeš výraznou změnu jídelníčku. Nauč se jíst denně ve stejný časy, přibližně stejně velký porce podobně vyvážených chodů, k tomu samozřejmě cvič, a pozoruj, jestli přichází nějaký změny. Když se váhou ani vizuálně cca po měsíci nikam nehneš, přidej na jídle třeba 1000kJ a uvidíš, co bude za další měsíc.

Nemá smysl ze dne na den do sebe začít hrnout kvanta jídla a čekat zázraky. Rovnou se smiř s tim, že asi nikdy nebudeš (bez ilegálních doplňků) bůhvíjak osvalenej. Nějakou váhu můžeš nabrat zvětšením glykogenových zásob / zadržením vody, pozdějš už ale budeš na každý kilo aktivní hmoty čekat měsíce nebo i roky. Takže si ještě jednou promysli, jestli je tvoje motivace dostatečná, abys to nezabalil po pár měsících bez očividných výsledků. ;)

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

05.03.2015 09:58

nikdo: nejspis oboji, s temi rozestupy co tam mas to jidlo spis ohrivas nez abys ho stravil.
Má pravdu, ten chlapec. Je to prostě klasickej nesmysl, kterým neznalí jedinci krmí zoufalý hubeňoury.
Jestliže je to pro tebe důležitý, pak si projdi zdejší články a zkus do toho trochu proniknout předtim, než začneš zkoušet každou blbost, co ti kdo poradí.

Když už, tak aspoň vynech jednu tu svačinu, jeden koktejl a druhou večeři - a pořád to bude věřim dostatečný pro nabírání.

A hlavně - neočekávej větší váhový přírůstky než kilo měsíčně (pakliže chceš svaly a ne se transformovat v tučňáka).

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

03.03.2015 10:34

Kdysi mě tohle téma taky zajímalo a po pročtení různých zdrojů sem dospěl k závěru, že když ne přímo himalájskou, tak aspoň ne běžnou jodizovanou. Znova už prohledávat net nebudu, je možný, že sem se tehdy nechal jenom zblbnout a nic z toho nebylo vědecky podložený, ale závěr z toho byl, že zatimco jodizovaná sůl je pro tělo svinstvo, tak ta himalájská naopak může vyloženě tělu prospět.

Zběžně první článek, co mi teď přišel pod ruku..

Jestli je mezi těmi druhy až takovej markantní rozdíl netušim, ale jeví se mi jako logický, že určitě o něco lepší by mělo bejt to, co se bere z čistýho prostředí a nijak se to dál chemicky neupravuje. Toť můj osobní názor.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

22.02.2015 20:56

kirobeast: Každopádně s tím jak je to nebezpečný apod nesouhlasím. Je to jenom tak nebezpečný jak media a debilní lidi řeknou, ale to že někdo chlastá do sraček pátek sobota každej víkend je pro tělo prostě mnohem víc než AS kdy budou.
Nedá mi to nepřidat jednu "debilní" poznámku - omlouvat si, že něco neni nebezpečný, protože spousta jedinců je schopná zhuntovat si zdraví (a třeba i víc) jiným, ač legálním způsobem, je trochu alibistickej přístup.
Pakliže má daná věc na zdraví prokazatelně negativní dopady, potom je jedno, jestli se to projeví hned, pozdějš a nebo "jenom" předčasným úmrtím ve stáří, kdy už to tomu ani nikdo připisovat nebude. Podstatný je, že to každopádně nijak neprospěje (teda možná krom psychiky danýho narcise díky opájení se vlastní dokonalostí).
Každopádně bych nerozlišoval jedince jenom na ty, co se každej tejden vylejvaj do bezvědomí, a na sypače. Věř, že existujou i tací, co nemají potřebu cílený sebedestrukce. ;)

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

19.02.2015 11:39

Když se pokusim vidět vaší cenovou politiku z obou stran, tak na jedný straně stojí zákazník - člen zdejší komunity, kterej má dostatek informací o jednotlivých produktech a chápe, proč jsou kvalitativně nadřazený většině produktů na trhu.
Na druhý straně stojí lidi, co hodně investovali, aby mohli tenhle byznys vůbec rozjet, a je pochopitelný, že mají i určitou představu o časovým horizontu ve vztahu k návratnosti svých investic. Potud je vše v pořádku.

Nicméně bych se obával určitý nesoudnosti, protože zájem o dražší ("lepší") značky nepřichází ze dne na den, aniž by danej výrobce předtim investoval do reklamy/výzkumu/nový technologie a nabízel svý zboží zpočátku pod reálnou cenou.
Neboli z mýho pohledu - jestliže máte pocit, že o značku Body-test je adekvátní zájem, že se už dostatečně zapsala do povědomí všech ostatních zákazníků (tedy nejen co se týhle komunity týče) a že jsou vaše výrobky po všech stránkách perfektní, potom proč nenastavit ceny tak, abyste si i vy přišli na svý.
Nicméně podle mě vaše značka zatim dostatečně zavedená neni, reklamy (který by se následně mohly odrážet i v ceně výrobků) sem žádný nepostřeh, nevidim vás ani na heuréce, donedávna jste se ještě trápili s bezproblémovým doručováním (minimálně dle reakcí na fóru), s kvalitou obalů (etiket) atp.

Proto asi nejen mně může připadat, že se trochu předbíháte co se zvyšování cen týče a vidim v tom určitou marketingovou chybu, obzvláště když tu zaznělo (volně přeloženo) něco ve smyslu, že by vlastně ceny zas tak moc nahoru jít nemusely, aby to pokrylo náklady, ale že z toho spíš chcete vy mít "trochu větší uspokojení".
Předpokládam, že aktuálně si libovolnej zákazník neznající vaše stránky vybere ve většině případů jinou alternativu, když bude mít na výběr (bez další osvěty) buďto váš výrobek a nebo výrobek, kterej najde k dispozici v každým druhým eshopu, v různých recenzích atd. Nižší ceny by mohly v tomhle ohledu znamenat rozdíl mezi rozšířením zájmu o vaše výrobky a ustrnutím tam, kde ste teď.
Toť můj názor.

* Přirovnání k Reflexu bych asi zatim vynechal, jestliže (např. v případě onoho zmiňovanýho whey izolátu) oni nabízí nejvyšší třídu filtrovanou z mlíka zatimco u vás jde o standardní třídu filtrovanou ze syrovátky.
* Neoháněl bych se slovy "supermegalevní", protože od samýho začátku se dala u většiny z (neunikátních) produktů najít (alespoň z pohledu laika) srovnatelná levnější alternativa. Ostatně jak takový srovnání vlastně provádíte, jestliže je to poměrně častá argumentace?

P.S.: Nebylo cílem se vás nějak dotknout, spíš poskytnout látku k zamyšlení.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

15.02.2015 15:35

Tetsuo: Hele, čistej Whey Isolate asi neseženeš nikde levněji. Směsku koncentrátu a izolátu jo, třeba říznutou kolagenem, to ano.
Ale čistej Whey Isolate je stejně drahej jako hydro DH32. i DH5 je levnější.
Nedá mi to se nezeptat: Zas tolik se v tom neorientuju, ale např. značku Scitec řadim mezi ty lepší. Jejich 100% Whey Isolate lze sehnat v přepočtu za 100g něco málo přes 50Kč, ten váš aktuálně překonal hranici 70Kč. Znamená to, že to taky "řežou"?

Rád se necham poučit, nicméně aktuálně mi ten výrok zní trochu přehnaně. Věřim, že v ceně je zohledněno třeba přimíchání volných AMK pro dorovnání na ideální spektrum, ale cena čistě samotnýho izolátu až tak vysoko asi nebude.

*Whey Isolate od Scitec byl první výrobek, kterej sem pro porovnání vybral, asi by se nicméně dalo uvažovat spousta dalších značek.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

13.02.2015 12:56

mclama: ..měl jsem 124 kg a to bylo 33% bf..
A nynější údaje 95kg / 25% bf? Počítam správně, že 17kg tuku dole, ale zároveň 12kg svalů? Doteď sem nad tim popravdě nepřemejšlel, ale neměl by ten poměr bejt při správným hubnutí trochu míň drastickej?
Jenda: Zaradim k tomu HIIT to kardio (ikdyz nekdo tu psal ze je to blbost ale ja tu zase nekde cetl ze je to dobre)
Jestliže myslíš, že máš zázračný tělo, který během 10 minut práce spálí všechen svalovej glykogen, uvolní tuk do oběhu a efektivně ho vzápětí začne využívat jako primární zdroj energie, tak ti samozřejmě nikdo nebrání. Jestliže chceš nicméně 2x tejdně věnovat tenhle čas domácímu cvičení, bejt tebou celou tu dobu strávim čistě s kettlebellem - a věřim, že x sérií swingování třeba v kombinaci s goblet dřepama ti dá po všech stránkách celkově víc (i co se toho pálení tuku týče) než nějaký kardio. Když už kardio, tak si ho dej třeba na závěr tréninků v posilce. ;)

Dělej nicméně všechny ty změny pozvolna, ať víš co ti jak zafungovalo.
Přidání zeleniny do jídelníčku je dobrej začátek. Brambor se neboj, max. je můžeš zkusit pozvolna ubírat.

V supersériích problém nevidim, jestliže kombinuješ daný cviky smysluplně.

Když už tu zaznělo doporučení ohledně protahování - buď s tim opatrnej. Ne každej ví jak správně strečovat, kde je vůbec strečink třeba a kde naopak může bejt přímo kontraproduktivní.
Vim, že to neuděláš, protože je zvykem řešit problémy (~důsledky chyb) až když nastanou, ale jestli seš chytřejší než většina ostatních cvičenců, tak se poohlídni po nějakým zkušeným trenérovi, ten ať prověří tvoje aktuální pohybový nedostatky, pomůže ti je zkorigovat, zkontroluje/naučí tě správnou techniku všech cviků, a pak už můžeš vesele (a hlavně ve zdraví) směřovat ke svým sportovním cílům a nebudeš nucenej se po čase vracet zbytečně zpátky na úplnej začátek.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

13.02.2015 00:28

Napíšeš o sobě ještě něco víc? Vejška/váha/věk? Jak dlouho cvičíš? Jaký máš za daný období měřitelný výsledky? Jaký jsou tvý krátkodobý/dlouhodobý cíle?

Zeleninu jsi jenom opomněl napsat a nebo v tvým jídelníčku nefiguruje?
Co znamená "2-3 kousky ovoce" - jakej druh, jaký množství?

Jestli je teda tvůj cíl redukce tělesnýho tuku, zkus sušenky k svačině vyměnit za (neochucenej) zakysanej výrobek.
Určitě si zajisti dostatek zeleniny.
Vykašli se na split a začni cvičit full-body (jak už psal ostatně Venec).

A jak vypadá HIIT s kettlebellem? Upřímně - nemyslim si, že by šlo o HIIT v pravým slova smyslu. A i kdyby, to následný kardio je tam tak jako tak k ničemu, to bych na tvým místě úplně zrušil..

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

12.02.2015 16:42

Podle mě to sou jenom kalorie navíc, se kterýma se musí počítat jinde, jestliže je cílem udržení/nabírání svalový hmoty. Jinej zásadní význam (krom otravný každodenní přípravy před spaním a zbytečnýho nočního courání na záchod) sem po letech konzumace nevysledoval.

Maximálně věřim tomu, že u hardgainerů (kteří do sebe nedokážou dostat optimální množství jídla během večeře) nebo u věčně hladových jedinců (pakliže jim nejde o hubnutí) to může mít svůj smysl.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

12.02.2015 11:03

Hugisek: ..a vlastně se to táhne u všeho s VČ.
Doporučuju přestavět trénink a zařadit víc unilaterárních cviků. Jednak to dopomůže k vyrovnání asymetrií a nadto ještě přispěje k síle středu těla.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

02.02.2015 23:56

205 příspěvků
Strana 4 ze 13