Příspěvky uživatele Frost

205 příspěvků
Strana 2 ze 13
mclama: Co je lidi? vždyť tohle fórum je dost živý, probíraj se témata který jsou jinde pase, je tu dost logů co stojí za to sledovat, Tetsuo odpovídá každej den a většinou ta odpoveď má 2 sloupce souvislýho textu, co jako chcete?
Taky myslim. Když vezmu, že tak obden tu vznikne nový téma typu "zkontrolujte mi, jestli vše dělam dobře", k tomu nějaký to obvyklý slohový cvičení od Ropera apod., a Tetsuo se přesto snaží většinou zareagovat, tak mam pocit, že ve finále můžou bejt členové tohodle fóra ještě rádi za ten aktuální stav. :)

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

24.07.2015 22:26

kuceraz: Techniku si myslím, že mám správnou, pro jistotu sem během pár dní hodím video.
Při dřepech ani žádném jiném cviku jsem nic nezaznamenal, strečink dělám.
Hamstringy zkrácené nemám, bez problému ve stoje dosáhnu na zem.
Je možné, že je to zkrácením nějakého svalu nebo je jediná možnost špatná technika?
Video určitě pošli, z toho se pozná dost.
Strečink u VĚTŠINY lidí je spíš ke škodě (špatná technika/načasování/nesprávnej výběr partií).
Posuzovat hamstringy (zkrácení) podle toho, jestli ve stoji dosáhneš na zem, je nesmysl - pakliže to teda nezvládneš s naprosto rovnýma nohama a HLAVNĚ s rovným trupem. Tenhle test spíš může svědčit o hypermobilitě bederní páteře, což může bejt ostatně jedna z příčin tvýho problému.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

24.07.2015 11:42

David: Cvičim kalisteniku.
Něco mi to mělo zodpovědět? :)
Šlo mi o to, jestli kompenzuješ přetěžování přední části delt stejnou dávkou cviků na střední a zejména pak zadní část.
Nevim, jak vypadá konkrétně tvůj trénink..

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

22.07.2015 12:58

Azurit: Myslím, že má na mysli planch, ne plank. Planch je něco jiného, držíš se jen rukama, zbytek těla je ve vzduchu.
Pravdu díš, pardon. Takže ten můj první odstavec můžete ignorovat. :)

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

19.07.2015 18:59

David: Od začátku měsíce trénuju téměř každej den (několikrát během dne) planche na malejch stálkách. Skrčim nohy, zvednu se a držim (zatim víc nezvládnu), ale při spouštění mě ze stran hrozně bolej obě ramena. Obzvlášť levý, to cejtim ještě třeba 15 minut. Bolí i když zkusim tlak jednoruček, u dipů problém neni. Už 3 dny si dávam pauzu, ale když znova zkusim planche, tak je to čim dál tim horší. Čim to může bejt?
Dá se to chápat tak, že se pokoušíš dopracovat k "hardstyle plank" a nebo že se pokoušíš o takový to nesmyslný udržení se třeba minutu v tý pozici prkna, kdy forma stojí vesměs za prd, většina svalů je stejně povolená a ten zbytek trpí?

Začal jsi s tim pozvolna (jakože nejdřív třeba jenom 3x do tejdne) a nebo to bylo spontánní rozhodnutí, ze dne na den zkrátka několikrát denně tohle praktikovat?

A stejnou dávku zatížení dopřáváš ramenům i např. vertikálně a nebo to zkrátka ničim nekompenzuješ, prostě hlavně ať dostane záhul hlavně přední část těla?..
Bacha na to, ramena se dají odrovnat relativně snadno, ale zbavit se pak bolesti v nich bejvá často dlouhodobej proces. ;)

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

19.07.2015 15:41

V zásadě ano. Jestliže si chce ektomorf udržet to, co nabral, potom je to sice snazší než samotný nabírání - protože prakticky nepotřebuje přidávat na cvičení ani na kaloriích - ale seknout se cvičením nebo se omezit v jídle si taky nemůže dovolit, jestliže nechce pozvolnej návrat na začátek.

Ostatně je to daný tim, že ono nabrání je způsobeno hlavně navýšením glykogenových zásob. A proč by si je tělo mělo zachovávat stejný, jestliže už nepřichází podněty (~cvičení), že jsou ty zásoby potřeba, případně když nedostává optimální množství živin, aby jich dost zbejvalo i na obnovu vyčerpanýho glykogenu? ;)

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

19.07.2015 15:26

lukynnn: Jestli jsou moje rady mylné tak tím pádem jsou mylné i všechny články na webu, ze kterých jsem se všechno dozvěděl a nemusíš reagovat na můj koment vím co si myslíš :)
Vim, žes to myslel dobře, ale v tomhle případě musim dát za pravdu jk22. Články sis asi přečet, ale teď je ještě potřeba si trochu propojit souvislosti, než se vrhneš na dráhu trenéra a výživovýho poradce.

Jinak chápu, že mladá slečna snadno probudí v nejednom z nás gentlemana se snahou pomoct a poradit, ale asi by bylo rozumnější, kdyby si i ona nejdřív pročetla všechny články, který tu najde, podle nich si zkusila sama obměnit jídelníček, aktivity, vyzkoušela si, jakej vliv na ní jednotlivý změny mají, a ne jí hned klasicky nesmyslně diktovat, jaký potraviny má začít konzumovat, kolik gramů makroživin má za den mít apod. Každej jsme jinej, změny mají přicházet pomalu a přirozeně.

No, a časem třeba sama dospěje i k tomu, jak je běhání k ničemu.. :)

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

17.07.2015 16:56

Maixner: Ty si jako 100 kilovej nedřepnul ani se 150kg,veliká slabota.Psals,žes dal na dřepech 200kg,to bylo kdy a jakym stylem?
Už dávno tu všichni pochopili, že jsou slabí a koneckonců že to samý platí i pro leckterý profíky, protože např. v tvým věku nezvedali tolik, kolik zvedáš teď ty, případně při stejných výkonech vážili víc než ty apod.
Nicméně kdy konečně uvidíme nějakej videolog legendárního Maixnera nebo na jakou soutěž ti třeba můžeme přijít fandit? ;)

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

10.07.2015 17:14

Roper: A takový to ohrazování vůči tomu, že někdo (ve vzpírání, v atletice, v trojboji apod.) sype, mi přijde směšný.
Když přece je daný (mladý) jedinec na svojí disciplínu enormní talent, a odborníky se předpokládá/garantuje, že ho doping posune ještě výkonnostně dál, tak nevidím důvod, proč by se "obtěžoval" závodit naturálně, pakliže nemá zdravotní omezení, která by ho v tomto ohledu limitovala ba dokonce ohrožovala na jeho životě.
Takže ten předpoklad, že to danýho jedince posune výkonostně dál, platí jenom u pár vyvolených?
A dá se z toho vyvozovat, že sám sypeš a nebo že nejsi talentovanej, mladej, případně že máš nějaký zdravotní omezení? :)

Jako rozumim tomu, že si občas člověk posteskne, že 'takhle' nemůže vypadat naturálně nebo že 'tohle' naturálně nikdy zvedat nebude, ale přijde mi nesmyslný si podobný lidi brát za vzor, když už sám dopovat nechceš. To je pak třeba jako kdyby si ženský sportovkyně braly za vzor mužský sportovce, ne?

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

09.07.2015 12:51

Havran: Tak množství vitamínů mi přijde stejný jako u tý sport verze multivitamínu tady na stránkách, formu z těch složek neumim určit ani u jednoho.
S tou sportovní verzí nesrovnávej, tam jsou rostlinný extrakty, který tvoří polovinu ceny. V tý základní verzi je vitamínů stejně. Nicméně u obou se počítá s tim, že si nedáš jednu tabletu denně, ale tak 3. A ano, taky bych to nezařadil mezi ty nejvýhodnější multivitamíny. Každopádně když to srovnáš, tak u MyProteinu si připlatíš 250 korun za nekvalitní multiminerál.

Ptal ses na názor - neboli za sebe bych ti spíš doporučil koupit si multivitamín odsud a k tomu dokoupit třeba kvalitní ZMA.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

04.07.2015 11:58

Havran: Jaký máte názor na výrobek Aplha men od Myproteinu ? http://www.fitnessmuscle.eu/kategorie/vitaminy-a-mineraly/myprotein-alpha-men---super-multi-vitamin-120-tbl
Za málo peněz málo muziky. Je tam možná tak použitelný množství vitamínů skupiny B, toho ostatního už je tam vesměs nedostatek, nemluvě o nejpodřadnějších (a taky nejhůř využitelných) zdrojích minerálů.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

03.07.2015 11:36

Rust: Když přestanu trenovat uplně a mám volno od stresu z práce, tak citím zlepšení.
Jednomu nerozumim - tady se rozjela debata o doktorech, všelijakých testech a doplňcích, který by měly zázračně pomoct, ale zkusit předtim prostě třeba na 14 dní seknout se cvičením, vzít si dovču a relaxovat, a až pak posoudit, jestli je ten stav dál tak tragickej, to by nešlo?
Připadá mi to jako poměrně logickej krok při použití zdravýho selskýho rozumu..

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

26.06.2015 10:16

Stepan: Ten Mag-10® je zjednodušeně řečeno asi hlavně protein(jsem laik, nerozumím tomu). Takže místo toho bych jedl asi jen bílkoviny. Můžu to tak řešit?
Stepan: Místo tý Finibar™ dám asi jen 40sach. Ale můžu při cukrování i bílkoviny?(bojím se o svaly) Jinak jako starchy carbs budu používat rýži.
Moc sem to nezkoumal, jenom k těm produktům - Mag-10 mi připadá nahraditelnej hydroproteinem, nezkoušel bych to ale nahradit běžnou stravou.

A ta tyčinka (Finibar) je zjednodušeně směska syrovátkovýho proteinu, polysacharidů a tuků. Takže třeba koktejl z izolátu, ovesných vloček a směsky olejů by to moh přibližně nahradit.

Jinak bych ale nečekal žádný zázraky. :)

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

23.06.2015 11:11

19.06.2015 09:48

MIchallll: je ale na houno, že právě z toho základního cviky necítíš nijak napumpování, nic takového pocitového, že by jsi si mohl říct, jo, ted jsem tomu dal.. a ten daný sval byl super zatížen, snad jen se soustředit na techniku a pak si říct, jo, ta byla dobrá..
Taky může bejt chyba v tom, že lidi se učí jednotlivý cviky jenom jako pohyby, který opakujou po někom na videu, místo aby se věnovali nácviku techniky a učili se jak zapojit svaly, který u toho zapojovat mají.
Někdy je lepší se vykašlat na cvik, u kterýho nemam ten pocit zadostiučinění, než ho dělat jenom proto, že ostatní si ho pochvalujou. ;)

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

16.06.2015 17:17

Tetsuo: Originální výzkum AMG v roce 2005 byl 3x15 g denně = 45 g. (Viz původí článek Petra Nováka.)
Přece ale bylo zkoumáno víc variant a z toho článku lze mimo jiné i vyvozovat, že dávka 6 gramů původní směsi v čase kolem tréninku může bejt pro někoho klidně dostatečná. Přitom tady nevidim nic jako různý doporučení pro dosažení různýho efektu, jenom jedinou doporučovanou možnost. Samozřejmě chápu, že je účel prodat co nejvíc a zároveň zajistit, aby tam nějakej efekt opravdu byl, ale podle všeho by mělo mít smysl i mnohem nižší dávkování..

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

11.06.2015 13:25

205 příspěvků
Strana 2 ze 13