Příspěvky uživatele Frost

205 příspěvků
Strana 13 ze 13
Milda25: Co takových 200g bílkovin 240-280g sachrů a 70g tuku na 90kg váhy to jde ne?
Přesným přepočítáním makroživin se už nějakou dobu nezaobíram, ale přijde mi, že je to takový nevyvážený. Bílkovin nejspíš až moc, a naopak toho ostatního zbytečně málo. Přijde mi obvyklejší, když se lidi snaží přiškrtit buďto příjem sacharidů a nebo tuků. Ale obojí tlačit pod optimální mez, to mi až tak rozumný nepřipadá.
Krom toho jako ideální variantu bych viděl vycházet z aktuálního jídelníčku a postupně z něj ubírat jednu z těch možností (spíš sacharidy) a sledovat, co to udělá (neboli kdy už netloustneš a zároveň máš dost energie na všechny potřebný činnosti).

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

11.04.2014 14:39

Merry: ale tak ta cena je někde úplně jinde. A předpokládám, že syrovátku bere po tréninku/ráno, takže když si tam přisype trochu kolagenu, tak to bude jenom dobře. to dorovnávání je v pohodě a je to hlavně velmi levné. Samozřejmě, že to nebude nakombinované ťip ťop, ale bude to daleko lepší než samotná syrovátka. Já si třeba podobným stylem udělal home-made AveMax na snídani.
Nepsal sem, že by to dorovnávání nešlo. Psal sem, co bych dělal já osobně. :)
Krom toho nemůžu souhlasit s výrokem, že "ta cena je někde úplně jinde". Podle mě tu spíš platí psychologickej efekt, kdy lidi radši platí průběžně míň, než jednorázově utratit hodně za (ve výsledku) cenově srovnatelnou variantu.
V případě AMG max nebo hydroproteinu věřim, že stačí ráno relativně malá (a tudíž nijak drahá) dávka. A gainer lze koneckonců udělat (nebo i koupit) v ceně tý syrovátky.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

11.04.2014 12:37

OndraH: Jen by mě zajímalo. proč si myslíš, že syrovátku je špatné pít ?
Chápu, že to není úplně Gainer, ale je to tomu podobné ne ? Má dost málo tuku a poměl bílkoviny /cukr je skoro jak gainer.
Když si jí dám před snídaní -abych obohatil tělo po noci o cukr a bílkoviny a na musli s jogurtem - to nicemu nevadi ne ? + první věc po tréninku / cca do půl hodiny.
Nemyslel sem tim, že je špatný pít syrovátku, to vůbec ne, ale přide mi rozumný jíst pestře, tudíž neopakovat stejný potraviny víckrát za den. Krom toho (jak už tu víceméně zaznělo) má syrovátka celkem špatnej profil aminokyselin, takže bych osobně hledal lepší alternativy, u kterých už nemusíš řešit nějaký dorovnávání. Konkrétně třeba kvalitní (hydro)protein, gainer nebo AMG (Max).

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

11.04.2014 12:03

OndraH: ...měl jsem třeba ramena, břicho, nohy /6 cviků partie 3x10/...
...rozcvička běh + lehká váha na prvním cviku.na konec protažení...
...Kolik je ideální počet cviků, sérií a opakování?...
...Nerad bych si zničil tělo tím, že to budu dělat špatně a přetáhnu se...
Čau Ondro,
neber mě špatně, ale přijde mi, že nejvhodnější rada je v tomhle případě, aby sis nejdřív pročet zdejší články (základy jídelníčku, tréninky a mebo ideálně všechny) a pak až se ptal na to, co ti nebylo jasný. Přijde mi, že by spousta tvých dotazů rovnou odpadla a nebo by minimálně byly konkrétnější. Možná bys i přehodnotil konzumaci syrovátky 2x denně, šunky 2x denně, třeba bys i doplnil na seznam zeleninu, která tam teď nefiguruje (ač věřim, že tam třeba někde skrytá je ;) )..
Ale samosebou předem chápu, že tenhle typ rady asi neoceníš. :)

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

10.04.2014 10:01

Měl bych pár dotazů:
1) Tetsuo zmiňoval, že v brzký době bude v eshopu k dispozici výrobek "Amino Hattrick" - lze přibližně říct, kdy to bude?
2) Mam dojem, že zmizel z nabídky maltodextrin. Nebo že by v ní ještě nebyl? A bude?
3) Budou v eshopu k dispozici nějaký sladidla typu stévia, sukralóza apod.?

Mimochodem, myslim, že u některých sekcí blbne stránkování - např. gainery nebo vitamíny. Poslední stránky jsou tam aktuálně (alespoň co vidim) zbytečný/prázdný.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

07.04.2014 23:24

Problémy, nás, kluků z posilovny http://blog.nutrex.com/blogs/2011/being-a-meat-head/ Mám 5 bodů z 8. A ten devátej na obrázku taky.
Trochu mi to připomnělo tohle téma, který ovšem nevim, jestli úplně patří sem, jestli to má pobavit..

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

05.04.2014 12:12

Problém je, že většina lidí nemá prostředky k tomu objektivně posoudit, co to vlastně nabírají. Takže když se pominou případy, kde hrajou roli steroidy, období růstu u náctiletých nebo jedinci, co se cvičením nedávno začali, tak v těch zbylých případech změny váhy víceméně o ničem nevypovídají. Tvorba čistý svalový bílkoviny je mnohem pomalejší proces, v případě oněch velkých váhových skoků se stejně vesměs jedná jenom o netrvanlivý navýšení množství sarkoplasmy - v lepším případě. V tom horším pak o zvětšení tukových zásob, což navíc v případě obalení vnitřních orgánů nemusí bejt dobře poznat, takže danej jedinec žije v domnění, že nabírá čistě, ačkoliv si přitom může spíš škodit.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

05.04.2014 11:47

3 kapsle denně max. Jinak máme takovou zajímavou věcičku, která je levnější než AMG, ale taky dost účinná, a dá se díky té kombinaci v ní brát lysinu více, než kdyby se bral samotný http://www.cz-sportovni-vyziva.cz/products/amino-hattrick-100-tbl-/ Bude v novém shopu brzo.
Když už mi nevyšel jako limitní lysin, tak to byla právě jedna z AK v tomhle výrobku. Zdá se, že přepočty sem tudíž aplikoval správně, tohle by mohlo bejt přesně to pravý na vylepšení využitelnosti bílkovin. Díky za tip! ;-)

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

03.04.2014 23:24

S ohledem na pestrost ve stravě (a zároveň i na zatížení žaludku) mi aspoň do nedávna připadalo rozumný zařadit maso do jídelníčku 1x denně, ne víckrát. Nicméně sem teď procházel aminogram základních potravin, abych vysledoval, jaká je nejčastější limitní aminokyselina, a jak zjišťuju, téměř u každýho jídla, jehož součástí neni maso, je lysin buďto přímo limitní, nebo minimálně jednou z nejvíc nedostatkových AK.

Vycházim-li tedy z toho, že můj cíl je obnova (nebo ideálně i tvorba nový) svalový hmoty, moje otázka zní:

Bylo by vhodný doplňovat všechna bezmasá jídla lysinem, a konkrétně třeba tou volnou formou, která je dostupná tady v eshopu?

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

03.04.2014 17:25

Z vlastní zkušenosti s častýma a nepříjemnýma bolestma hlavy v minulosti bych doporučil určitě hlídat si pitnej režim (prostě třeba každou hodinu vypít třetinku vody a načepovat novou) a pak si hlídat držení těla - jestliže přítelkyně většinu dne prosedí, tak zkrátka permanentně se snažit držet trup rovně, ramena tlačit dolů a hlavu dozadu nahoru. Osobně sem přesvědčenej, že právě díky tomu, že takhle mimo jiné neustále protahuju trapézy, mě už bolesti hlavy netrápí.

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

25.03.2014 00:01

Zrovna sem prohledával eshop, jestli to tu nenajdu. Neboli sem slepej a nebo to ve zdejší nabídce zatim chybí? (ptam se s ohledem na to, že jestli mě paměť neklame, tak je to jedna z věcí, co v novým eshopu Tetsuo sliboval)

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

21.03.2014 12:58

Musim říct, že u někoho, kdo se vyskytuje na body-testu už nějakou dobu, bych takovej test vůbec nečekal. Jednoznačně v tomhle souhlasim s Ešákem. Jestliže už, Chadzi, nějakou dobu cvičíš a nejsi teenager, abys profitoval ať už z toho, že se ti ještě tělo vyvíjí, a nebo z toho, že v počátcích přichází výsledky nejrychlejš, tak bych moc pozitivních dopadů bejt tebou neočekával. A jinak s tou bezstarostností ohledně přibrání jenom do tuků bych byl taky opatrnej. Orgány obalený tukem (mylně třeba při vážení považovanýho za svalový přírůstky) nebo praskliny v kůži, zůstávající i po návratu na původní váhu, můžou bejt pro někoho problém. ;)

No ale když už to hodláš zkoušet, neměl bys možnost zajít se takhle na začátku nechat někde řádně proměřit, co se týče přesnýho stanovení tělesnýho (ne jenom podkožního) tuku, aktuální hmotnosti svalů atd.? Myslim, že by finální rozdíly mohly bejt pro leckoho celkem poučný. ;)

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

19.03.2014 23:42

Měl bych dotaz na lidi, co tenhle program znají, ať už teoreticky nebo i z praxe:

Jak ste chápali základní 4-denní verzi -
  • připadá na každej den jeden ze základních cviků odcvičenej podle onoho systému a pak se přejde rovnou na asistenční cviky a nebo
  • kromě onoho základního cviku systémem 5/3/1 se pak ještě naváže dalším základním cvikem (případně tim samým), akorát odcvičeným v jiným duchu, např. 5x5x75% s pauzama v kontrakční fázi apod.?
Připadá mi, že existuje tolik modifikací, že vlastně nevim, která verze je původní. Mam i knižní verzi a ve výsledku bych z toho vyvodil závěr, že jenom první fáze (teda do odcvičení např. 5/5/5+) je jasně daná, ale pak už je vlastně na každým, o co si to rozšíří, přičemž rozšířit to lze zdá se téměř libovolně. Chápu to špatně?

Mimochodem, k tomuhle programu se pojí poměrně užitečnej odkaz:

Jiří Mráz Offline

Frost

• Uživatel
  • 205 příspěvků
  • 94 poděkování

19.03.2014 16:51

205 příspěvků
Strana 13 ze 13